Influence değerini nasıl arttırabilirim?
Influence değerini nasıl arttırabilirim?Influence'i arttıran binalar var mı?
Ara
her sorun için ayrı başlık açarsan işimiz var.

https://forum.strategyturk.com/konu-stel...a-cevaplar#

teknoloji ile ve loncaların isteklerini yerine getirerek.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 3 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-05-2018, 01:24)HUNTERMAN : Influence değerini nasıl arttırabilirim?Influence'i arttıran binalar var mı?

Factionların taleplerini karşılarsan yüksek miktarda influence artışı sağladığını göreceksin. Bildiğim kadarıyla influence için her hangi bir bina yok.

@jax61 

İşin varsa cevaplamayabilirsin. İnsanları terslemenin lüzumu yok.
Tek tek konu açılmasında herhangi bir sakınca yok.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mesaj yazıp yarım eden herkese teşekkürler.

Peki faction nedir?İsteklerini nerde görebilirim?
Ara
(26-05-2018, 04:55)Justicar :
(26-05-2018, 01:24)HUNTERMAN : Influence değerini nasıl arttırabilirim?Influence'i arttıran binalar var mı?

Factionların taleplerini karşılarsan yüksek miktarda influence artışı sağladığını göreceksin. Bildiğim kadarıyla influence için her hangi bir bina yok.

@jax61 

kimsenin kimseyi terslediği yok.ama sen sanırım terslenmek istiyorsun :)

@HUNTERMAN

factionlar halkının bağlılık gösterdiği ethiclerdir.başlangıçta 2 adet seçiyorsun pasifist,militarist, materialist gibi.bu kurulan factionlar zamanla bazı görevleri gerçekleştirmeni isterler. bu görevleri gerçekleştirdiğinde mutlu olur ve influence kazandırırlar. faction nedir ben bilkmem anlamam diyor isen robotlarla oyna. robotlarda standart influence değeri sabittir. teknoloji ve traditionlarla artar.

ethiclerle ilgili bir rehber

https://forum.strategyturk.com/konu-stel...ik-rehberi

sectiğin etiklere göre factionlar oyun esnasında oluşur. robot veya hive mind(gestalt ) seçersen faction oluşmaz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-05-2018, 16:54)jax61 :
(26-05-2018, 04:55)Justicar :

@jax61 

kimsenin kimseyi terslediği yok.ama sen sanırım terslenmek istiyorsun :)

@HUNTERMAN

factionlar halkının bağlılık gösterdiği ethiclerdir.başlangıçta 2 adet seçiyorsun pasifist,militarist, materialist gibi.bu kurulan factionlar zamanla bazı görevleri gerçekleştirmeni isterler. bu görevleri gerçekleştirdiğinde mutlu olur ve influence kazandırırlar. faction nedir ben bilkmem anlamam diyor isen robotlarla oyna. robotlarda standart influence değeri sabittir. teknoloji ve traditionlarla artar.

ethiclerle ilgili bir rehber

https://forum.strategyturk.com/konu-stel...ik-rehberi

sectiğin etiklere göre factionlar oyun esnasında oluşur. robot veya hive mind(gestalt ) seçersen faction oluşmaz.
O görevleri nerden görebilirim?

Bu uyarı ne:Z32AvV.png
Ara
Demokratik yönetimlerde parlementer sistem civic'i alırsan factionlardan gelen influence miktarı %25 artar. Otoriter etik alırsan yine influence gelirin direk artar. Egaliter etik alırsan da factionlardan gelen influence miktarın artar.
Bunlara ek olarak xenophobe etikte starbase ve claim için harcadığın influence miktarı azalırken xenophile'de diplomatik eylemler için harcadığın influence azalacaktır.

Oyunun güncel sürüm değil sanırım. O bildirime daha hiç rastlamadım ben. Food yazması gereken yer de görünmüyor.

Factionların mutluluğu %60'ın üstünde olursa ülkedeki çoğunluğuna göre influence verirler. Görev tarzı değil de. Direk hoşlandığı hoşlanmadığı durumlar var. Mesela pasifist factionu savaş yapınca mutsuz olur, 3k enerjiden fazla enerjiye sahipsen mutlu olur gibi. Tabi bunları hepsi -2 +5 gibi değerler veriyor. Base değer 50 olması lazım. Yani etiğine uygun oynarsan factionlar sıkıntı çıkarmaz diyeyim. Spiritualist etikte robotları yasaklarsan, Otoriter etikte kast sistemi yaparsan vs.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-05-2018, 23:44)altnkurt : Demokratik yönetimlerde parlementer sistem civic'i alırsan factionlardan gelen influence miktarı %25 artar. Otoriter etik alırsan yine influence gelirin direk artar. Egaliter etik alırsan da factionlardan gelen influence miktarın artar.
Bunlara ek olarak xenophobe etikte starbase ve claim için harcadığın influence miktarı azalırken xenophile'de diplomatik eylemler için harcadığın influence azalacaktır.

Oyunun güncel sürüm değil sanırım. O bildirime daha hiç rastlamadım ben. Food yazması gereken yer de görünmüyor.

Factionların mutluluğu %60'ın üstünde olursa ülkedeki çoğunluğuna göre influence verirler. Görev tarzı değil de. Direk hoşlandığı hoşlanmadığı durumlar var. Mesela pasifist factionu savaş yapınca mutsuz olur, 3k enerjiden fazla enerjiye sahipsen mutlu olur gibi. Tabi bunları hepsi -2 +5 gibi değerler veriyor. Base değer 50 olması lazım. Yani etiğine uygun oynarsan factionlar sıkıntı çıkarmaz diyeyim. Spiritualist etikte robotları yasaklarsan, Otoriter etikte kast sistemi yaparsan vs.
Hocam factionların Hoşlanıp hoşlanmadığı durumları nereden bilebilirim?

Ülkeyi nasıl robotlaştırabilirim?

Evet oyun güncel değil korsan.

Yardım eden herkese teşekürler
Ara
oyundaki kısa yollara ulaştığın menüde factionlar kısmına gir. orda istekleri ingilizce olarak yazar. bazısından altnkurt bahsetti.. onları tek tek incelemen gerekli. biraz ingilizce bilgisi yoksa bile yazanı translatede çevirip ne demek istediğini anlaman mümkün.

robotlaştırmak için tradition kısmından herhangi bir odagı bitirip ascescion perks açman gerekli. orda robotlaştırma görevleri mevcut. veyahutta syntetc dawn eklentisi var ise bu eklenti ile direk robot olarak oyuna başlayabilirsin. ethicleri seçerken ortadaki gestalt butonuna basman gerekir.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(27-05-2018, 00:17)jax61 : oyundaki kısa yollara ulaştığın menüde factionlar kısmına gir. orda istekleri ingilizce olarak yazar. bazısından altnkurt bahsetti.. onları tek tek incelemen gerekli. biraz ingilizce bilgisi yoksa bile yazanı translatede çevirip ne demek istediğini anlaman mümkün.

robotlaştırmak için tradition kısmından herhangi bir odagı bitirip ascescion perks açman gerekli. orda robotlaştırma görevleri mevcut. veyahutta syntetc dawn eklentisi var ise bu eklenti ile direk robot olarak oyuna başlayabilirsin. ethicleri seçerken ortadaki gestalt butonuna basman gerekir.

Hocam soru sorup yoruyorum ama tradition kısmını bulamıyorum?
Ara
Tradition sonradan ana oyuna eklendi galiba. Eskiden dlc içeriğiydi. Emin değilim ama öyle hatırlıyorum. Sendeki sürümde dlcler yok sanırım. Dolayısıyla bunlar da yok.

Bahsettiğimiz influence ile ilgili şeyler de sende farklıdır muhtemelen. 2.0'dan sonra çok ciddi şekilde değişti oyun. Güncel versiyon edinmeni öneririm.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.