İçerik Paketi: Stellaris - Ancient Relics Hikaye Paketi
#1

Stellaris: Ancient Relics Story Pack Stellaris'in yeni hikaye paketi. Bu paketle birlikte galaksinin geneline yayılmış antik kalıntıların sırrını açığa çıkarabilir, bir uygarlığın yükseliş ve çöküş hikayesine tanıklık edebilirsiniz. Harabeye dönmüş şehirler ve gemiler keşfederek kendi imparatorluğunuza faydalar sağlayacak bilgiler edinebilirsiniz.

Ancient Relic Story Pack aşağıdakileri içeriyor:
  • Antik Kalıntılar: Büyük krizlere çözümler üreterek, arkeoloji alanlarında kazıları tamamlayarak ve yıkılmış imparatorlukların hikayelerindeki sır perdelerini aralayarak antik kalıntılar edinin.
  • Bizden Önce Gelenler: Baol isminde kovan akılla yönetilen bir bitkisel tür ile Zroni adı verilen bu zamana kadar yaşamış en güçlü psionik özelliklere sahip ırkın hikayelerine tanıklık edin. Oyuncular bu uygarlıkların gezegenlerini inceleyebilir, kim olduklarını ve daha da önemlisi yıkılışlarından neler öğrenebileceklerini araştırabilir.
  • Kalıntı Dünyalar: Bir zamanlar hayat dolu bu gezegenler şimdilerde tamamen terkedilmiş durumda ıssız kalıntılar ve açığa çıkmayı bekleyen gizemlere ev sahipliği yapıyor. Oyuncular bu gezegenlerde arkeolojik kazılar tamamlayabilir ve bu yolla güçlü kalıntılar elde edebilir.
  • Kazılar: Farklı farklı gezegenlerde çeşitli arkeoloji kazıları yaparak imparatorluğunuz için yeni bilgiler veya hazineler edinin. Her arkeoloji bölgesi 1 ila 6 kademeli ilerlenebilecek bir hikayeye sahip, kalıntıların geçmişi hakkında bilgiler edinerek imparatorluğunuza faydalar sağlayabilirsiniz.
  • Kalıntılar: Kalıntılar üzerinden tarihi bilgiler edinmek kimi zaman galaksideki yerinizi kavramanızı sağlayabilir. Arkeolojik araştırmalarla yeni bir kaynak türü olan küçük kalıntılar edinerek imparatorluğunuzu güçlendirebilirsiniz.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Stellaris'in geldigi noktadan sonra sanirim almayacagim ilk dlc olabilir. Mega Corp'u aldigima bile pismanim nerdeyse. Gezegenlerdeki mikroyu azaltmadan pek oynamayi dusunmuyorum.Onceki gunluklerdeki sektor degisiklerini uygulamalari sonucunda belki mikro azalirsa fikrim degisebilir.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Oyun gerçekten bir çağ açtı tebrik ediyorum
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#4
Çok güzel değişiklikler ama Le Guin sonrası Stellaris'in ameleliğini çekmeye değer mi bilmiyorum. Stellaris'in en sevdiğim yönü keşfedilebilirliğiydi. Bu DLC ile keşfedecek bir çok yeni şey eklenecek. Ama keşke şu içerikleri tile sisteminde kullanabilsek diyorum. Le Guin'de oyunu soktukları hal hala katlanılabilir değil. Ne güzel içerikler çıkarıyorlar ama oyunun oynanabilirliği düşük ne yazık ki. Ancak oturup izliyoruz işte. Hayal kırıklığı.
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
#5
Bence de pek ise yarar bir dlc gibi gozukmuyor ama cikinca bakariz. Oyuna bi faydasi var mi yoksa fazladan is mi cikariyor anlariz.
Belli bir grup oyunun su anki halinde memnun olmayabilir ama oynanbilirlik azaldi demek pek adil olmaz. Onceki halinde gore alismasi uzun suruyor demek daha dogru. Oyun ciktigindan beri ortada olan tall/wide dengesi bunda bence iyi saglanmis. Tall artik oldukca mumkun ve kimi zaman asiri guclu olabiliyor, eskiden hic mumkun olmazdi. Ekonomiyi nasil gelistireceginizin planini yapmak gerekiyor. Bir yerden koparsa toparlamak cok ugrastiriyor. Yeni gezegen ver irklari fethetmek bazen tum sisteminizi gocurebiliyor. Microsu daha cok evet ama bazilari boylesinden hoslaniyor :) . Ayrica, irklarin ve buildlerin birbirinden farkli oynanisi bence ortami oldukca zenginlestirdi.

Bunlar disinda tabiki bol bol bug ve mp desynch sorunu devam ediyor.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.