[HS] Medieval 2 - Hotseat: Temmuz 2020 [RP]
#81
Hre.png

Anlaştığımızı düşünmemize rağmen bize karşı olan her eylemde adları geçen ve düşmanlıklarını açıkça gösteren Polonyalılar, tüm bunlara rağmen küstahca, ellerini kollarını sallayarak sınırlarımızda binlerce kişiden oluşan ordularını gezdirebileceklerini sanıyorlardı. Ancak yetenekli generallerimizden Leopold bu küstah Polonyalılar'ı kucağına düşürerek bozguna uğrattı.

Danimarka başkenti Arhus da kolaylıkla alınmıştır.

Yeniden tekrarlıyoruz. Barışmaya hazırız. Arhus'u, Stettin'i bırakmaya ve ordularımızın tümünü kendi sınırlarımıza geri çekmeye hazırız. Daha fazla kan dökülsün istemiyoruz.

sths5.jpg

sths6.jpg
Ara
Cevapla
#82
Poland.png
Polonya Krallığı

Yenilen ordumuzdan gelen bilgilere göre ordumuzdaki paralı askerler ve Alman olan birkaç birlik savaş sırasında Kutsal Roma İmparatorluğu saflarına katılarak bizi arkamızdan bıçaklamış.

Polonya Krallığı bu olaydan ders alıp reforma gidecek ve ordularını yeniden düzenleyecektir.

Tanrı huzurunda yemin ediyorum ki Polonya asla başka bir savaş daha kaybetmeyecek.

Amen.
[+] 2 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#83
Denmark.png
Danimarka Krallığı

Tüm katolikleri ve Papa ekselanslarını selamlıyouz.

Barbar imparatorluk ordularının başkente çok yakın olması sebebiyle Kral Knud ailesi ve hazinesi ile birlikte başkenti terk ederek Stockholm şehrine yerleşti ve gelebilecek saldırılara karşı hazırlanmaya başladı. Ayrıca yakın zamanda beklediğimiz haçlı çağrısı için de yüklü bir miktarda altın gönderdik. Kafir barbarlara karşı kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz!

Tanrı bizim yanımızda ve bize zafer bahşedecek! Deus Vult!
Ara
Cevapla
#84
Poland.png
Polonya Krallığı

Zorbalığını ve kafirliğini bulduğu her fırsatta gösteren Kutsal Roma İmparatorluğu artık yaptıklarının karşılığını alacak.

Macaristan topraklarından ülkemize gitmekte olan ordumuza saldırıp Breslau şehrimizi kuşatması bardağı taşıran son damla oldu.

Yüce Baba'mız, gönderdiğimiz elçiden son haberleri aldıktan sonra kafirlerin başkenti Nuremburg'a Haçlı ilan etmeye karar verdi.

Görsel


Artık Papa'nın da resmi iznini aldığımız için ordularımıza daha fazla asker topladık ve Breslau'yu kuşatan orduları teker teker bozguna uğrattık.

Esir düşen askerleri ise gerçek bir Katolik olmanın gerektirdiği erdemlikle cüzi bir miktar karşılığı kıllarına bile dokunmadan serbest bıraktık.

Görsel
Görsel


Çevredeki tüm Katolik ülkeleri Kutsal Roma İmparatorluğu'nun sonunu getirmek için Haçlı'ya davet ediyorum.

Deus Vult! Deus Vult! Deus Vult!
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.