HoI4 - Mod Sorun Alanı
Soğuk savaş modunda Türkiye ile oyun açtığımda herşeyi yapıyorum tam başlatıyorum oyundan atıyor başka ülke ile de denemedim .-.
Ara
Millenium Dawn moduyla oyuna girerken "Runtime Library" hatası alıyorum. Redistler kurulu, 2005-2008-2010-2012-2013-2015-2017 hepsi var ve güncel. Mod ve oyun 1.4.1 sürümü. Ben nasıl çözeceğim bu sorunu? 1 aydır bu sorunla uğraşıyorum, çıldırmaya ramak kaldı. Kaiserreich modunda da var aynı sorun, ama The Great War ve normal modsuz girdiğimde bir şey olmuyor.  (32 bit Windows 7)

Hata Mesajı:
"This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way."
Ara
Modlar ile yaşanan sorunların %80'ini korsan kullanmaktan.
Ara
Bende Millenium Dawn modunu indirdikten sonra Millenium Dawn senaryosu yani 2000 ve 2016 seçeneği gelmiyor ve oyunun vanilla seneryosu geliyor yani 1936 ve 1939 gözüküyor modu silip tekrar yüklesemde olmadı(oyunum korsan).
[+] 1 üye Erenulu3641 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bileniniz vardır belki mod yapımı ile ilgili sorunlar kapalı olduğu için yazdım eğer yanlışsa kusura bakmayın.Şimdi ben Kaiserreich modu için Osmanlı'ya bir SUBMOD çalışması yaptım lakin oyuna onunla girince mod vanilla olarak kalıyor yani yaptığım değişiklilkler gerçekleşmiyor.Yardım LÜTFEN :(((
Ara
(22-06-2016, 14:56)Duman : Bu konuda Hearts of Iron IV modlarıyla yaşadığınız sorunlara yönelik mesajlar atabilirsiniz.

Mod bölümünde sadece mod tanıtımları için konular açılabilir, eğer konusu varolan bir modda sorun yaşıyorsanız o modun konusunda bunu belirtmelisiniz.  
Benim sorunum modları yüklüyorum ama oyunun mod bölümünde gözükmüyolar bende sadece together or victory yüklü acaba o yüzdenmi yardımcı olursanız sevinirim.
Ara
HEART OF IRON 4 NORMAL AÇILIYOR MOD YÜKLEDİM YİNE AÇILIYOR AMA MOD SİLİNCE YADA KAPATINCA MODSUZ NORMAL OYUN AÇILMIYOR YARDIM
Ara
Atölye'den mod indiremiyorum. İndirme başlamıyor. Sadece HoI4'te oluyor.
Ara
Manuel indir. En güzeli.
Ara
milenium dawn modunda arkadaşımla multiplayer oynamaya kalkınca versiyon hatası alıyoruz çözümü nedir
Ara
Ben millenium dawn kurdum 1.1 e sonra girmeye çalışıyorum oyuna yüklüyorum saatlerce beklesem de masa üstü ekranda kalıyor tiklayinca ise çöküyor
Ara
(04-06-2017, 20:38)Meiji : Hoi4  te Millenium modu indirdim ve kurdum daha sonra oyunu açtım oyuna başladım tam ülke seçicem seçince bir süre çan sesinden sonra oyundan attı ve tekrar denediğimde aynısı oldu mod kurarken bir sorun olabilirmi modu şu şekilde kurdum ilk olarak hoi4 te rastgele bir mod kurdum mod klasörü oluştursun diye daha sonra millenium modu rardan çıkarıp oraya attım olay böyle acil YARDIM! OYUN KORSAN?

Hocam ben bu modun sorunuyla ilgili bir çozum videosu yaptım bende işe yaradı isterseniz izleyerek modu düzeltebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=rqEx_fqM...8452471224
Ara
(16-12-2016, 00:46)zeusclluber : Millenium modunda 2016 yılında seçtiğim devletle oyuna giremiyorum.2000 yılı sorunsuz fakat 2016 da oyundan atıyor

KARDEŞİM SIRF BUNUN İÇİN FORUMA ÜYEO LDUM AYNISI BENDEDE OLUYOR NASIL DÜZELTTİN ANLATIRMISIN AMA BENDE 2 SİNDEDE ATIYOR ÜLKE SEÇİYORUM DINNNN OLUYOR ATIYOR
Ara
(22-06-2016, 14:56)Duman : Bu konuda Hearts of Iron IV modlarıyla yaşadığınız sorunlara yönelik mesajlar atabilirsiniz.

Mod bölümünde sadece mod tanıtımları için konular açılabilir, eğer konusu varolan bir modda sorun yaşıyorsanız o modun konusunda bunu belirtmelisiniz.
merhaba millenium dawn moduna girip ülke seçiyorum ve oyun aniden kapanıyor ne yapabilirim
Ara
(26-07-2018, 20:15)TexHol :

merhaba millenium dawn moduna girip ülke seçiyorum ve oyun aniden kapanıyor ne yapabilirim

Sürümün uyumlu değildir ondan oluyordur. Biraz daha detaylı bilgi verirsen yardımcı olabilirim.
Ara
Merhaba ben md4 moduna bir submod yaptım ancak oyunda aktif olmuyor oyuna nasıl ekleyebilirim ?
Ara
Selam, aktif olmuyor derken? Ne yaptın tam olarak aktif olmuyor?
Ülke ekledim ve parti ismi düzenledim .Oyuna giriyorum launcherden hem md4 modunu seçiyorum hem kendi yaptığım submodu ancak çalışmıyor
Ara
İki mod da aynı dosya üzerinde düzenleme yapıyorsa "MD4" modu senin modunun etki etmesini engelliyor olabilir. Paradox oyunlarında "aynı dosya üzerinde" düzenleme yapan 2 modun aynı anda etkili olmasının desteklendiğini sanmıyorum. Bunun yanı sıra ilgili submod "aynı noktada düzenleme değil" ekleme yapıyorsa mod olarak doğru bir şekilde eklendiğinde görünmesi lazım.
Peki ne yapmam gerek nasıl oyun içinde çalışır hale getiricem ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.