HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Çıkartmaları tamamen engellemenin en iyi yolu bir orduya deniz sınırı boyunca fallback line emri vermek.

Garrison emri verdiğinde ise önemli yerleri korurlar, limanlar, şehirler gibi. Garrison emri verirsen çıkartma yapanlar limanı alamadıkları için ve böylece supply alamadıkları için daha kötü savaşırlar, o birlikleri yok etmek daha kolay olur. Senin tercihin açıkçası.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-06-2016, 21:43)Ragnvaldr : Çıkartmaları tamamen engellemenin en iyi yolu bir orduya deniz sınırı boyunca fallback line emri vermek.

Garrison emri verdiğinde ise önemli yerleri korurlar, limanlar, şehirler gibi. Garrison emri verirsen çıkartma yapanlar limanı alamadıkları için ve böylece supply alamadıkları için daha kötü savaşırlar, o birlikleri yok etmek daha kolay olur. Senin tercihin açıkçası.

Teşekkürler  :) :)
Ara
Arkadaşlar bu savaş planları beni delirtiyor. Çok güzel planı çiziyorum. Savaş esnasında sürekli boş cephe boş saldırı hattı uyarısı geliyor. Motorize piyade ve tank tümenlerinde oluşan ordular kurup piyadeleri ayrı ordu yapıyorum. Fakat panzer orduları çok yavaş ilerliyor. Acaba panzer orduları kurmasamda onlarıda mı piyadeye katsam.
Ara
Dostum ilk olarak katılıyorum savaş planları tam bir kanser olmuş.

Assaign unit yaparak birlikleri eklersin zaten boş yerlerde çıkar No Division diye.

Panzerlerin saldırı gücü fazla fakat bölgelere negatif özellik yerler division yaptığın yerde bunlar var hangi bölgelerde yavaş gideceğe ülken neredeyse ona göre division üret.
Ara
Yok yanlış anladınız panzerler hızlı yapay zekaya verince çok pasif kullanıyor. Oysa önü açık yardırmıyor. Almanya oyunumda Fransada panzerleri ben yönetmiştim sorun yoktu. Yugoslavya işgali sırasında dalmaçya İtalyadaydı hangi ara almış görmedim panzerleri buraya yığdım çünkü düz arazi bu bölge piyadeyde kendi sınırıma ama burası dağlık. Kontrolü yapay zekaya verdim 3 ay oldu düşüremedi salak. Panzerleri ben aldım piyadeyi yapay zekaya bıraktım bir ay bile sürmedi. Yapay zeka panzer tümenlerini etkili kullanamıyor. Şu 1.1deki özellik bunu giderir inşallah. Birde ben iki kademeli savaş planı yapoyorum bu iyimidir yoksa birinciye varınca ikinciyi yapmak mı lazım. Rusya işgali sırasında merkezdeki ordum 1. hedefe varmış sonra durmuş ne cephe hattı var ne saldırı hattı öyle geride bekliyor mal mal.
Ara
(20-06-2016, 21:38)bar232 : Beyler ben oyunda ABD ile kanada ve meksikayı istila ederken düşmanlarım çıkarma yapıyor. Hoi3 teki HQ sistemi olmadığı için onları otomatik püskürtemiyorum. Ne yapmam gerek ?

Kıyıya fallback line çekip birlikleri oraya ata. Bazı birlikleri de garnizon olarak sahil şeridine koy
Ara
AI battleplani pasif oynuyor biraz(naval invasion haric) , ben de cok yasadim savas bitmis ama yardiracagina bekliyor herkes. Micro candir, en azindan battleplan adam olana kadar.
Ara
selamlar, türkiye ile komünist olarak oynuyorum.şuan almanya içeriye faşist destekçisi sızdırmaya çalışıyor ve faşist desteği artmaya başladı yavaş yavaş.bunu engellemenin bir yolu var mı?
Ara
(21-06-2016, 12:20)ferevon : AI battleplani pasif oynuyor biraz(naval invasion haric) , ben de cok yasadim savas bitmis ama yardiracagina bekliyor herkes. Micro candir, en azindan battleplan adam olana kadar.
Bu gün youtubeda bir video izledim adam baya saydırdı battle plana  :')
Ara
Beyler uçak ürettikten sonra o uçakları nasıl aktif ediyoruz ? Yoksa otomatikmi oluyor.( oyunda yeniyim )
Ara
(21-06-2016, 13:40)moimoi : selamlar, türkiye ile komünist olarak oynuyorum.şuan almanya içeriye faşist destekçisi sızdırmaya çalışıyor ve faşist desteği artmaya başladı yavaş yavaş.bunu engellemenin bir yolu var mı?

İdeoloji kaymasını engelleyen/yavaşlatan bakanlar bulunuyor.

(24-06-2016, 21:36)bar232 : Beyler uçak ürettikten sonra o uçakları nasıl aktif ediyoruz ? Yoksa otomatikmi oluyor.( oyunda yeniyim )

Hava alanlarındaki deploy sekmesinden aktif ediliyor.
v5jjo8.gif
Ara
Beyler Theatre ne işe yarar ve nasıl kurulur ? Hoi3 teki HQ ler gibimi ?
Ara
(27-06-2016, 16:13)bar232 : Beyler Theatre ne işe yarar ve nasıl kurulur ? Hoi3 teki HQ ler gibimi ?

Örnek veriyorum. İtalya ile oynarken birliklerinin bir kısmı Afrika'da iken bir kısmı Avrupadadır. Bu birlikleri birbirine karıştırmamak için kolayca yeni Theatre kurup isimlendirebilirsin. Olay tamamen hızlı erişim ile ilgili. Sen farklı bir yöntem kullanıyorsan Theatre gereksiz bile kalabilir senin için.
Ara
Arkadaşlar hava indirmeyi kullanıyormusunuz? Ben şimdiye kadar bir kez Norveç işgalinde bir kezde Giriti alırken kullandım. Giritte kimde yoktu Norveçtede pek etkili olmadılar.
Ara
(30-06-2016, 03:31)Semavi7 : Arkadaşlar hava indirmeyi kullanıyormusunuz? Ben şimdiye kadar bir kez Norveç işgalinde bir kezde Giriti alırken kullandım. Giritte kimde yoktu Norveçtede pek etkili olmadılar.

Hava indirmeyi cephe arkasına yapman lazım.Düşman tümenlerinin organizasyonunu düşürüyor.
Ara
Aslında şöyle birşey olmalı bilmiyorum belki vardır köprü geçişi olan yerlere saldırıdan önce attığımızda yani direk düşman bölgesine köprü dezavantajını tecrübeleri oranında azaltsalar. Veya çıkarmadaki dezavantajları azaltsalar.
Ara
Beyler tümenlere tıkladığımızda strategic redeployment diye birşey var ne işe yarıyor o tam olarak anlatırmısınız ?
Ara
(30-06-2016, 15:50)bar232 : Beyler tümenlere tıkladığımızda strategic redeployment diye birşey var ne işe yarıyor o tam olarak anlatırmısınız ?

strategic redeployment tümenin daha hızlı hareket etmesini sağlıyor ama organizasyonu 15'e düşürüyor. Uzak mesafelere hızlı gitmek için kullanabilirsin
Ara

Bunu çevirebilecek var mı arkadaşlar adam iyi anlatmış sanki.
Ara
Birlikleri ekipman ve eğitimleri tamamlanmadan çıkartsak ne olur ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.