İlk Savaşta İngliz Ana Karasına Çıkmak
Merhaba. Bugün Big blue blob için Fransa girdim. Maine eventiyle savaş başladı. Birkaç gemi bastım ve iskoçyadan gemi ve asker geçiş hakkı aldım. Biraz sonra 16k fransız askeri britanyadaydı. Eskiden ingiliz anakarasına çıkmak zordu ve 3. Bilemedin 2. Savaşta çıkılabiliyordu şimdi bana çok kolay geldi. Bi değişiklik mi var bu konuda? Teşekkürler
Ara
Yapay zeka toplam gemi sayısına bakıyor ganelde fazla gemin varsa muharebeye girmemiştir.Şunu da söyleyim Fransayla oynarken Maine eventini beklemeden savaç açmak gerekiyor ki fazladan ae yemeyesin.
Ara
(24-08-2018, 19:02)mertcam : Yapay zeka toplam gemi sayısına bakıyor ganelde fazla gemin varsa muharebeye girmemiştir.Şunu da söyleyim Fransayla oynarken Maine eventini beklemeden savaç açmak gerekiyor ki fazladan ae yemeyesin.

Maine eventiyle dalınca neden fazla ae veriyor?
Ara
Maine eventinde İngiltere Pu için savaş açmış oluyor.Dolayısıyla normal conquest ae si alırsın, normal açacağın savaşta ise reconquest cb sini kullanacağın için daha az ae ye gerekli toprakları alırsın.
Ara
(24-08-2018, 21:15)iberkay : Maine eventinde İngiltere Pu için savaş açmış oluyor.Dolayısıyla normal conquest ae si alırsın, normal açacağın savaşta ise reconquest cb sini kullanacağın için daha az ae ye gerekli toprakları alırsın.
Bunu bilmediğim için kendimi Eu4 oyunculuğundan azlediyorum :)
Ara
Normal zorluk seviyesinde Britanya adasına çıkmak zor birşey değil ancak sadece yapay zekaya karşı başarılı olabilirsin yani İngiltere tüm force limiti le adada iken sen 16 k çıkarabiliyorsun 2 savaş sonunda tüm askerlerini imha eder İngiliz ordusu tüm donanma limitini taşımaya versen yada vermesen fark etmez İngiliz donanmasını kıyıda Alman pek mümkün değil Rule Britanya sonrası İngiliz donanması kendi kıyılarındaki savaşlarda bonus kazandı
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.