Hoi4 Almanya
Merhaba  diyerek başlıyorum biz 5 kişi olarak başladık ben almanyayım arkadaşım italya ve türkiye biz bir takımız  sovyet ve cinde müttefik size oyun gidişatını anlatmak istiyorum ilk başta fransaya direk savas sebebi attım   ve o sirada ispanya ic savasi cikti yeniyorduk ama sovyet ve cin toplam 12 birlik gonderince kaybettik bende fransayı aldım o sirada japon çine daldı ve sovyet communist paktını bozup çin paktına katıldı ve japon u ittiriyorlardı o sırada arkadaşim yugoslava daldı (1937)ve ingiliz yugoslavı allies a aldı  ve ingiltereye daldık sovyette  estonia ya savaş sebebi attı ve oda ingilize karşı savaşacak :smiling: sizden istediğim şey en hızlıca ingiliz anakarasına nasıl çıkabilirim  ve sovyet ve çin i nasıl yenebilirim :smiling: (bu arada türkiyede oynayan arkadaşım pek bilmiyor) :reli: ve sizce ingiliz sovyet ve çin için nasıl bir division templati kurmalıyım   :sob: :sob:
Ara
Yaklaşık 20 saatlik bir tecrübeye sahibim.Bildiğim kadarıyla deniz yoluyla karşıya geçirmek istiyorsan Manş denizini ( English Channel )güçlü bir donanma ile domine etmen gerekiyor. Ancak İngilizlerin meşhur donanma gücünü bilirsin. Bu yüzden denizden gitmek bana sorarsan en kötü yol. Ben Almanya oynarken paratrooper birlikleri ile Londra'yı daha kolay bir şekilde işgal etmiştim. Hatta ve hatta tarihin aksine, Nazilerin izlediği yol olan Belçika ve Hollanda üzerinden değil, Paris de paratrooper birlikleri sayesinde aldım.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
Uçak üretimine ağırlık ver, avcı ve deniz bombardıman uçakları üretmeye bak bu sırada donanmanı kullanma bir köşede beklet uçakların ile ingiliz kanalını bombalamaya başla ve bu sırada paraşütçü birlikler üret. İngiliz kanalını bir süre bombalarsan Birleşik krallık gemilerini çekmek zorunda kalır sende hem denizden çıkarma hem havadan paraşüt yoluyla adaya çıkarsın. Sovyeti yenmen için hava üstünlüğüne sahip olman ve güzel tank tümenleri oluşturman gerek. Orta tank ideal olacaktır. Oyunda en önemli şeylerden biri hava üstünlüğü olduğu için uçak üretimi her safhada önemli bu yüzden uçak üretimini sürekli arttırmaya çalış.

Tank templateleri her oyuncu ve her ülkeye göre değişiklik gösterir. Benim Almanya için kullandığım template resimdeki gibi sadece light tank yerine medium tercih etmelisin.

[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-07-2020, 21:26)Dothor_ : Yaklaşık 20 saatlik bir tecrübeye sahibim.Bildiğim kadarıyla deniz yoluyla karşıya geçirmek istiyorsan Manş denizini ( English Channel )güçlü bir donanma ile domine etmen gerekiyor. Ancak İngilizlerin meşhur donanma gücünü bilirsin. Bu yüzden denizden gitmek bana sorarsan en kötü yol. Ben Almanya oynarken paratrooper birlikleri ile Londra'yı daha kolay bir şekilde işgal etmiştim. Hatta ve hatta tarihin aksine, Nazilerin izlediği yol olan Belçika ve Hollanda üzerinden değil, Paris de paratrooper birlikleri sayesinde aldım.
Zaten fransayı 1937 olmadan aldım ingiltereyi yenerim zaten ama communist taraf british raj ı işgal edince bedavadan puan kascak ve  ingilizden toprak alırlar diye korkuyorum

(20-07-2020, 21:27)Sxario : Uçak üretimine ağırlık ver, avcı ve deniz bombardıman uçakları üretmeye bak bu sırada donanmanı kullanma bir köşede beklet uçakların ile ingiliz kanalını bombalamaya başla ve bu sırada paraşütçü birlikler üret. İngiliz kanalını bir süre bombalarsan Birleşik krallık gemilerini çekmek zorunda kalır sende hem denizden çıkarma hem havadan paraşüt yoluyla adaya çıkarsın. Sovyeti yenmen için hava üstünlüğüne sahip olman ve güzel tank tümenleri oluşturman gerek. Orta tank ideal olacaktır. Oyunda en önemli şeylerden biri hava üstünlüğü olduğu için uçak üretimi her safhada önemli bu yüzden uçak üretimini sürekli arttırmaya çalış.

Tank templateleri her oyuncu ve her ülkeye göre değişiklik gösterir. Benim Almanya için kullandığım template resimdeki gibi sadece light tank yerine medium tercih etmelisin.

Karşı taraf zeki ucak kullanmayı yasakladılar birde çin toparlanınca yaklaşık 20 25 m manpower ı oluyor onun içim ne yapacağım
Ara
O zaman geçmiş olsun :D Hava hakimiyetini sağlamadan adaya çıkamazsın,o yüzden donanma gerekir,çıkarma yapmaya çalıştığın ülke ingiltere uğraşmaya gerek yok.Belki norveç üzerinden bir şey deneyebilirsin,ama o da çok riskli söyleyeyim.Sovyet cephesinden ucagin yoksa bir süre sonra seni durdurur,gelen manpower ile seni yenerler.
Ara
Uçak kullanmayı yasaklamak nedir ya hiç oynamayın.
[+] 3 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence gemi kullanmayı yasaklayın asıl. Daha ilginç senaryolar ortaya çıkabilir.
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uçak kullanmayı yasaklamak? Komik duruyor. Oyunun zevki yok. Britanya anakarasına çıkmak için birkaç seçeneğin var:

Kuzeyden Saldırmak ━ İngiliz filoları genelde dağılmamak için güneyi korurlar. A.B.D Greenland'a müdahale etmeden hızlıca Faroe Adaları ve İzlanda'yı donanmanla alman lazım. Donanmayla üstünlüğü kuzeyden sağlamalı ve hava üstünlüğünün de yarısını vermelisin. Asıl 500'ü aşkın gemisi olan İngiliz gemilerini güneyde oyalamazsan kuzeye çıkabililer. Naval invasion planını çiz, ne kadar gün beklemen gerekiyorsa doldurduktan sonra intihar için 10-20 gemi gönder, onlar ölürken diğer gemilerinle ve uçaklarınla üstünlüğü sağlayarak İskoçya'ya çıkabilirsin.

İrlanda ━ İrlanda'yı faşist yapıp savaşa sokma ihtimaliniz var. Ama savaşa soksanız bile destek göndermeniz çok zor olacak. Çünkü adanın tamamı donanma tarafından ambargoya alınmış olacak. Ama eğer destek gönderirseniz kara savaşı vereceğinizden çok kolay ilerlersiniz.

Paraşütçüler ━ Yaklaşık 500 transport plane basıp hava desteğiyle yaklaşık 20-25 paraşütçü birliği indirebilirsin. Paraşütçülerde dikkat etmen gereken şey havalimanlarını değil limanları almasıdır, diğer askerler uçarak transfer edilemez. Limanları aldıktan sonra anakaradaki askerleri gönderebilirsin. Deniz üstünlüğü hala onlardaysa kayıp vereceksin ama ordunun 2/3 ü İngiliz anakarasına çıkacaktır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.