HoI4 - Mod Sohbet
August Storm modu oynayan var mı arkadaşlar. Oyunu baya zorlaştırıyormuş diyenler var.
Ara
Bence 1960-1990 yıllarını içeren bir mod olmalı .Bu modda; parti kurma ve partinin pozisyonunu (merkez sağ,sağ,merkez sol ) belirleme olmalı,Avrasya birliği,Ortadoğu birliği, Afrika birliği,Güney Amerika ülkeleri birliği,İslam birliği felan olmalı.Ayrıca bunda 3.Dünya savaşı olmalı bu savaşta bir tarafta Komünist ülkeler(SSCB,Çin,8 Doğu Avrupa ülkesi), diğer tarafta( Amerika,İngiltere,Fransa,İtalya,İspanya,Almanya )gibi ülkeler olmalı ve diğer bir tarafta da 3.dünya ülkeleri(Bağlantısızlar) olmalı. Böyle bir mod olsa çok güzel olmaz mı sizcede?
Ara
(08-03-2017, 21:18)MalcolmCastro : Bence  1960-1990 yıllarını içeren bir mod olmalı .Bu modda; parti kurma ve partinin pozisyonunu (merkez sağ,sağ,merkez sol ) belirleme olmalı,Avrasya birliği,Ortadoğu birliği, Afrika birliği,Güney Amerika ülkeleri birliği,İslam birliği felan olmalı.Ayrıca bunda 3.Dünya savaşı olmalı bu savaşta bir tarafta Komünist ülkeler(SSCB,Çin,8 Doğu Avrupa ülkesi), diğer tarafta( Amerika,İngiltere,Fransa,İtalya,İspanya,Almanya )gibi ülkeler olmalı ve diğer bir tarafta da 3.dünya ülkeleri(Bağlantısızlar) olmalı. Böyle bir mod olsa çok güzel olmaz mı sizcede?

Oyun mekanikleri bu dediklerin için yeterli değil.
Ara
En azından parti kurma ve bölgesel ittifaklar olsa iş görür :)
Ara
bu oyunda politika yok, odak ağacından yap diyorsun birşeyler yapıyorsun. İstediğin partiyi hızla başa getirebiliyorsun. Ülke üstünde tanrısal ve sarsılmaz bir yönetimin var.
Ara
Mod arayanlar varsa oynamaya Kaiserreich yada Great War'ı deneyebilir oyunu zorlaştırmak isteyen varsa blackice iyidir ama tamamlanmadı daha pek çok açık var hayla...
Kaiserreich Great War'dan biraz daha eğlenceli oynuyor en azından ben singleda oynadığımda...
Ara
(09-03-2017, 14:27)TR Ace : Mod arayanlar varsa oynamaya Kaiserreich yada Great War'ı deneyebilir oyunu zorlaştırmak isteyen varsa blackice iyidir ama tamamlanmadı daha pek çok açık var hayla...
Kaiserreich Great War'dan biraz daha eğlenceli oynuyor en azından ben singleda oynadığımda...

reis gel seninle bir forumda black ice incelemesi yapalım. Black ice son 2 update ile bayağı adam oldu ve pişti gibi. :)
Ara
(09-03-2017, 14:29)napolyon94 :
(09-03-2017, 14:27)TR Ace : Mod arayanlar varsa oynamaya Kaiserreich yada Great War'ı deneyebilir oyunu zorlaştırmak isteyen varsa blackice iyidir ama tamamlanmadı daha pek çok açık var hayla...

reis gel seninle bir forumda black ice incelemesi yapalım. Black ice son 2 update ile bayağı adam oldu ve pişti gibi. :)

Olabilir son update'te ne oldu bilmiyorum ama...
Ara
Black ice 3. oyunda efsane idi.
Ara
Modun linki http://www.moddb.com/mods/the-great-war-...itaht-1876
great war moduna ihtiyaç var. Sanırım oyunda pek bir değişiklir getirmiyor.
Deneyen varmı ?
Ara
Sadece Suriye iç savaşını konu alan mod var mı? (Mesela harita dünya değilde Suriye haritası)
[+] 1 üye kenankomutan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://forum.strategyturk.com/konu-mod-...uncellendi

sizce nasil olmus ?
[+] 1 üye ReventonTr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bi suriye savaşı modu gelmedi be
Ara
Merhaba, Paradoxplaza'ya erişimim olmadığı için aşağıdaki Mod Tool'unu indiremiyorum. İndirip atabilecek olan varsa memnun kalırım. Teşekkürler şimdiden.
https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...ad.975154/
Ara
Arkadaşlar aklımda harika bir mod fikri var ve yapmak isteyenler olursa hemen başlamayı istiyorum. Oyunu az çok hoi3 gibi yapacak bir mod olacak. Detayları öğrenmek isteyenler bana ulaşsın.
Ara
@zencefil

Düşünceniz gayet güzel fakat oyunun yapısı HOI 3 mekaniklerine oldukça zıt. Paradoxplaza'da bunu deneyenler vardı diye hatırlıyorum fakat sonuç hüsran oldu FPS düşüşlerinden ve oyundan atmaların yanında , ticaret , istihbarat ayrıntısı , diplomasi seçenekleri , çevresel faktörler , hava savaş alanları ve mekanikleri , kara savaşı ve mekanikleri , deniz savaşı ayrıntıları ve mekanikleri , kaynak yönetimi , ikmal hatları ve saldırıları -korumaları , birimlerin gerçekçi yapılarda olması , sanayi faktörü (her ülkenin her şeyi üretememesi gibi örnek : İsveç ile sırf kaynak fazla diye denizleri domine etmeye çalışmak vs. vs. ) , odak ağaçlarının sığ ve katı olması , ''event'' faktörünün ortadan kaldırılması yerine odak ağacı ile sadece seçenek sunması - random eventlerin kalkması gibi daha sayabileceğim bir sürü unsurlardan dolayı 4. oyuna 3'ü adapte etmek imkansız gibi duruyor . Sadece üstte saydığım mekanikler bile bambaşka uydurulması için 4. oyunun mekaniğinin değişmesi lazım .
Ara
@Kirpi

Benim düşüncem onları değiştirmek değil daha farklı bir şey yapmak ve çok zor değil fakat sadece uğraş ve bazı şeylerin eşitlenmesi çalışmaları yapmak lazım.
Ara
Cold War: The Iron Curtain modu forumda yok eklenirse sevinirim.
Ara
Expert ai modda natural İspanya seçince İspanya faşit bile olsa savaşa girmiyor dimi arkadaşlar?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.