HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Optimizasyonu eklenen içeriklerle aynı oranda yapamadıkları için yeni şeyler eklendikçe oyun yavaşlıyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Consumer Goods 22 oldu. Savaştayım ve Türkiyeyim. Hiçbir hammadde temin edemiyorum 22 civil fac gözüküyor ama hiçbiri çalışmıyor ticarette ve üretimde. Consumer goods la mı alakalı yoksa başka birşey mi ?
Ara
(03-10-2020, 17:45)UcanSpagett : Consumer Goods 22 oldu. Savaştayım ve Türkiyeyim. Hiçbir hammadde temin edemiyorum 22 civil fac gözüküyor ama hiçbiri çalışmıyor ticarette ve üretimde. Consumer goods la mı alakalı yoksa başka birşey mi ?

Askeri fabrika inşa ettikçe consumer goods'a giden sivil fabrika sayısı artıyor onla alakalı olabilir. Onun dışında strike falan yemiş olabilirsin bir kontrol et.
Ara
Oyunun eski sürümünü oynarken kısa sürede kominist yada milliyetçi olabiliyordum bulgaristana yunanistana saldırdıgımda kimse karısmıyordu. Şimdi son sürümde yaşadıklarımı anlatayım komünist türkiye oldum bulgaristana haklı savas sebebi başlattım hemen ingiltere fransa bğımsızlık garantisi attı savas ilan ettiğimde bana savaş actılar dünya tansiyonu daha 39 bile değil eski sürümde bulgar ordusunu ezerdim şimdi destek ekipmanlarım bulgaristandan iyi olmasına ragmen kazanamıyorum
Ara
World Tension %25 ve üzeri olduğunda demokratik ülkeler, özellikle Birleşik Krallık ve Fransa, ülkelere garanti atmaya başlar. Oyunun yanlışım yoksa 1.1 sürümünden beri durum böyle, ondan önce %50 olduğunda atıyorlardı. İkinci durumunuz ise aklıma gelen tek şey tümenleriniz için yeterli ekipmanınız olmaması ya da yanlış tümen dizilimi yapmanız.
WhaW8Am.gif
Ara
Kendi boğazlarımdaki geçişlerde herhangi bir değişiklik yapabiliyor muyum?
[+] 1 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Intelligence kısmı istihbarat sağlamak dışında herhangi bir buff veriyor mu ? La Resistance yokken encryption ve decryption araştırmalarını yaptığımızda askerlerimiz kombatlarda daha avantajlı oluyorlardı. La Resistance ile bu mekanik tamamen kalktı mı?
mcm5QJ.png
Ara
Decryption yaparak düşman ülkesinin şifreleme sistemini çözdüğün zaman askeri anlamda bonus veriyor.
Daha hızlı çözmek için decryption'ı arttırmak lazım. Ama düşman şifresi bir kere çözdün mü kalıcı olmuyor zamanla şifreler değişiyor.

Pasif ve aktif decrytion bonusu var. Aktif bonusu kullanmazsan pasif bonus uzunca bir süre etkin oluyor.
Fakat aktif bonusu kullanırsan bir ay boyunca çok ciddi savaş bonusu alıyorsun sonra düşman şifre değiştiriyor.

Onun dışında savaş bölgesindeki casus ağları düşman da dahil olmak üzere savaşı etkiliyor.
Son olarak aklıma gelen 3 casus kullanılarak yapılan oldukça riskli operasyonlar var bunlar da bir kaç günlük bonus sağlıyor.
[+] 1 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Bambukavak bunları biliyorum. Bu söylediklerin cryptology kısmından yapılıyor. Benim kastettiğim istihbaratın fazla olması bir işe yarıyor mu ? Mesela İngiletere oynuyorum ve Almanya'nın ordu istihbaratının %30'una sahibim ardından Intelligence kısmından ordu istihbaratını artıran geliştirmeyi yapıyorum. Alman ordusu hakkında alabildiğim bilgi %50' ye çıkıyor. Peki bu değerin Alman ordusu hakkında verdiği istatistiksel bilgiler dışında bana bir katkısı var mı?
Ara
Bildiğim kadarıyla yok.
[+] 1 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar Türkiye ile oynarken gelen the enemy within nedir? Ne yapmamız gerekiyor?
Ara
Kendi boğazlarımdaki geçişlerde herhangi bir değişiklik yapabiliyor muyum? Örnek olarak Türkiye'yim İstanbul Boğazı'ndan Romanya gemilerine izin verip Rus ticaret gemilerini engelleyebilir miyim?
Ara
(16-10-2020, 22:30)Athule : Kendi boğazlarımdaki geçişlerde herhangi bir değişiklik yapabiliyor muyum? Örnek olarak Türkiye'yim İstanbul Boğazı'ndan Romanya gemilerine izin verip Rus ticaret gemilerini engelleyebilir miyim?

Özel ulke belirleme olmuyor. Dost-Düşman-Tarafsiz diye 3e ayrılıyor
omnia fui et nihil expedit
Ara
Türkiye ile oynarken endüstri projeleri ne zaman 150 yerine 50 puana düşmüş. Bu düşüşü tetikleyen olay nedir?
Ara
(17-10-2020, 14:59)Aeschyli : Türkiye ile oynarken endüstri projeleri ne zaman 150 yerine 50 puana düşmüş. Bu düşüşü tetikleyen olay nedir?
Ben oynarken bir ismet inönülü birde celal bayarlı oynadım. İnönüde 150 idi bayarda 50.
Ara
Oyunu ucuza alacabilecegim bir yer yok mu ya da bosphorus internete ne zaman düşer
Ara
(17-10-2020, 17:43)Gregor : Oyunu ucuza alacabilecegim bir yer yok mu ya da bosphorus internete ne zaman düşer
Steamdan indirimde alabilirsiniz. Ayrıca korsan link veremem veya ne zaman düşeceğini ben bilemem.
Ara
Daha önce oynadığım alirs oyunlarının hiç birinde sscb japonyaya savaş açmamıştı fakat son dlc ile açtığım Türkiye oyununda açtı. Yeni bir şey mi eklediler bununla ilgili?
Ara
İyi günler herkese. Crusader Kings II, Victoria 2 ve Europa Universalis IV'ü yıllarca oynamış biri olarak zaten daha önce 10-15 saat kurcalamışlığım olan bu oyuna da heves ettim son DLC ile birlikte. Beni oyundan en çok soğutan şey şu ki: ne kadar her şeyi doğru yaptığıma emin olursam olayım "Division still preparing" ve "Some divisions not in positions" adında iki tane debuff alıyorum savaşlarda ve bu işimi oldukça zorlaştırıyor. Nerede hata yaptığımı algılayabilmek için tutorial kısmını açtım lakin orada bile Etiyopya'ya saldırırken aynı iki debuff'ı görüyorum. Bu yaşadığım bir bug mı yoksa bir yerde hata mı yapıyorum? Oyunun tutorial kısmında dahi aynı debuff'ı görüyorsam bir hata yapmadığımı düşünmeye başladım keza izlediğim videolarda da oyuncular benim yaptığıma kıyasla farklı bir şey yapmamalarına rağmen bu iki debuff'ı yemiyorlar. Eğer bu bir bug ise nasıl çözebilirim? Yoksa her defasında gözden kaçırdığım bir husus mu var? Şimdiden teşekkür ederim hepinize.
Ara
Gözden kaçırdığın husus birliklerin tam olarak yerleşmemesi olabilir. Otomatik komutları kullanırken birlikler her zaman belli konumlara geçmeye çalışır ve gerektiğinde eksik yerleri kapatır. Senin durumun da tahminim birliklerin yerine geçmemiş olması ya da başka bir sebepten ötürü geçememesi. Birliklerin konuşlanmasını engelleyen herhangi bir şey olmadığından emin misin?
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.