İlk oynadığınız ülke
Release edip oynama diye düşündüm ama eskiden yoktu o özellik. 1444 harici başlangıç da bir garip geliyor :D
G0kMNN.png
Ara
Karaman
Ara
Bi Seriden özenip Granada ile başlayıp Afrikaya zıplamıştım.Ama nasıl zıpladıysam :D Portekiz-Castilla-Aragon İberiadaki topraklarımı, Tunus da Afrikadaki toppraklarımı annexlemişti :D :D
[+] 1 üye bypr010 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yıl 2013 heralde. Oyunu açtım, hata doluydu, kapandı. Bir daha açtım, seçenekleri düzenledim, dedim hazırım ülkeyi seçtim, oyuna girerken yine kapandı. Hatasına rağmen güzel oyundu, hataları da giderildi, daha da güzel oldu. Ben ilk oyunumu oyundaki buglarla oynadım diyorum. He asıl cevapta Osmanlı.
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
[+] 1 üye WesternFront nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Otto.
Ara
İlginç fakat Iroqouis.
Sic Parvis Magna
Ara
Osmanlı Devleti.
Dünya yüzünde, Türk'ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.

Mustafa Kemal ATATÜRK
Ara
Osmanlı. Ama gerçekten felaketti. Yapılan hatalar açısından benim kadar çıta yükseltmiş var mı emin değilim.

Oyunda başta şu zamanı ilerletme meselesini anlamamış lan bu askerler neden gitmiyor moduna girmiştim.

Benzeri şekilde Asker üretim olayını anlamayıp age of mantığıyla askerler öldükçe Yeni asker basmıştım. Ekonomi Ayvayı yedi tabi.

Ama oyunu çözdüğüm ülke Hicaz'dı. Osmanlı güçlüydü. Fazla güçlü. Dolayısıyla çakozlasam bile anlamıyordum. Ben de Hicaz seçtim ki oyun bittiği zaman tam bitsin. İyi de oldu. O oyunla Irak ve Suriye Filistin civarını ele geçirmiş Mısır'dan kısmi toprak koparmıştım. Osmanlı yavaştan bana sarmaya başlayınca sonu gelmiş gibi oldu ama amacıma ulaşmıştım.
Ara
Oyunu ilk yüklediğimde açtığım ülke Timur'du. Arkadaşla Ankara Savaşı'nı falan konuşuyorduk. İkimizde bir şey anlamayınca oyundan kapattık. Ciddi olarak ilk oyunum ise Osmanlı oldu.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
Brandenburg.Hala şans eseri Frankfurt’a kadar genişleyişimi sonra sıkı bir koalisyon ile yıkılmamı dün gibi hatırlarım.
Ara
Osmanlı açarım ben genelde. Oyunu ilk defa oynamak için en uygun ülke.
Ara
İlk oyunum klasik Osmanlıydı ve hiçbir şey bilmiyordum...Oyunu öğrendikçe Osmanlı zevk vermemeye başladı. Bradernburg, Floransa ve Avusturya ile zevkli oluyor.
Ara
tek cevapım var ver mehteri ver mehteri
A man's greatest joy is crushing his enemies
Ara
Emzik<->Kuru kafa versiyonundan hatta daha eskiden oynuyorum. Hatırlamıyorum ya :(
Ara
EU3 te portekiz.
EU4 te portekiz.

Savunması kolay.Küçük ülke.Tek yapman gereken kastilya ile ilişkileri sıkı tutmak.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Ve ya yok etmek...
Ara
İlk olarak ironman mod kapalı olarak Osmanlı ile oynadım. Sanırsam 1600' lerin ortasına kadardı. Sonra ironman modu açıp Fransa, İspanya ve İngiltere ile beceremeyip tekrar ironman ile Osmanlı' yla devam ediyorum şuan.
Ara
İngiltere yi secmistim ilk başlarda güzel gitti ittifak lar edindim ama millet  10. Teknolojideyken ben daha 5 de İdim ve hile yapıp fulledim herşeyi şuan 950 saat oynamisligim var eu4 u 100 saati hilelidir
Ara
Japonya Oda Klanı neden yaptım hala hatırlamıyorum biraz genişleyip ticari ve ordu olarak batınca oyunu kapatmıştım hala daha EU4'ü anlamıyorum.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Osmanlı tutolarda herşeyi anlamıştım cb hariç sırf misson gelcek onu bekliyorum giç genişlememiştim o yüden o oyunun ortalara doğru memlüğü filan yok edemsemde hatta hi dokunamadam bile ve timur çok güçlü kalsa bile ıraq üzerinden avusturalyaya varmıştım ama oda ne gemiler batıyor send koloni yok o kadar ekplo aşdık sonra öğrenip yapmıştım ama ondan sonrada 2 sene gilan otto oynamadım zaten sıkıcı geliyor
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.