HoI4 Barış Konferansı
Arkadaşlar ben küçük bir ülkeye savaş ilan ettiğimde illaki müttefikleri olan bir devlet özellikle ing-france korumaya alıyor ve ben saldırınca olay büyüyor da büyüyor. Büyümesi mesele değil de bahsi geçen küçük ülkeyi aldığımda o ülkeyle barış konferansı düzenleyemiyoruz tüm savaşın bitmesi gerekiyor. İşe ingiliz hindistanı avustralya Amerika falan da girince minicik bir ülkenin topraklarını kukla yapmaya karar vermek için tüm savaşın bitmesi gerekiyor. 

Girdiğin ülkeyi yenilgiye uğratınca barış konferansı düzenleyecebileceğim bir mod var mı? :expressionless: i
Ara
Böyle bir mod olduğunu sanmıyorum ama garanti atmayı önleyen bir mod vardı sanki.
[+] 1 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mod bilmiyorum ama,
konsolu açıp: "tag Eng yazıp ülkenin garantisini kaldırabilirsin. Çok uğraştırmaz.
Kim garanti verdiyse "tag" yoluyla ülkenin tagını yaz tag fra gibi sonra gir garantiyi kaldır.
Ama onun haricinde garanti etmemeleri için oyun başlarında alman lazım o küçük ülkeleri. Çünkü ilerleyen yıllarda tansiyon arttığı için garanti koyuyorlar.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-08-2018, 14:37)Alduin : Mod bilmiyorum ama,
konsolu açıp: "tag Eng yazıp ülkenin garantisini kaldırabilirsin. Çok uğraştırmaz.
Kim garanti verdiyse "tag" yoluyla ülkenin tagını yaz tag fra gibi sonra gir garantiyi kaldır.
Ama onun haricinde garanti etmemeleri için oyun başlarında alman lazım o küçük ülkeleri. Çünkü ilerleyen yıllarda tansiyon arttığı için garanti koyuyorlar.

teşekkür ederim
Ara
Evet o konu biraz saçma olmuş bencede.
Ara
(29-08-2018, 19:29)Meinkampf : Evet o konu biraz saçma olmuş bencede.

Saçma bir yanı yok gayet gerçekçi işleyen bir sistem.
Ara
(31-08-2018, 21:17)pistoltr :
(29-08-2018, 19:29)Meinkampf : Evet o konu biraz saçma olmuş bencede.

Saçma bir yanı yok gayet gerçekçi işleyen bir sistem.

Yani, devletin arkasında o kadar müttefikleri var umudu var halen kazanabiliriz umudu neden hemenden ülkeyi ilhak etmeye izin versin ki? Halkında bir umudu var mesela almanya polonyaya saldırıyor polonya ise ingiltere, abd bir gün bizi kurtaracak diyor direnişe başlıyor. Tarihte olduğu gibi yani gayet mantıklı bir sistem.
Ama Ülke tek oluyor single kalıyor kimse bize yardım etmiyecek diye satıyor ülkeyi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.