[HS] Medieval 2 - Grand Campaign Hotseat 2 (Vanilla) (İptal)
Evet güzel kardeşim. Sen bir şehri kuşattın diyelim. eğer içerdeki ordu saldırırsa veya dışardan gelen takviye birlikler saldırırsa ve yenilirse oyunda sana bir ekra geliyor. Occup sack exterminate diye. Tur sırası o yenilen tarafta olduğunda sen o seçme işlemini yapamıyorsun çünkü oyunda değilsin. Bilgisayar senin için direkt olarak occupy'i seçiyor. Böylece yağma hakkın gitmiş oluyor.

Gemi savaşları çok fazla deneme yapıldığında dengesizleşebiliyor. Mesela 1 gemiyle 10 gemiye saldırıyorsun ve yeniliyorsun. Ekrana çıkan Clear Defeat veya Avarage Defeat sonucu geldi diyelim. Öldürülen asker sayısına baktığında orada kaç adam öldürdüğü yazar. Atıyorum 50 gemiyle 200 adam öldürmüşsün. Ama başka bir denemede 30 adam öldürüyorsun. Defeat bu şekilde sorunlu olduğu için yasak. O yüzden alınamaz.

Kara savaşlarında da Aytaç'ın dediği gibi oluyor. Sizler biraz daha oynadıkça kuralları daha iyi anlayacaksınız. Oyun içerisindeyken farkettiğinizde gerçekten daha akılda kalıcı oluyor ve gerekli olduğu anlaşılıyor.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hmm turu istediğimiz kadar oynayabiliyoruz yani.Olmadı başa sar.
Ara
Yani. Sorun yok o konuda. En iyi oyununu oynaman gerek ki yenilmeyesin. Bugün ya da en geç yarın başlatırım hotseati
Ara
Başlamamışsa beni İspanya'ya alabilirsiniz.
[+] 1 üye HasanSabbah nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Steam versiyonuna sahipsin değil mi?
Ara
Evet ama grand campaign in steam versiyonunu bulamadım link atar mısın?
Ara
Grand campaign derken vanilla oyun kastediliyor.Mod değil yani.
Ara
Tamam anladım ben grand campaign mod zannetmiştim tamam o zaman sıkıntı yok ispanyayı alabilirim.
[+] 1 üye HasanSabbah nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Türkler e oyuncu bulamadık anlaşılan. Orta avrupada da çok sıkışıklık olacak. JanissaryArcher kendisi Türkler'e geçmeyi teklif etti. Zira Doğuda çok boşluk oluştu. Avrupa yeterli oyuncuya sahip. Kısmetse yarın ya da yarından da yakın bir tarihte hotseati başlatacağım. Herkese şimdiden başarılar.
Ara
Hre boşaldıysa beni koyar mısın? Sana zahmet olucak ama kusuruma bakma.
Ara
:D bence ispanya ol daha iyi yani. Fransa, İngiltere, Milan, Sicilya, Polonya var etrafında. Hre ile oynamak zor olacaktır. Yine de karar senin. Eğer istiyorsan şu an değiştirebilirim.
Ara
Tamam kalsın ispanya ama hre çok zevkli. :D
Ara
Bir dahakine hre alırsın :)
Ara
Beyler belki dikkat etmeyenler olmuştur, HRE yi bırakıp Türkleri aldım ona göre oynayınız :D
Ara
Mesaj alındı @JanissaryArcher  Steammocking .
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hala grand campaign de 1.0 ı oynuyorum
giphy.gif
Ara
Arkadaşlar rp siz mesaj atmamaya özen gösterelim. İlla rp olarak başka ülkelerle konuşmanız gerekmez. Kendi ülkeniz generalleriniz fetihleriniz ya da yapmış gibi göstermek istedikleriniz şeyler için de rp yapabilirsiniz.
[+] 2 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@TurkJedi dostum constance ile Henry yi kaçırırken %35 ihtimalden yüksek olduğunun fotosunu kurallar gereği rica ediyorum. Ben yüksek olduğunu biliyorum ama kurallar gereği onu resimlemek gerekiyor.

Ayrıca savaş sonucu resmini alırken savaşan orduları da resme dahil edersen daha hoş olur. İlk iletide benzer bir örnek mevcut.
Ara
@TurkJedi ayrıca ajanın Caen e giriş yüzdesi atman gerekiyor. Eğer ajan içerideyse çıkarıp yüzdesinin resmini alman gerekiyor. Eğer yüzde tutuyorsa ajanı çıkartmadan da kaleyi alabilirsin. Ama resmini atman lazım.
Ara
Şimdi çıkıyorum gece veya yarın atarım dediklerini.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.