Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Askeri monarşiye nasıl geçebilirim ?
Ara
(12-05-2019, 19:06)Aeschyli : 20190512183834_1.jpg

Nasıl basmış bu kadar asker ya. Şoka uğradım savaşı açtıktan sonra.

Asker sayısını görüntülemek yok mu ya, ben bulamadım. Ben de bazen böyle şok geçiriyorum küçücük devletlerden dünya kadar asker çıkıyor....
Ara
Asker sayısı görüntüleniyor aslında ekran görüntüsünde 114 birim cohort sahibi olduğu görülüyor. Benim merak ettiğim bu arkadaş nasıl 114 birim askeri besliyor veya bastı.
Ara
(21-05-2019, 23:13)Aeschyli : Asker sayısı görüntüleniyor aslında ekran görüntüsünde 114 birim cohort sahibi olduğu görülüyor. Benim merak ettiğim bu arkadaş nasıl 114 birim askeri besliyor veya bastı.

Nüfus sistemi ile alakalı biraz nerflenmeli.
Ara
Nüfus sistemi kabileleri daha çok etkiliyor. Sparta monarşi yani o birliklerin parasını kendi ödüyor. Orada yazan altının üzerine gelince ne kadar ödedikleri yazıyor. Dediğim gibi bu bir bug. 10k ordu için 1 altın ödeyemez ai.
Ara
Diplomasi, aile vs penceresi küçültülebiliyor mu? Bu haliyle biraz rahatsız ediyor da
Ara
Pencereler ayrı ayrı küçültülemiyor ama arayüz ayarlarından tüm arayüzü küçültebilirsin.
Ara
(21-05-2019, 23:13)Aeschyli : Asker sayısı görüntüleniyor aslında ekran görüntüsünde 114 birim cohort sahibi olduğu görülüyor. Benim merak ettiğim bu arkadaş nasıl 114 birim askeri besliyor veya bastı.

Hayır benim demek istediğim eu4teki gibi savaşa girmeden asker sayılarına bakabileceğimiz bir mekanizma var mı yani, varsa ben bulamadım... Ülkelerin tek tek sırasıyla asker sayısı görünümü gibi bir şey
Ara
Şöyle bir mod belki işini görür: https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1727192297
[+] 1 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
EU4 HOi4 ve CK2'yi rahat oynatan PC'im de neden takıldığını anlamıyorum bu oyunun. Haritayı şehre yakın tutunca kasmaya başlıyor. Nedenini çözebilmis değilim. Ayarları düşürdüm işe yaramadı tabi
Ara
Çünkü İmparator Rome diğer pdx oyunlarının aksine işlemciden çok ekran kartını kullanan bir oyun. Ayrıca grafikleri itibariyle de ötekilerden daha ağır olması normal. Özellikle bulut ve deniz efektleri ciddi derecede performansı etkiliyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bu grafik ayarları kısamıyormuyum. Dogrusu PC değişmek gerekiyor galiba.Yoksa bu oyunu çok oynayasim var. Ahhh yaktın beni paradox:))
Ara
Savaşta rakip devletin topraklarının çoğunu almama rağmen barış masasında fethettiğim heryeri alamıyorum. Fethettiklerimden daha azını vermeyi kabul ediyorlar. Warscore ları low olmasına rağmen.
Ara
Province surplus o eyaletin tamamına mı yoksa sadece provincial capital'e yani eyalet başkentine mi bonus veriyor?
Sic Parvis Magna
Ara
Eyalet başkentine veriyor.
Karakterlere holding vermek ne işe yarar ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Sadakatlerini vs arttırıyor sanırım ancak aynı zamanda powerbase (güç potansiyelini) de yükseltiyor. CK2'de adamı mutlu tutmak için toprak vermek ancak aynı zamanda daha güçlü olmasına sebep olmak gibi bir şey.
(01-08-2019, 14:17)Duman : Sadakatlerini vs arttırıyor sanırım ancak aynı zamanda powerbase (güç potansiyelini) de yükseltiyor. CK2'de adamı mutlu tutmak için toprak vermek ancak aynı zamanda daha güçlü olmasına sebep olmak gibi bir şey.

Kendi karakterim ile eşime vereyim o zaman
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Oyunun sadece arayüzüne bile baktığımda bir sıcaklık göremeyip bitmemiş oyun hissine kapılan bir tek ben mi varım?
[+] 1 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sadakatsiz eyaletler nasıl normal hale geliyor kişilerde rüşvetle biraz düzeliyor ama yolsuzluk artıyor eyaletlerde bir çözüm bulamadım
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.