[HS] Medieval 2 - Fearless Warriors
Yeni hotseat açıyorum. Kurallar aşağıda linkini verdiğim not pad de yazıyor. Katılmak isteyenler bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Oyun sürümü 1.3 , zorluk hard - medium

•İlk olarak çok önemli bir kuralı dile getirmek istiyorum. Hotseatte Human vs Human olan bütün savaşların (en büyüğünden en küçüğüne kadar) kazandıktan veya kaybettikten sonra çıkan bilgilendirme ekranın resmini Human vs Human Savaş Resimleri adlı bölüme koyulması zorunludur. Böylece hem illegal yollarla savaş kazanmayı engellemiş oluruz hem de böyle bir şüphenin yok olmasını sağlarız. Bunu lütfen ihmal etmeyiniz aksi takdirde diğer taraf şikayette bulunursa gerekli cezaları uygalamak zorunda kalırız. Bu sebeple herkes resimlerini koymalı.

•Kuşatma altında şehirdeki binalar savunma tarafından satılamaz, şehirdeki askerler terhis edilerek ve defeat alınarak yağma yapılma hakkı engellenemez.

•Human Playerlar arasında barış süresi 3 turdur. Bu süre zarfında hiçbir Human Player bir diğerine saldıramaz.

•Oyunda bulunan bugları kullanmak KESİNLİKLE yasaktır. Anlaşıldığı takdirde cezası hotseatten atılmaktır.

•Her türlü oyunun dengesini bozan hile hurda vs yasaktır.

•Hotseate katılan her oyuncu bu kuralları kabul etmiş sayılır.

•Bu kuralları ihlal edenler para cezası, hotseatten uzaklaştırılma vb. gibi cezalara tabi tutulacaktır.

•Hiçbir şart altında bina yıkılamaz.  Eğer yıkıldığı tespit edilirse veya bu konuda şikayet gelirse yıkılan binaların tamamı admin tarafından yapılacak ve toplam para olarak miktarının %50 faizi de eklenerek yıkan kişiden ceza olarak kesilecektir.

Diplomasi ile AI den şehirl almak, para almak yasaktır. Şehir ya da para verilebilir.

Hiçbir surette Casus ve Suikstçi Basılamaz, elde olanlar kullanılamaz. Binayı yapabilirsiniz.

• Bir bölge sahibi tarafından en fazla 2 fort içinde asker olabilir.  Başka bir ülke ise dost düşman farketmez, bahsi geçen şehirde en fazla 1 fort sahibi olabilir. 2. bir fortu kuşatıp alırsa öncekini bırakmak zorundadır.
Şehir el değiştirirse şehrin eski sahibi 2 fortundan birini en kısa zamanda boşaltmak zorundadır.

Bir şehirde en fazla 4 fort içerisinde asker bulunabilir. 5. bir fort kurulabilir ancak içerisinde asker bulunamaz.

Kalelerde fortress ve sonrası için şehirlerde ise large city ve sonrası için kuşatmalarınızda katapult bulundurma zorunluluğu vardır. Lakin normal kuşatma aleti yapılarak da şehir alınabilir. Kural balistayı önlemek için konulmuştur.
Boş olmayan Fortlarda en az 180 asker olmalıdır.

Katılımcılar ve tercihleri

1 - Raijin : İngiltere Timur
2 - Emir_124
3 - duman : Venedik Moğol
4 - Merco
5 - Kızıl Derili Venedik - Moğol
6 - ZenderX: İspanya - Macaristan

Devletler;

Grup 1; Timur - Moğol
Grup 2: İngiltere - İspanya - Venedik - Macaristan

Önemli not: Hotseat konsepti İstilacılar vs Avrupa. Avrupa devletlerinin aralarında savaşmaması hepimizin faydasına olacaktır. Uzun soluklu hotseat olacağı için zevkli olacak.
Ara
1 - Raijin
2 - Emir
Ara
Kuralları ilk mesajda kod içerisinde belirtirsek iyi olur hem yer de kaplamaz, millet dosya indirmek zorunda kalmaz.

Katılıyorum.
Katılıyorum.
D99lQz.jpg
Ara
şuan dosya indiremediğim için soruyorum diplomatik durumlar arasında "military access" var mı
Ara
AI dısında human playerla anlaşarak kulanabilirsin. ilk 3 tur sınır ihlali de yapabilirsin antlaşman yoksa.

Ayrıca Kuralları kod içine aldım . yüklediğim metin ile aynı. okuyabilirsiniz.
Ara
Katılıyorum
Ara
perşembe gecesi ilk turu başlatıyorum. kaç kişi olursak olalım başlarız.
Ara
(04-11-2015, 16:12)Raijin : perşembe gecesi ilk turu başlatıyorum. kaç kişi olursak olalım başlarız.

ülke seçmedik, rastgele mi vericeksin ?
Ara
kaan her zamanki sistem. perşembe akşamı ayarlarız en geç cuma.
Ara
6 kişiyiz bi moğol timur hotseat i yapmıştık daha önce. yine aynısını yapalım mı ? ne dersiniz
Ara
Bana uyar.
Ara
O nasıl oluyor?

İsterseniz Kingdoms campaignlerden birini de yapabiliriz.
Dosyalarla oynayarak Timur ve Moğolu ilk 5 tur içinde getirtiyoruz, 2 kişi timur ve moğolu alıyor, geri kalanlar da diğer ülkeleri paylaşıyor. Sadece Timur ve Moğola karşı direnme gibi bir oyun oluyor yani. Very very hard gibi bişey :D
Ara
Kan gövdeyi götürüyor yani :) İlginç olabilir, herkes hem fikirse neden olmasın
Ara
daha önce yapık mercoyla birlikte. oldukça zevkliydi. Timur mogol eventlarla gelıyor bilirsiniz. bu olayların tarihlerini öne alarak getirebiliyoruz.

Ayrıca spy assassin kullanmıyoruz sanırım vanilada onların ajan sıkıntısı var. haçlı cihad yok cihad da olursa durdurmak imkansız mogol timur u .
Ara
Hatırlıyorum ben o hotseatı sıkıcı olmuştu. Uzun bir süre aı ye karşı oynamak gerekiyor ve Diplomasi ölüyor.

Game Of Thrones nasıl olur ?

Ama o modda sıkıntılıydı baya boşverin. :D
D99lQz.jpg
Ara
Ben de hatırlıyorum birazda senden kaynaklıydı :) aktivite istiyorsan senı venedik veya macara alabiliriz :D
Ara
(06-11-2015, 15:07)Kızılderili : Hatırlıyorum ben o hotseatı sıkıcı olmuştu. Uzun bir süre aı ye karşı oynamak gerekiyor ve Diplomasi ölüyor.

Game Of Thrones nasıl olur ?

Ama o modda sıkıntılıydı baya boşverin. :D

Bir de timur ve moğol olan arkadaşlar gerçekten çok çok kötü oynamıştı. AI bile onlardan daha iyi oynuyordu açıkçası :D :D :D
Ara
ilk iletiyi Devletleri ve kuralları  güncelledim. isteyen istediği 2 devleti yazsın anlaşılabiliyorsa kuraya gerek duymadan bu işi halledelim. ek olarak Merco ile farklı gruplarda yer alalım lütfen :)

Benim Tercihlerim İngiltere ve Timur..
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.