Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
imperator.png

Bu konu altında merak ettiğiniz, aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz soruları sorabilir, sorular hakkında bilginiz varsa cevap verebilirsiniz.
Sic Parvis Magna
Ara
Oyunu ön siparişte delux edition olarak aldım. Bugün indirdim, launcher açıldı play e bastığımda kapanıyor.
Bağımsızlık Uğruna Ölmesini Bilen Toplumların Hakkıdır

-- Mustafa Kemal ATATÜRK

Ara
Manpower nasıl artırılabilir. Din hanesinde bir tane küçük bonus gördüm o kadar.
Ara
(25-04-2019, 22:39)cennaro : Manpower nasıl artırılabilir. Din hanesinde bir tane küçük bonus gördüm o kadar.

Provincelerden trading route oluşturarak ya da tribal özellikleri kullanılarak arttırılabiliyor sanırım belki advisorlar veya techler ile de arttırılabiliyordur.
v1.png
Ara
(25-04-2019, 22:39)cennaro : Manpower nasıl artırılabilir. Din hanesinde bir tane küçük bonus gördüm o kadar.

Freemen veya Tribesmen sayını artırarak.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Elimde fazla zeytin var bunu ihraç edemiyor muyum? Bir de oyunda tarih nasıl + olarak ilerliyor izah eder misiniz? İsa'nın doğumu oyun takvimine göre hangi yıla geliyor mesela?
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(25-04-2019, 23:00)Zebercet : Elimde fazla zeytin var bunu ihraç edemiyor muyum? Bir de oyunda tarih nasıl + olarak ilerliyor izah eder misiniz? İsa'nın doğumu oyun takvimine göre hangi yıla geliyor mesela?

753 AUC yılında doğuyor olması lazım roma takvimine göre veya o yıllar civarında.
Provincelerden trade node oluşturarak ihraç edebilirsin.
v1.png
[+] 1 üye Pvris nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İthalat yapıp ülkeye odun ve demir getiriyorum da ihraç sekmesini bulamadım.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(25-04-2019, 23:10)Zebercet : İthalat yapıp ülkeye odun ve demir getiriyorum da ihraç sekmesini bulamadım.

Provincelere tıklayınca Trade node oluşturma butonundan hangi ticaret malını ne yapacağını seçebiliyorsun sanırım, 4 adet etken var import ve exportla alakalı eğer surplus olan ürünü seçersen export yapması gerekir.
v1.png
[+] 1 üye Pvris nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
State loyalty nası artıyor? Fethettiğim yerlerde sürekli unrest oluyor ve loyalty düşüyor.

Bi de civilization ne işe yarıyor?
Sic Parvis Magna
Ara
Scorned Family bildirimi var ne yapmam gerekiyor?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(26-04-2019, 10:27)Gurt : Scorned Family bildirimi var ne yapmam gerekiyor?

O aile üyelerine devletten ya da ordudan görev vermen gerekiyor.
[+] 1 üye SHD nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dislanmis aile demek onlar , listede unemployed olarak gozukuyor zaten is verip benimsemen gerekir sanirim
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Trade route oluşturmak sanırım sadece kendi eyaletlerimizin arasında yapılıyor yoksa yanlış mı biliyorum?Onun dışında ihraç yapmak için başka ülkelerin mi teklif yapması gerekiyor biz satamıyor muyuz?
[+] 1 üye Yohaynes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190426120915_1.jpg

Sahipsiz toprakları nasıl sınırlarıma dahil ederim ?
Ara
Bu oyuna tr dil desteği gelirmi
Ara
Komşu şehirde en az 10 nüfus olması gerekiyor. Daha sonra da çevredeki baskın din ve kültürün de senin din ve kültürünün olması gerekiyor. Bunları sağladıktan sonra da o düğmeye tıklayıp puan harcayarak göç yoluyla topraklarına katmış oluyorsun.
[+] 1 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun kaç yılında bitiyor?
Ara
Milattan önce 27 civarı demişlerdi sanırım. Yani oyun 270 sene kadar sürüyor. AUC üzerinden bakarsan 720 gibi biter.
Diğer paradox oyunlarında olan harita alma tuşunu bulan var mı? F10da alamıyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.