HoI4 - Devletleriniz
sv kodu ile, büyük resimlerde kullanmaya pek gerek yok konu girişindeki header resimlerde kullanılıyor.
Yaptım sağ ol, bunu kenarlıkların rengini değiştirebiliyormuyuz ?
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
Tabi, sv= diyip renk kodu girebilirsin.
Yararlı bilgiler diye bir konu açmıştın onu yorum yazma yerine eklersen daha iyi olacaktır, yardımların için teşekkürler.
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
Savaş daha bitmedi  :sleep:

WbOMX2.jpg
n20GdM.png
Ara
İtalya (Roma İmparatorluğu Yolunda )

jXJ729.jpg
  • Zafer esnasında uyguladığım taktikleri herkes görebilir, ancak kimsenin göremediği, zafer yolunu açan stratejilerimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=ZjHt3KW6S4g

[+] 1 üye Ottman5858 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Wojtek commander achievementini almak için oynadığım bir save. Achievementi alınca saveyi bıraktım.
o0QoqR.jpg
Ara
Ayı general nedir?
Ara
Gizli bir HOI4 Achievementi. Polonya ile belli yerleri alınca eventle bu ayı commander geliyor. +%10 Artillery fire özelliği veriyor.

bkQljG.jpg
Ara
(06-06-2016, 19:12)kabardey :
pvawlw.png

Merhaba arkadaşlar/yoldaşlar! ;)

Bu konu başlığı altında kendi ülkenizi ve ufak bir de hikayesini paylaşabilirsiniz. Çok değişik ülkeler göreceğimizden eminim.

THE REICH ilk ancluss ardından südetlerin işgali çekoslovakyanın yıkımı yugoslavyanın yıkımı ve yunanistanın kukla olması ardında berlin moskova hattı :)
Ara
qjdna3.png
Türk her yerde türk
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
vXD1ZR.jpg
1940'ın ortalarında savaşa dahil olarak Almanya'nın kıçını kurtardım. Almanlar olmasa world conqueste giderdim fakat 1000 divisionları var :(
[+] 1 üye sencer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-01-2017, 02:06)sencer : vXD1ZR.jpg
1940'ın ortalarında savaşa dahil olarak Almanya'nın kıçını kurtardım. Almanlar olmasa world conqueste giderdim fakat 1000 divisionları var :(
İsveç benim oyunda en sevdiğim ülke. Sebebi ise Donanması, kaynakları ve stratejik konumu.
Ara
20170606150812_1.jpg

Devamında yapacak birşey bulamadığımdan yine yarım bıraktım. Axiste değilim.
Ara
Macarlar ile bir Habsburg diriltim.Sinsi sinsi bekledim Almanların Fransayı yutup Sovyetlere dalmasını.Daldıkları zaman ise bir girdim Güneyden ama durdurdular ne yazık ki Berline girmeden .Kuzey ilerlemeyince İtalyaya abandım kolay düştü.Tabi bu sıra hem Müttefikler hem de Komünistler birliklerine davet etti.Ben de Ruslara katılayım daha yakın dedim.Almanları da öyle böyle düşürdük Sovyetlerle, de savaşı Japonlar aşırı uzattı.Sonuç olarak sadece Faşist avlayarak baya önemli bir güç oldum.
2NJ54.png
İsraf olmasın diye  kimsenin almadığı yerleri kukla ve koloni yaptım.
WROMC.png
VbeBf.png
Türkiye ise Faşistlere katılarak baya büyük bir hata yaptı.Ama iyi tarafından bakacak olursak en azından kukla değil.
T17HH.png
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Adsz.png
Sovyetlere toprak teslimi sırasında kaybedilen 25 birime rağmen bir yandan direnen bir yandan da saldıran yüce Polonya ordusu en sonunda Berlin'den içeri girdi. Almanya'nın ilhakından sonra kısa sürede yapılan üretimle küçük bir ordu oluşturuldu ve de Sovyet Rusya'dan zamanının Polon topraklarını geri almak için sefere çıkıldı. agdgafd.png
Ve tabi ki de sonuç olarak Polon orduları Sovyet Rusya'yı da al aşağı etmişti. (25 birimin ölümünün ardına kazanabileceğimi düşünmüyordum ve sonra Berlin düşünce ss'ini alayım dedim ardından savaş gereksiz uzun sürdü buna rağmen ardından kısa sürede oluşturulan bir ordu ile de Sovyet savaşını başlatınca (30 Tank birimi yokoldu saldırılar sırasında manpower gelmemesi ve de tank üretiminin kayıplara yetişmemesi üzerine orada da umudum kesilmişti ki sonradan ürettiğim 22 birimlik tanklar ile sıkıştırdığım 100 Sovyet birimi ile Kuzey Rusya'nın kilidi açıldı ve bununla birlikte savaşı kazandım. O yüzden ss almadım bir çok yer de çünkü kazanacağıma inanmamıştım.)
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Faşist Türkiye oyunum. Savaş başlamadan önce hızlıca Yunanistan'ın demir ve alüminyum kaynakları için savaş açtım ve kazandım. Savaş başladığı sırada petrol için Irak'a demokrasi götürdüm, Afrika'da benim sayemde başarılar kazanıldı, Rusya Savaşı'nın başlamasıyla Almanlar her ne kadar ilerleseler de bir süre sonra duraksadılar, ben ise Kafkaslar'dan kolayca Sovyetleri yendim.

Oyunun başında verilen piyade tümenlerini modifiye ederek, 8 level ve 5 traitli komutanımın yönettiği 24 tümen ile bütün düşmanları dize getirdim. Sadece iki ekmekle üç ay %100 performans savaşabilmeleri için Mass Assault doktrinini bitirdim, Rusya'da Ruslar pasta olmadan savaşamazken komandolarımız bir ekmeği 24 tümene bölüp 2 yıl gibi bir sürede Sovyetleri yendi, anlaşmada ise tarihselliği korumak için Turan temalı bir anlaşma yaptım.

nWBOOR.png

İşte iki ekmekle üç ay savaşan Türk Tümenleri:

vpqjjp.png

Elimdeki hammadde ve üretim kaynaklarından dolayı piyadeleri mekanize olarak değiştireceğim. Oyunun başında daha tüfek yapacak fabrikamız yokken şimdi dünyanın en sağlam malzemelerini biz üretiyoruz.
[+] 1 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lojistik ekleseydin bir ekmekle savaşırlardı.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
(20-08-2017, 14:10)Finrod Felagund : Lojistik ekleseydin bir ekmekle savaşırlardı.

Sene 1944'de anca motorize birlikleri açtığımız için araştırmaya zaman olmadı.
Ara
Hastane de eklemeliydin kayıpların süper azalırdı
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.