Imperator: Rome Türkçe Yama - İndirme Konusu: 2.0 (%100)
(14-05-2020, 01:43)Duman : Oyun sürümü nedir? 
 1.4.0 ben az önce yaptım kendim language ye girip sizin modu oraya attım oyuna giriş yaptım türkçe oldu ama bazı türkçe harfler çıkyok örnek: ş ç ğ ö blki daha vardır şuan aklıma gelmedi ama yi sağolun
Ara
son sürüm mod görünüyor ama oyuna girince türkçe baslamıyor ne yapdıysam olmadı eski sürüm mod calısıyordu sorunsuz yardımcı olursanız sevinirim
Ara
Imperator Rome henüz almadığımdan bilgim yok, yarın satın alacağım. Ama neden bir mod yapıp başarımları ve varsa da iron manı kapatmak yerine localisation oluşturmuyorsunuz? Oyun mu buna imkân vermiyor? EU4'te mod eklemeden localisation yapılabiliyordu.
Ara
Zaten loc oluşturuyoruz sadece. Ama yine de başarımları engelliyor ne yazık ki. Bu konu plazada uzun uzun yazılıp çizildi. Oyun içindeki verilerin loc'tan manipüle edilebilirliği falan feşmekan bişeyler bahane etmişlerdi. Lokalizasyondaki herhangi bir değişiklik başarım almayı önlüyor yani.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
MOD KLASÖRÜ YOK KENDİM KURUP ATIYORUM İÇENE OYUN BAŞLANGICINDA MODLARDA GÖZÜKMÜYOR DİLLERDEDE GÖZÜKMÜYOR YENİ ALDIK OYNAYAMICAZ HERALDE
Ara
(10-07-2020, 16:18)can : MOD KLASÖRÜ YOK KENDİM KURUP ATIYORUM İÇENE OYUN BAŞLANGICINDA MODLARDA GÖZÜKMÜYOR DİLLERDEDE GÖZÜKMÜYOR YENİ ALDIK OYNAYAMICAZ HERALDE

Nereden aldın? Steam'den aldıysan direkt Steam Atölye'den abone olabilirsin. Kendin kurmana gerek yok.
76561198034761601.png
Ara
(10-07-2020, 16:28)Craetus :
(10-07-2020, 16:18)can : MOD KLASÖRÜ YOK KENDİM KURUP ATIYORUM İÇENE OYUN BAŞLANGICINDA MODLARDA GÖZÜKMÜYOR DİLLERDEDE GÖZÜKMÜYOR YENİ ALDIK OYNAYAMICAZ HERALDE

Nereden aldın? Steam'den aldıysan direkt Steam Atölye'den abone olabilirsin. Kendin kurmana gerek yok.

evet steam dan aldım . knk hiç böyle şeyler yapmadığım için bilmiyorum . normalde direk atıp oynadığım için . biraz anlatırsan sevinirim.
Ara
(10-07-2020, 16:35)can : evet steam dan aldım . knk hiç böyle şeyler yapmadığım için bilmiyorum . normalde direk atıp oynadığım için . biraz anlatırsan sevinirim.

Öncelikle Steam kütüphanene gel. Oradan Imperator: Rome'a tıkla. Tıkladıktan sonra "Atölye" kısmına tıkla.

unknown.png

Atölye sayfasında sağ üstte bir arama çubuğu var, o çubuğa "türkçe yama" yazarsan Strategyturk Türkçe Yama çıkar.

unknown.png

unknown.png

Türkçe yamaya tıkla. Tıkladıktan sonra açılan sayfada "Abone Ol" butonuna bas. Yama otomatik olarak indirilecek ve launcherdan yamayı seçip oyuna girebileceksin. İyi oyunlar.

unknown.png
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
emeğine sağlık yaptım çok saol
Ara
Merhabalar. Ben, rehberde anlatıldığı şekilde kurulum yapıyor olmama rağmen "dosyaları buraya çıkart" seçeneğini seçtikten sonra Strategyturk Türkçe Yama, klasör ve .mod uzantası gelmek yerine birden fazla dosya ve descriptor.mod şeklinde çıkıyor. Ne denediysem, elle de düzeltsem launcher'da "bu modun yolu geçersiz ve oyun, modu yükleyemiyor" hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Edit; Mod şeklinde halledemediğim için local dosyalarını direkt olarak oyunun dil dosyaları ile değiştirdim ve oyun şuan Türkçe, teşekkürler.
Ara
Merhabalar .
Sitenize yeni üye oldum.
Rome çeviriniz sayesinde çok güzel vakit geçiriyorum.
Lakin menander güncellemesi için yeni bi çeviri gelicek mi acaba ?
Ara
Tabii ki.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(15-08-2020, 17:14)Duman : Tabii ki.
peki türkçe güncelleme nasıl olucak ? steam den üye oldum direk türkçe aktif oldu.yeni güncelleme nasıl gelicek herhangi bi yükleme yapmamıza gerek kalıcak mı otomatik güncellenicek mi ? İlgin için teşekkürler...
Ara
(15-08-2020, 21:07)burakgirgin13 : peki türkçe güncelleme nasıl olucak ? steam den üye oldum direk türkçe aktif oldu.yeni güncelleme nasıl gelicek herhangi bi yükleme yapmamıza gerek kalıcak mı otomatik güncellenicek mi ? İlgin için teşekkürler...

Yama Steam'den güncellendiğinde Steam otomatik olarak indirir, bir şey yapmanıza gerek kalmaz.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-08-2020, 21:10)Ragnvaldr :
(15-08-2020, 21:07)burakgirgin13 : peki türkçe güncelleme nasıl olucak ? steam den üye oldum direk türkçe aktif oldu.yeni güncelleme nasıl gelicek herhangi bi yükleme yapmamıza gerek kalıcak mı otomatik güncellenicek mi ? İlgin için teşekkürler...

Yama Steam'den güncellendiğinde Steam otomatik olarak indirir, bir şey yapmanıza gerek kalmaz.
Teşekkürler..
Ara

1.5 Türkçe yamanızı heycanla bekliyorum 1.4.1 i 12 temmuzda kurup oynuyordum ve çok keyif alıyordum bir anda yeni güncelleme ve tekrar ingilizce oldu yeni güncelleme ne zaman gelir tahmini olarak bir zaman var mı ?
[+] 1 üye Cannonball nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-08-2020, 12:41)Cannonball :

1.5 Türkçe yamanızı heycanla bekliyorum 1.4.1 i 12 temmuzda kurup oynuyordum ve çok keyif alıyordum bir anda yeni güncelleme ve tekrar ingilizce oldu yeni güncelleme ne zaman gelir tahmini olarak bir zaman var mı ?
Çeviri işi kolay iş değil biraz zaman alır hemde yamanın tamamlanması daha mantıklı sürekli yamayı güncelliyorlar.Ama elbette olacaktır ve büyük bir emek var emeği geçenlere teşekkür ederim ayrıca.
Ayırt etmesi çok basit;

Uluyorsa Kurt'tur, Yalıyorsa İt'tir.
[+] 1 üye BigFenrir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-08-2020, 02:22)BigFenrir :
(17-08-2020, 12:41)Cannonball :

Çeviri işi kolay iş değil biraz zaman alır hemde yamanın tamamlanması daha mantıklı sürekli yamayı güncelliyorlar.Ama elbette olacaktır ve büyük bir emek var emeği geçenlere teşekkür ederim ayrıca.
Dört gözle bekliyorum ingilizce oynamak zorundayım şuan türkçe halinden aldığım keyifin onda 1i bile yok . Michelangelo attım steamdan umarım işinize yarıyordur size hep destek tam destek?
Ara
Artık bende merak eder oldum çeviriyi yeni bir seriye başlamak için çeviriyi bekliyordum ama bu sefer baya uzun sürdü.
Ayırt etmesi çok basit;

Uluyorsa Kurt'tur, Yalıyorsa İt'tir.
[+] 1 üye BigFenrir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Selamlar, 1.4 uyumlu olanı da ekleme şansınız var mı acaba? Başlıkta 1.4 yazıyor ama paradox'a gidince 1.5 iniyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.