Imperial Authority
Merhaba arkadaşlar, öncelikle oynadığım versiyon rights of man prussian patch kodunu hatırlamıyorum. Avusturya ile oyuna başladım ilk üç reformu geçirdim. Heretic dinler ortaya çıkınca IA baya azaldı hatta bazen eksiye gidiyor. Imperial ban sebebiyle savaş açıp kazandığımda IA alamıyorum, arazi gasplarında da talepte bulunduğum da karşı taraf araziyi iade ederse de herhangi bir şey alamıyorum. Şu ana kadar imparatorluğu korumak adına savaşa çağrılmadım. Daha önce farklı bir versiyonda prussia ile hre olmuştum ve sonunda imparatorluğu tek devlet haline getirdim o zaman IA konusunda bu kadar sıkıntı çektiğimi hatırlamıyorum. En kolay şekilde IA yı nasıl toplarım ? Son reform değil de bir önceki reform daha güzel oluyor sanki elinin altında her şeyiyle ilgilenmen gerekmeyen dev bir güç anlatılmaz yaşanır. Bir yardım edin.
Ara
Heretic prenslikleri savaş yoluyla kendi dinine zorlayabilirsin.
İmparatorluk dışı fetihler yapıp o bölgeleri imparatorluğa katarak bölge başına 1 ia kazanabilirsin.
8 free city izni vererek ia arttırabilirsin ama bu free cityler heretic olunca yarar yerine zararları oluyor.
Bazı görevler çıkıyor şununla ilişkini geliştir diye. Onun da bonusu +%10 ia bonusu olabiliyor.

Savaş yoluyla din değiştirtmek için religious ideası gerekli mi emin değilim ama prenslikleri kendi dinine çevirmeye bak.
Yapabilirsen reform merkezlerini ele geçerip kendi dinine çevir. O dinlerin yayılmasını engelleyecektir.
Ara
Benim merak ettiğim imperial ban veya liberation sebebiyle savaş açıp kazandığımda savaş sonucu olarak IA almamam normal mi ? Bir de Katolik Avusturya olarak diğer dinleri baskılamalı mıyım yoksa çoğunluk Protestan olunca dinimi mi değiştirmeliyim ?
Ara
İlk olarak bölge özgürleştirerek IA kasma olayı kalkalı baya oldu, artık önemli olan HRE içinde bulunan prenslik sayısı ve bu prenslerin senin dinine mensup olup olmadığı. 

(23-11-2016, 01:12)Reaktans : İmparatorluk dışı fetihler yapıp o bölgeleri imparatorluğa katarak bölge başına 1 ia kazanabilirsin.
8 free city izni vererek ia arttırabilirsin ama bu free cityler heretic olunca yarar yerine zararları oluyor.
Bazı görevler çıkıyor şununla ilişkini geliştir diye. Onun da bonusu +%10 ia bonusu olabiliyor.

IA arttırmak için bunlara da bakabilirsin. Savaş açarak bir prensliği zorla Katolik yapmak ise o prensliğin bir süre sonra reform merkezlerinden tekrar eski dinine geri dönmesine sebep olur. Bunun çözümünü hatırlamıyorum ancak @Duman biliyordu ona sorabilirsin. Son olarak İmparatorken din değiştirme yapamıyorsun. Son olarak buraya da bir göz at derim.
Ara
Arkadaşlar peki imparatorken birileri imparatorluğa saldırırsa imparator olarak sizi savunmaya çağırmıyorlar mıydı ? Ben mi yanlış hatırlıyorum ?
Ara
İmparatorluk üyesi bir devlete imparatorluğa üye olmayan biri saldırırsa çağrılırsın evet.
Benim oynadığım 1.18'de kimse beni çağırmadı. Bu neden olabilir ? Peki bu savaşlarda başarı elde edersek IA veriyor mu ?
Ara
İmparatorluk üyeleri ile dışarıdan bir ülkenin savaşa girmesi illa ki dışarıdan birinin imparatorluk üyesine saldırdığı anlamına gelmez. İmparatorluk üyesi saldırmış olabilir veya imparatorluğa dahil olmayan birinin müttefiği olarak savaşa girmiş olabilir.

IA eskiden veriyordu ancak şu anki versiyonda emin değilim, en önemli artısı tüm üye devletlere onları savunduğun için ilişki bonusu alıyorsun, eğer seçimlerde işin sıkıntılıysa büyük fark yaratıyor o bonus.
(26-11-2016, 22:00)Duman : İmparatorluk üyeleri ile dışarıdan bir ülkenin savaşa girmesi illa ki dışarıdan birinin imparatorluk üyesine saldırdığı anlamına gelmez. İmparatorluk üyesi saldırmış olabilir veya imparatorluğa dahil olmayan birinin müttefiği olarak savaşa girmiş olabilir.

IA eskiden veriyordu ancak şu anki versiyonda emin değilim, en önemli artısı tüm üye devletlere onları savunduğun için ilişki bonusu alıyorsun, eğer seçimlerde işin sıkıntılıysa büyük fark yaratıyor o bonus.

Peki imparatorluğu savunmak için savaşa otomatik olarak mı çağrılırım yoksa herhangi bir üyenin çağırması mı gerekiyor ?
Ara
Otomatik olarak çağrılırsın ve o savaşa co-belligerent olarak girdiğin için kendi müttefiklerini dahi çağırabilirsin.
Teşekkürler. Alakasız bir soru sorayım. Avusturya ile oynarken Macaristan ile evlilik yaptım. Şimdi onlarda da Habsburg Hanedanı var ancak Personal Union u nasıl gerçekleştireceğimi bilmiyorum. Ayrıca Prusya ile oynarken de Polonya ile evlilik yapmıştım daha sonra varisimi destekledim. Benimle aynı hanedandan birisi varis olursa bana ne gibi bir faydası oluyor ?
Ara
Macaristan ın heir i olmadığında ayrıca senin de prestijin ondan yüksek olunca dynastic kısmında claim throne atıyorsun.Bu işte savaş sebebi veriyor pu lamak için.Avusturya Macaristan ilişkisinde bir de 1455 de Macar lara event geliyor duruma göre direk pu na düşebiliyor veya sana 'restoration of union' isimli casus belli geliyor claim throne yapmadan pu için savaş sebebi veriyor.Onda da savaş açıp alacaksın pu ya.
Herhangi bir ülke de aynı hanedanı getirebilirsen, tahtına claim atabilirsin ve pu düşürme şansın yükselir.Fakat Polonya durumu özel bir durum orada elektif monarşi var.Onu da Polonya 1600 lerin başında mutlak monarşiye geçiyor genelde, o zaman işte senin hanedanın tahtta bulunursa Polonyayı pu layabilirsin ilerki tarihlerde, ayrıca heir in seçimi kazanırsa çeşitli bonuslar da alıyorsun.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.