HoI4 - Devletleriniz
ABD'yim Japonya'yı halletim (ki ordumun yarısı gitti zaten onlarla çarpışırken). Ironman en zor seviyede açtım oyunu. Axis çok güçleniyor, bir türlü geçemiyorum. Çıkartmalarım max
2 dk sürüyor hemen limanı kapatıyorlar askerlerimi eritip. Uçak ve donanma açısından başa başım onlarla.

5NOOZq.jpg

Norveç'i kurtarmak için çıkartma yaptım başarılı oldu; lakin aylardır ilerleyemiyorum Norveç'te,

AOll9X.jpg

SSCB ile saldırmazlık paktı vardı Almaanya'nın şu aralar bozuk ama SSCB Iran, Irak ve Afganistan'a girdi ardından değişik bir ittifak kuruldu aralarında o ittifaka Çin'de girdi.

0055YW.jpg
Ara
Almanya sovyet ile savaşta değilse çok zor ilerlemen.
Ara
(09-12-2019, 16:03)Semavi7 : Almanya sovyet ile savaşta değilse çok zor ilerlemen.
 Maalesef savaşta değiller.
Ara
Dont die for your country başarımını almak için açtığım oyun
hoi4_42.jpg
Fransa(Belçika-Hollanda) 15 kayıpla düştü.
hoi4_43.jpg
Polonya biraz daha yorucuydu.(Tabi 3-5 kere oyuna yeniden başlamayı saymıyorum.) Genel olarak panzerleri alabildiğiniz tüm army exp. ile geliştirip uçaklarınızla gittiniğiz her yerde onlara destek vererek 0 kayıpla bile halledebiliyorsunuz. Polonya biraz daha zor ilhak olduğundan askerlerin kafasını karıştırmak önemli, birde hangi şehirleri aldığınızda hangi devletin teslim olduğunu bilmek önemli. Mesela Fransa´nın hangi şehirlerde teslim olduğunu biliyorsanız o şehirlere öncelik verip teslim olmasını sağlayabiliyorsunuz.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Ss nasıl koyuluyor buraya, mükemmel bir şey var elimde çünkü.
th?id=OGC.d9de2a74c08333c2913cd8f1a693bd...aoimNe0%3d
Ara
(09-03-2020, 07:53)Wellington Duke : Ss nasıl koyuluyor buraya, mükemmel bir şey var elimde çünkü.
Resmi hızlıresim veya türevi bir siteye upload edip orda sana verilen linki kopyalıyorsun ve forumun yanıt verme panelindeki resim ekle butonuna basıp linki oraya yapıştırıyorsun.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Monarşist bir ülke olarak savaşı kazanınca Avustralyayı kuklam yapmıştım. Başına Rod Hull adındaki 1970 lerde ünlü olan komedyen geçti ve elinde emu bir kukla var, ülkenin adı da emu empire oldu. (Avustralya, Emu savaşına gönderme easter egg galiba, herhangi bir mod yok)
nAfPO6.jpg
th?id=OGC.d9de2a74c08333c2913cd8f1a693bd...aoimNe0%3d
[+] 5 üye Wellington Duke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hoi4_7.png
Ara
3CC5AB285E343AFABF90D32FA749F03BD63F5BA8
Viyanayı düşürdük :S
Ara
Holy Roman Empire'ı kurduk. Ama isim degişme dışında bir olayı yok bu hre'ın. Boşuna o kadar uğraşmışım yani
Görsel
Görsel
omnia fui et nihil expedit
Ara
unknown.png
Almanya rehberi yapmak istediğim zaman kapsamlı bir rehber olsun istediğimden iki üç kez bitireyim dedim oyunu. 1941'e kadar historical oynadım.
Ara
p1st1F.png
[+] 1 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zevkten dört köşe olduğum bir oyundu :smile: Rusya ve Almanya puppet'ım.

F148F4E499E9E6743E72C7F09310A14AD92BB685
[+] 2 üye Plutonce nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png
Yugoslavya ile tüm allies'a kafa tutmaya çalışsak da zevkli oyun oluyor
omnia fui et nihil expedit
Ara
Balkanlar savaşa girmeden axisten önce toplanabiliyor.

20201018150506_1.jpg
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yunan odak ağacıyla oynaması oldukça eğlenceli tavsiye ederim.

20201018160017_1.jpg
[+] 2 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
En çok zevk aldığım ve hatalarımın farkına vardığım bir save olmuştu.

SwvQ77.png
[+] 2 üye MAB nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png?width=722&height=406
Eventleriyle odak ağacıyla çok eğlenceli geçti. (The New Order: Last Days of Europe)
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kullandığınız harita modu nedir acaba?
Ara
(18-10-2020, 20:26)MAB : Kullandığınız harita modu nedir acaba?
Modun kendisinde mevcut ayrı bir mod değil.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.