Hoi4 Kasma Ve Zaman Yavaşlama Sorunu
Arkadaşlar Oyunu 1 - 1.5  Aydır oynuyorum oyun 38 in haziranı gibi yavaşlamaya başlıyor mapda gezerken takılmalar oluyor 39 gibi hız 5 olmasına rağmen 1 ay 30 dk da geçiyor 

Bunun Hakkında Birsürü Mod Birsürü Program Denedim

Hoi4'ü Harddisk den SSD ye aktardım 

Sildim baştan yükledim

aldığım saveleri sildim 

Yinede Hiçbir şey işe yaramıyor 

Ve ben oyundan nefret etmeye başladım oynayanlar nasıl oynuyor da ben oynayamıyorum

Sistem Gereksimlerim

Ryzen 5 1600 4.2Ghz 6 Çekirdek
GTX1060 3GB
Crucial Ballistix Sports 2x8 16GB Ram
Ara
Sendeki durum da baya kötüymüş. Tek çare yeni dlc nin çıkışını beklemek. Optimizasyon yapacaklar.
Ara
Peki Oynayan İnsanlar nasıl oynuyor nasıl tüm dünyayı akıcı şekilde alabiliyor
Ara
(10-09-2018, 03:46)CRACH : Peki Oynayan İnsanlar nasıl oynuyor nasıl tüm dünyayı akıcı şekilde alabiliyor

Yazılım böyle bir şey, farklı kişilerde farklı sorunlara yol açabiliyor hatta bazı insanlar olması gerektiğinden performanslı oynayabiliyor oyunları, şans işi.

Oyunun eski sürümlerini de denemeni önerebilirim, Steam kütüphanesinde HoI4'e sağ tık -> Özellikler -> Betalar kısmında açacağın pencerede oyunun eski versiyonlarına geçebilirsin. Kalan son önerim de format atmak ama HoI 4 için bu riske değer mi bilemem.

Bunların dışında yeni güncellemelerin sorununu çözmesini bekleyeceksin.

Edit: Bu arada ek bilgi için sormak istiyorum, diğer oyunlardaki performansın nasıl? Oyunun grafik ayarlarıyla oynamayı denedin mi?
hby6qc.gif
Ara
Takılmalar Hız 4'te de devam ediyor mu yoksa normal mi?
Ara
sende bir sorun var gibi benim laptop i5-480m grafik kartı i5-480m ram 6 gb ama 1941 e kadar hızlı gidiyr 41 den sonra yavaşlıyor biraz 4 hıza düşürüyorum
en son böyle sorun eski beyaz laptopumda olmuştu onu çay dökerek bozmuştum
Ara
Benim laptopda üstteki arkadaşla hemen hemen aynı hatta belki ekran kartı bir tık düşük ama bende 41 42 ye kadar rahatım. Fakat ken full hd değil hd oynuyorum bazı ayarlarıda kapatıyorum fakat bunlar başlangıç için ilerisi için olay işlemcide. Expert ai diye bir mod var savaşa girmeyen güney amerika devletlerinin boşa tümen basmasını önlüyor oda baya rahatlatıyor. Fakat senen durum biraz garip.
Ara
Oyundayken alt+tab yapıp görev yöneticisinden CPU ve RAM hangi programlar tarafından ne kadar kullanılıyor bir bak. Windows 10 kullanıyorsa xbox game modunu kapat eğer kullanmıyorsan.
Ara
(10-09-2018, 06:04)Ayro :
(10-09-2018, 03:46)CRACH : Peki Oynayan İnsanlar nasıl oynuyor nasıl tüm dünyayı akıcı şekilde alabiliyor

Yazılım böyle bir şey, farklı kişilerde farklı sorunlara yol açabiliyor hatta bazı insanlar olması gerektiğinden performanslı oynayabiliyor oyunları, şans işi.

Oyunun eski sürümlerini de denemeni önerebilirim, Steam kütüphanesinde HoI4'e sağ tık -> Özellikler -> Betalar kısmında açacağın pencerede oyunun eski versiyonlarına geçebilirsin. Kalan son önerim de format atmak ama HoI 4 için bu riske değer mi bilemem.

Bunların dışında yeni güncellemelerin sorununu çözmesini bekleyeceksin.

Edit: Bu arada ek bilgi için sormak istiyorum, diğer oyunlardaki performansın nasıl? Oyunun grafik ayarlarıyla oynamayı denedin mi?
 Hocam PUBG Ultra 90 FPS
CSGO YÜKSEK AYAR 400+ 
Farcry 5 ultra 75 90 arası 

Ve oyunun Grafikleri çözünürlük hariç olabilicek en düşükte

(10-09-2018, 07:54)Ragnvaldr : Takılmalar Hız 4'te de devam ediyor mu yoksa normal mi?

Hız 1 de bile mapda gezerken takılıyor

(10-09-2018, 09:56)fff7 : Oyundayken alt+tab yapıp görev yöneticisinden CPU ve RAM hangi programlar tarafından ne kadar kullanılıyor bir bak. Windows 10 kullanıyorsa xbox game modunu kapat eğer kullanmıyorsan.

xbox game mode zaten kapalı 

ve cpu ram ve gpu yu sadece hoi4 kullanıyor 10gb kadar
Ara
Donanımsal bir problemin yok, iyi. O zaman dediğim olaya çıkıyor, eski sürümlere dönmeyi ya da format atmayı deneyebilirsin ya da yeni yamalarla düzelmesini.

Akşama doğru müsait olduğumda yabancı kaynaklardan da bir araştırma yaparım bu sorunla ilgili.
hby6qc.gif
Ara
(10-09-2018, 15:59)Ayro : Donanımsal bir problemin yok, iyi. O zaman dediğim olaya çıkıyor, eski sürümlere dönmeyi ya da format atmayı deneyebilirsin ya da yeni yamalarla düzelmesini.

Akşama doğru müsait olduğumda yabancı kaynaklardan da bir araştırma yaparım bu sorunla ilgili.

İlgin için çok teşekkür ederim bekliyorum yardımlarını 

bu arada hangi sürüme geçeyim tavsiye
Ara
Versiyon fark etmez, 3-4 tane birbirine yakın olmayan versiyonu deneyebilirsin. Bu arada oto kaydetmenin her gün olmadığına da emin ol.

Yabancı kaynaklara baktım ama düzgün bir çözüm yolu bulamadım, herkesin sorunu aynı yola çıkıyor.
hby6qc.gif
Ara
(10-09-2018, 17:19)Ayro : Versiyon fark etmez, 3-4 tane birbirine yakın olmayan versiyonu deneyebilirsin. Bu arada oto kaydetmenin her gün olmadığına da emin ol.

Yabancı kaynaklara baktım ama düzgün bir çözüm yolu bulamadım, herkesin sorunu aynı yola çıkıyor.

1.4.2 Denicem

Kayıt Etme ya 1 ayda 1 yada 3 ayda bi default hali yani ellemedim

ve son olarak Kullanabiliceğim performans arttırma modlarını atarsan sevinirim.
Ara
Oyunu neredeyse hiç oynamadım, eğer bilen arkadaşlar bir şeyler söylemezse kaliteli gördüğüm modları paylaşırım daha sonra.
hby6qc.gif
Ara
Tamamdır Yardımın için Çok teşekkür ederim yapıcak başka birşey yok dlc beklicez
Ara
Oyunun son surum mu? Belki eski sorum olmandan kaynaklaniyordur?
Ara
(10-09-2018, 18:15)CRACH : Tamamdır Yardımın için Çok teşekkür ederim yapıcak başka birşey yok dlc beklicez

inşallah dlc ile hallolur yani okadar iyi bilgissayarın kasması çok saçma.
Ara
(10-09-2018, 02:37)CRACH : Arkadaşlar Oyunu 1 - 1.5  Aydır oynuyorum oyun 38 in haziranı gibi yavaşlamaya başlıyor mapda gezerken takılmalar oluyor 39 gibi hız 5 olmasına rağmen 1 ay 30 dk da geçiyor 

Bunun Hakkında Birsürü Mod Birsürü Program Denedim

Hoi4'ü Harddisk den SSD ye aktardım 

Sildim baştan yükledim

aldığım saveleri sildim 

Yinede Hiçbir şey işe yaramıyor 

Ve ben oyundan nefret etmeye başladım oynayanlar nasıl oynuyor da ben oynayamıyorum

Sistem Gereksimlerim

Ryzen 5 1600 4.2Ghz 6 Çekirdek
GTX1060 3GB
Crucial Ballistix Sports 2x8 16GB Ram

Bu sorun bende de var benim sistemim de i7 6700k 16gb ram gtx 1060 6gb reddit de ve diğer her yere baktım ve bu sorunu yaşayanların neredeyse hepsinde gtx 1060 var muhtemelen ekran kartı paradox oyunlarıyla opitimizasyonsuz bende ilk başlarda olsam bile 20-30 fps alıyorum donanma görevi atadığımda herhangi bir yere 5-10 fps e düşüyor yıla bakmaksızın genelde deniz donanması kullanmamaya çalışıyorum bundan ötürü :D ve zaman çok yavaşlıyor aynı durum eu4 de de geçerli umarım pardox bir patch yada mod çıkarır bunun için ama çıkaracağa benzemiyor eğer konuyu bilen varsa yazsın ama bence bir çağresi yok
Ara
en iyisi eu 4 ne kasma var ne takılma
LC9IeA.png

Ara
(19-01-2019, 23:08)LordsLikes :
Bu sorun bende de var benim sistemim de i7 6700k 16gb ram gtx 1060 6gb reddit de ve diğer her yere baktım ve bu sorunu yaşayanların neredeyse hepsinde gtx 1060 var muhtemelen ekran kartı paradox oyunlarıyla opitimizasyonsuz bende ilk başlarda olsam bile 20-30 fps alıyorum donanma görevi atadığımda herhangi bir yere 5-10 fps e düşüyor yıla bakmaksızın genelde deniz donanması kullanmamaya çalışıyorum bundan ötürü :D ve zaman çok yavaşlıyor  aynı durum eu4 de de geçerli umarım pardox bir patch yada mod çıkarır bunun için ama çıkaracağa benzemiyor eğer konuyu bilen varsa yazsın ama bence bir çağresi yok

Sistemlerimiz aynı sayılır sadece işlemcimiz farklı benim i5 6500, oyun 5 hızında akarken 30 fps civarı alıyorum duraklatınca ise 70-80  zaten tek başıma oynarken bir hamle yapacağımda oyunu duraklatıp yapıyorum multi oyunlarda 3-4 hızında aktığında 50-60 fps civarı alabiliyorum  sorunun ekran kartı olduğunu sanmıyorum yazılımsal bazı sıkıntılar olabilir  aynı sorunu çeken bir arkadaşım oyun açıldığında görev yöneticisinden oyunun işlem önceliğini yüksek yapıyordu bu sayede aldığı fps düzeliyordu bir dene istersen.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.