[HS] Medieval 2 - Grand Hotseat: Ocak 2024 [TUR]
KURALLAR

1) Oyuncuların turlarını oynamaları için 24 saati vardır, tur linkleri Strategyturk Discord'daki #yükle kanalına yüklenebilir.
2) Tur paylaşımı esnasında oyuncular kendilerinden sonra gelen üyeyi mentionlarlar.
3) Kuşatılmış limanlardaki gemiler kuşatan gemiyi yenmediği sürece limandan çıkamazlar. Kuşatmayı bozarken dahi içeride olmak zorundadırlar.
4) Kayıp edileceği düşünülen şehir ve kalelerde bina yıkmak yasaktır.
5) Her ülke, bir bölgede maksimum 2 fort kurma hakkına sahiptir. 3. bir fortu ele geçirdiğinde önceki fortlardan birini boşaltmak zorundadır. Yani boş fortlar sayılmaz.
6) Fort içinde ajan bulundurarak fortun yok olmasını engellemek yasaktır.
7) Oyuncular birbirleri arasında her türlü gizli anlaşma yapabilir.

KATILIMCILAR:
@Númenorë - İspanya

@Aytaç - Danimarka
@elefsar - Fransa
@hamza060 - İngiltere
@/warrior_king - Macaristan
@mithrandiris - Venedik
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
(18-12-2023, 20:09)Númenorë : Medieval 2de son hostseat yapılalı tam 5 yıl olmuş. yeni bir hostseat etkinliğinin iyi olacağını düşünmekteyim. yetkililerden yada hostseat işini yapabilen birisi kurarsa çok güzel olur.

modlu olursa tsardoms total war, lucium total war, steam stell total war  modları gayet güzel duruyorlar.
Bende sadece normal medieval ve kingdom modları var. Hotseat kurabiliyorum. Ancak oyun için en az 4 kişi olalım. Ancak öyle zevki çıkar. Katılımları bekliyorum.
Ara
(18-12-2023, 21:40)mithrandiris :
(18-12-2023, 20:09)Númenorë : Medieval 2de son hostseat yapılalı tam 5 yıl olmuş. yeni bir hostseat etkinliğinin iyi olacağını düşünmekteyim. yetkililerden yada hostseat işini yapabilen birisi kurarsa çok güzel olur.

modlu olursa tsardoms total war, lucium total war, steam stell total war  modları gayet güzel duruyorlar.
Bende sadece normal medieval ve kingdom modları var. Hotseat kurabiliyorum. Ancak oyun için en az 4 kişi olalım. Ancak öyle zevki çıkar. Katılımları bekliyorum.

Bu modlar zaten paralı değil moddb den bedava bir şekilde indirilip kurulabiliniyor.
Ara
(18-12-2023, 21:54)Númenorë :
(18-12-2023, 21:40)mithrandiris :

Bu modlar zaten paralı değil moddb den bedava bir şekilde indirilip kurulabiliniyor.
Abi onu hallederiz. İlk önce 4-5 kişi toplayalım.
Ara
5 yıl olmadı da 1 yıl falan oldu son hotseat oynanalı.

Hotseati kurma kısmında da oynama kısmında da bulunabilirim.
Ara
(18-12-2023, 23:09)Aytaç : 5 yıl olmadı da 1 yıl falan oldu son hotseat oynanalı.

3 olduk. Ben 2 kişi daha ekstra bulabilirim. 5 oluruz. Ama yetmez. Şöyle 8-9 kişiyle güzelce oynayabiliriz. Hatta hayalim sayımız tüm ırkları alabilecek bir sayı olsa ve hiç bir ırk boş kalmasa diyor. 

Yapabilir miyiz? Emin değilim. 15-16 kişi olmak gerek.
Ara
15 kişiyle dönmez oyun. maks 6-7 yeterli. Oynanırsa ben de katılabilir.
Ara
(19-12-2023, 01:10)mithrandiris :
(18-12-2023, 23:09)Aytaç : 5 yıl olmadı da 1 yıl falan oldu son hotseat oynanalı.

3 olduk. Ben 2 kişi daha ekstra bulabilirim. 5 oluruz. Ama yetmez. Şöyle 8-9 kişiyle güzelce oynayabiliriz. Hatta hayalim sayımız tüm ırkları alabilecek bir sayı olsa ve hiç bir ırk boş kalmasa diyor. 

Büyük hs leri oynamak zor oluyor. Ben ana oyunda ful oyunculu bir tane oynamıştım, neredeyse ayda bir sıra geliyordu. Kingdoms eklentileri bence hs ye en müsait olanlar. Çünkü hızlı savaş imkanı var ve az ülke oluyor.
giphy.gif
Ara
(19-12-2023, 09:55)turkish lokum :

Büyük hs leri oynamak zor oluyor. Ben ana oyunda ful oyunculu bir tane oynamıştım, neredeyse ayda bir sıra geliyordu. Kingdoms eklentileri bence hs ye en müsait olanlar. Çünkü hızlı savaş imkanı var ve az ülke oluyor.
7-8 kişiye de razıyım. Şimdi kaç olduk?
Ara
5 kişi yazmış buraya8
(19-12-2023, 15:08)mithrandiris :
(19-12-2023, 09:55)turkish lokum :

7-8 kişiye de razıyım. Şimdi kaç olduk?
Ara
Numanore, aytaç, elefsar, turkish lokum ve ben (mithrandiris) oyun için hazırız. Yarın son kez bekleyelim. Belki okumamış insanlar vardır. 

Ben de 1 arkadaşımı çağıracağım. Sizin de varsa oynamak isteyen arkadaşınız söyleyin. Irk kuralarını öyle çekelim. Bazı internet siteleri var otomatik eşleştirme yapıyor. O şekilde belirleriz ırkları. Irklar belli olunca hotseati kuracağım hemen.
Ara
Ben Hotseate katılmayacağım, sadece fikir olarak söyledim. Bu arada hs yi etkinliğe katılmayan birinin kurması daha iyi olur bence.
giphy.gif
Ara
(19-12-2023, 22:25)turkish lokum : Ben Hotseate katılmayacağım, sadece fikir olarak söyledim. Bu arada hs yi etkinliğe katılmayan birinin kurması daha iyi olur bence.

sen kurarsın hocam. Daha iyi olur. Biz takımları belirleyelim. Sana haber verelim sen kurup bize atarsın.
[+] 1 üye mithrandiris nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
En yakın ne zaman başlayabiliriz?
Ara
(20-12-2023, 13:36)Númenorë : En yakın ne zaman başlayabiliriz?

yarın başlayalım derim ben. Irklar için nasıl yapalım. Herkes seçsin aynı ırkı seçenler olursa kura mı çekelim ?
Ara
Irk falan derken hangi moddan bahsediyorsunuz?
Ara
(21-12-2023, 00:27)Aytaç : Irk falan derken hangi moddan bahsediyorsunuz?
Normal mod oynayalım.

(21-12-2023, 00:28)mithrandiris :
(21-12-2023, 00:27)Aytaç : Irk falan derken hangi moddan bahsediyorsunuz?
Normal mod oynayalım.

fransa ingiltere ispanya venedik filan. Ya 6 kişiyiz ya da 7. Herkes günde 1 tur oynar.
Ara
Teutonic veya britannia olabilir?
Ara
(21-12-2023, 07:29)Númenorë : Teutonic veya britannia olabilir?

valla ben onları sevmiyorum. Crusader desen hemen atlardım da. Diğerleri bana sıkıcı geliyor. Gene de siz bilirsiniz. 

Benim fikrim normal mod oynayalım. Diğer arkadaşlar da fikirlerini söylerse memnun olurum.
Ara
Normal grand campaignden yanayım ben de.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.