Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(25-03-2021, 17:49)Enesrar : Kaleleri nasıl yıkabilirim?

Şehir arayüzünde yıkmak istediğiniz binanın üzerine imleci getirip sağ tık yaparsanız yıkabilirsiniz.
Ara
(25-03-2021, 18:08)Aeschyli :
(25-03-2021, 17:49)Enesrar : Kaleleri nasıl yıkabilirim?

Şehir arayüzünde yıkmak istediğiniz binanın üzerine imleci getirip sağ tık yaparsanız yıkabilirsiniz.
Teşekkürler
Ara
22D2ev.png

bu matematikte sıkıntı yok mu ? yüzde 25 olmaması lazım.
Ara
(28-03-2021, 01:01)Elensar : 22D2ev.png

bu matematikte sıkıntı yok mu ? yüzde 25 olmaması lazım.

Alttaki Tanrı bonuslarını eklemeden %30 baz değeri alarak %42 buldum. Bonuslar ile daha da fazla çıkması lazım.
Ara
Sürüm 2.0.3 ve çoğu köle mutluluğu yanlış hesaplanıyor. Sizde de öyle mi ?
Ara
Filleri kullanan var mı ? Çok ağırlar
Ara
(29-03-2021, 00:42)Elensar : Filleri kullanan var mı ? Çok ağırlar

Front line dolduracak kadar kullanman iş yapıyor. Arkasına ağır piyade kanatlara da atlı okçu koymalısın. Fiyat performans olarak kurtarır mı bilmiyorum ama güzel fantazi olur.
Ara
Aynen o fantezi çok denemek istiyorum ama 4-4-4 yapsan bile çok ağır oluyorlar. Limit çoğu yerde yüksek çıkıyor. Belki ileri tarihlerde olabilir.
Ara
Fil miktarı 10k'lık yani 20 birimlik bir orduda 3 kohort bulundurmak ideal. İnsangücüne göre 4 veya 2 olarak da değiştirebilirsin. 4-4-4 çok masraflı ve gereksiz bir dizilim olur diye düşünüyorum. Oyun başlarında hafif piyade ve hafif atlı ile, geleneklerdeki bufflar açılınca ağır piyade ve atlı okçular ile iyi gider.
Ara
Roma ile bütünleştirme yaparsam geleneklerini elde edebilir miyim ?

Not: soyluluk veya vatandaşlık fark eder mi ?

Not:2 Galiba alıyorsun ama araştırma da ne nerf yiyorsun. 

https://imperator.paradoxwikis.com/Culture

ingilizcem kötü biraz.
Ara
Hangi ordu geleneklerinden diğerlerine atlama yapıldığını gösteren bir şema atıyorum. Vatandaşlık verilmesi yeterlidir. Araştırmadan eksi yiyeceğin doğru ama onu yapacağın binalarla falan dengeleyebilirsin.

mil.png
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1-Roma kültürünü entegre ettiğim halde onun geleneklerini alamadım.

2- Epir'i makedon olarak yapmak istedim. İstenilen şehirler ele geçirdim. Geçirme yazısı çıkmadı. Kültürü entegre etmemi mi istiyor sizce ?
Ara
(31-03-2021, 02:31)Elensar : 1-Roma kültürünü entegre ettiğim halde onun geleneklerini alamadım.

2- Epir'i makedon olarak yapmak istedim. İstenilen şehirler ele geçirdim. Geçirme yazısı çıkmadı. Kültürü entegre etmemi mi istiyor sizce ?

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere Yunan kültüründen Roma kültürüne geçiş yapamıyorsun, yani Latin geleneklerini alamazsın.

Epirden Makedon kurmak için Makedonya'nın yıkılmış olması gerekiyor. Eğer Epir İçerik Paketi sahibiysen görev ağacından da kurabirsin.
Ara
(31-03-2021, 10:42)elefsar :
(31-03-2021, 02:31)Elensar : 1-Roma kültürünü entegre ettiğim halde onun geleneklerini alamadım.

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere Yunan kültüründen Roma kültürüne geçiş yapamıyorsun, yani Latin geleneklerini alamazsın.

Epirden Makedon kurmak için Makedonya'nın yıkılmış olması gerekiyor. Eğer Epir İçerik Paketi sahibiysen görev ağacından da kurabirsin.
 Makedonya yıkıldı.  İçerik paketine de sahibim. Şehirlere de. Güncellenme öncesi kurabiliyordum şimdi kuramıyorum. Bir saçmalık var ama ne ?

Not: Şimdi hileyle kalktım sıfırdan bütün yunanistanı ve  makedonyayı ekledim. Gene makedonyaya geçiş şeyi çıkmadı. Makedon olmak için bir görev falan mı yapmalıyız ?

Not 2 : Girit ve ingiltere de devlet kurabiliyorum ama epirus olmuyor.  Saçma yaa
Ara
(31-03-2021, 21:00)Elensar :  Makedonya yıkıldı.  İçerik paketine de sahibim. Şehirlere de. Güncellenme öncesi kurabiliyordum şimdi kuramıyorum. Bir saçmalık var ama ne ?

Not: Şimdi hileyle kalktım sıfırdan bütün yunanistanı ve  makedonyayı ekledim. Gene makedonyaya geçiş şeyi çıkmadı. Makedon olmak için bir görev falan mı yapmalıyız ?

Not 2 : Girit ve ingiltere de devlet kurabiliyorum ama epirus olmuyor.  Saçma yaa

Görev ağacında olmalı.
Ara
(01-04-2021, 00:24)elefsar :
(31-03-2021, 21:00)Elensar :  Makedonya yıkıldı.  İçerik paketine de sahibim. Şehirlere de. Güncellenme öncesi kurabiliyordum şimdi kuramıyorum. Bir saçmalık var ama ne ?

Görev ağacında olmalı.
 Hangi görev ağacı ? O antigonid krallığı için olmalı diye biliyorum.
Ara
(01-04-2021, 00:37)Elensar :
(01-04-2021, 00:24)elefsar :

Görev ağacında olmalı.
 Hangi görev ağacı ? O antigonid krallığı için olmalı diye biliyorum.
Bir devleti kurmanı sağlayan bir konsol komudu varsa onu kullanarak kur
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
@Elensar anladığım kadarı ile macedon kurabilmek için yönetimde "Aiakid" ailesinin olması gerekiyormuş. Bu duruma dikkat ederek tekrar dene bakalım.

Bu arada bazen ardıl devletler İskender mirası savaşlarında yıkılsa bile, haritanın başka bir yerinde tekrar ufak bir devlet kurabiliyorlar. Öyle de olmuş olabilir bir ihtimal. f tuşu ile makedonya'yı bir arattırmanda fayda var.

Daha önce söyledim mi bilmiyorum ama "Makedonyalı" nın birincil kültür de olması gerekiyor. Başkentinde bakın kültür de Makedonyalı olacak ve cumhuriyet ile yönetilmeyeceksin. Zaten gerekli şehirleri aldığını düşünüyorum (Pella, Aigeai, Amphipolis, Pharsalos, Eratyra).
Ara
Makedon kesin arattırdım. Hatta tag bile baktım. O 14 yaşındaki kral hala ölmedi yaşıyor. Yani aile de doğru.

Bu birinci kültür nasıl olacak onu anlamadım. Başkentte epirus kültüründe. Onu makedona çeviremiyoruz ki.
Ara
(01-04-2021, 20:36)Elensar : Makedon kesin arattırdım. Hatta tag bile baktım.  O 14 yaşındaki kral hala ölmedi yaşıyor. Yani aile de doğru.

Bu birinci kültür nasıl olacak onu anlamadım. Başkentte epirus kültüründe. Onu makedona çeviremiyoruz ki.

Antipatrid ailesi yok edilmezse kurulamıyor sanırım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.