HoI4 - Devletleriniz
(22-11-2021, 20:13)Gok Khan :
(22-11-2021, 17:45)Wayfear : 2008 de avrupa birliğine tam üyelik, 2012 de kişi başı milli gelir 200 bin $.
Yunuslar ürüsün Liberal dava yürüsün.

Hocam, bu hangi mod?

Milennium Dawn 

https://forum.strategyturk.com/konu-mod-...rn-day-mod
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

Almanlar britanyaya, britanyalılar almanyaya göç etti
[+] 3 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2 ay önce attığım pocket.

İmhadan sonra "Stalin, gel de ordularını kurtar!" diye ufak çaplı bir sevinç yaşamıştım.
oPhTSA.jpg
[+] 1 üye Hynkel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dramatik olmuş.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bulgaristan olarak basladim, Oppose the royal odagindan giderek demokratik bir rejim kurdum, demokrasiyi diger Balkan ulkelerine de yaydiktan sonra tek kursun atmadan hepsini kendi catim altinda birlestirebildim.

unknown.png

Italyanlar hakkimiz olan topraklari vermeyince Allies katilarak Almanya ya karsi savasa girdim.

unknown.png

unknown.png

Oyun sonu topraklar

unknown.png

Zevkliydi, tavsiye ederim

unknown.png
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png
[+] 8 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
öc alındı,o7
Ara
Ukrayna'nın gücü. :ok:
Ara
(25-02-2022, 23:13)Mabella : Ukraine map
Görmek istediğimiz bir harita, hatta sırf bunu görebilir miyim diye 2 yılı aşkın zamandan sonra foruma girdim diyebilirim.
Yalnız bu başarının Rusya'nın gerçekliğe göre zayıf düştüğü bir oyun modunda olması Ukraynalıların umutlarını sarsabilir.
Sessiz bir yolcu...
Ara
Millenium Dawn'a fazladan bir mod ekleyince ilginç bir ülke ortaya çıktı.

a7847f62a1n81.png
Ara
1ow0cf8.jpg

Litvanya oyunum. Aşırı gereksiz, çok güçlü fantastik bir odak ağacı yapmışlar. Şu hale şu haritaya bak.

Non Historical açtığımdan dolayı Çin, Japonya mihvere katıldı. Faşist ve mihver kanada abd'yi ele geçirdi. Bu yüzden savaşı bitirmem oldukca sıkıntılı hale geldiği için devam etmeyeceğim sanırım.

İtalya mihver değil. onlar faşist ingiltere ile ayrı bir ittifak kurdu. benle barış içinde.
[+] 1 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Adsz.png
Ara
Miğfer İstanbul'a girmek üzere iken Türk lerin önce Romaya oradan paralel evrende tarihe Marsilya çıkartması olarak geçecek harekat ile Paris'e oradan da Berline.
https://youtube.com/shorts/RNdi0VOfYV0?feature=share
Ara
BBA ile bir Almanya deneyeyim dedim gayet zevkliydi. Eu4'de Osmanlı oynamak gibi. Eskiden İngiltere'ye çıkınca Allies kapitüle olmuyordu Kanada'ya filan da çıkman gerekiyordu o sırada Amerika'da dahil olup ABD için deli gibi donanma basmak lazımdı şimdi o değişmiş İngiltere'ye çıkınca direk pes ediyorlar Kanada'yı vassal alınca donanma basmaya hiç gerek kalmıyor.

hoi4_8ELBixz820.jpg

hoi4_mkflmQFBTR.jpg

hoi4_09tsU3YcNM.jpg

hoi4_WIbJJxKxgz.jpg

hoi4_6ZoKs5ngn5.jpg
Ara
Faşist Türkiye ile oldukça zevkli bir oyun oynadım. İlk olarak Bulgaristanı ilhak ettikten sonra Yunanistani'a savaş açtım fakat Romanya'da garantiyle savaşa geldiği için zorlanarak Axis'e girmek zorunda kaldım. Almanya'ya Sovyetleri benim pek yardımım olmadan bir şekilde aldı. Benim asıl yardımım ise tıkanmış olan Ortadoğu cephesini açarak İngilzleri Mısır ve Ortadoğudan postalamakla oldu. Yıl 1944 baktım Almanlar İngiltereye çıkmıyor Fighter ve Naval bomber abanarak İngiltere'ye çıktım ama savaşa Amerika çoktan dahil olmuştu bile. Sonra donanma abanarak 1949'da Amerikaya çıktık. 1950 de Kanada'da kapitüle olunca Axis kazandı. Oldukça keyifli bir oyundu.

Rusya' ile barış imzalarken Özbekistan'ı ve Neo Selcuk Empire'yı isminin neden böyle olduğu konusunda hiçbir fikrim yok uydu devleti olarak aldım.

image.png

image.png

image.png

image.png
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Maşallah Turkish Empire Amerika'nın yarısını almış.
Ara
Hem Kara hem donanma oynamak için bir Japonya açayım dedim, sandığımdan daha kolay oldu. Çin'i 40 da bitirdikten sonra İngiltere ve Hollanda'ya savaş açtım, aslinda direk donanmayi Ingiliz kanalina alip Alliesi surrendera zorladim ilk ama hic zevk vermedi çünkü çok kolay çıktım İngiltere'ye, oradan da Kanada'yi alinca nerdeyse hiç donanma ile uğraşmadan Amerika'yı işgal etmiş oluyorsun. Kaytıdı geri alıp bu sefer direk ingiltere'ye çıkmak yerine kendi bölgemdeki adaları ve Avusturalya, Hindistan ve Yeni Zelanda'yı işgal ettim, baktim axis kaybediyor yine dahil olup Ingiltereye çıktım sonra ve Allıes ile barış imzaladım. ABD donanması ile pek vuruşamadan maalesef Hawayi'ye çıktım oradan da Kaliforya'ya çıkarma yaptım direk Kanada üzerinden uğraşmayıp dalabilirdim ama immersionu yerle bir ediyor. Sonuç olarak o kadar donanma kasmışız. 

Free India puppet. Zevkli oyundu ama ABD donanmasiyla daha fazla vuruşmak isterdim ama Pasifikte AI pek gemi gezdirmiyor galiba. 

image.png

image.png

image.png

Bonus donanmanın gururları

ES1OnNV.jpeg

1865ITE.jpeg
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
gcn7lvl.jpg

Avrupada savaş biter.

kazanılan başarım:
57nbw5q.jpghttps://forum.strategyturk.com/editpost.php?pid=282407
[+] 1 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-02-2023, 13:53)Sezar : Hem Kara hem donanma oynamak için bir Japonya açayım dedim, sandığımdan daha kolay oldu. Çin'i 40 da bitirdikten sonra İngiltere ve Hollanda'ya savaş açtım, aslinda direk donanmayi Ingiliz kanalina alip Alliesi surrendera zorladim ilk ama hic zevk vermedi çünkü çok kolay çıktım İngiltere'ye, oradan da Kanada'yi alinca nerdeyse hiç donanma ile uğraşmadan Amerika'yı işgal etmiş oluyorsun. Kaytıdı geri alıp bu sefer direk ingiltere'ye çıkmak yerine kendi bölgemdeki adaları ve Avusturalya, Hindistan ve Yeni Zelanda'yı işgal ettim, baktim axis kaybediyor yine dahil olup Ingiltereye çıktım sonra ve Allıes ile barış imzaladım. ABD donanması ile pek vuruşamadan maalesef Hawayi'ye çıktım oradan da Kaliforya'ya çıkarma yaptım direk Kanada üzerinden uğraşmayıp dalabilirdim ama immersionu yerle bir ediyor. Sonuç olarak o kadar donanma kasmışız.
Kings and Generalste güzel bir Pasifik SAvaşı belgeseli var ona sardım bu ara. Haliyle HOI4 aşkım depreşti ama çok uzun zamandır oynamıyorum bir açayım dedim oyunu ikmal sistemi, yeni savaş genişliği metası falan derken biraz yabancı buldum. Oyundan biraz daha ayrıntı versen güzel olurdu belki AAR veya o zahmetli olacaksa genel bir yeni meta tanıtımı yapabilir misin? Senin eskiden beri çok iyi meta/donanma rehberlerin oluyordu hatırlıyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.