İnsanoğlu dünyanın sonunu mu getiriyor?
Malesef hala doymak bilmeyen hırslarımızla dünyayı tüketip bitiriyoruz. Dünya'nın 1 yılda üretebileceği kaynağı bu sene Ağustos ayının başında tükettik. Önümüzdeki sene ise Temmuz ayında tüketmemiz bekleniyor. Şu anda geçen senelerde olduğu gibi önümüzdeki senenin kaynaklarını tüketmeye başladık. Bu aynı kredi kartı gibi. Para yetmeyince kredi kartı ile alıyoruz ve o parayı da yerine koymayınca kredi kartı patlıyor ve iflas ediyoruz. Şu anda görünen o ki hiç işler acısı bir durumda değiliz. Bir de bunun yanında nasa son 136 yıldaki dünya ısı değerlerinden oluşan bir dünya haritası çıkarttı. Harita yıl yıl olduğu için 1880-2016 yılları arasından 3 fotoğraf koydum. Hiç soğuma olmadığı gibi gittikçe artmış artmış ve artmış. Bundan sonrada artmaya devam edecek. Sanayi devriminin dünyayı ne hale getirdiğinin çok ciddi bir örneği. Paris iklim anlaşmasından çekilmelerin de yaşandığını görünce benim bu durumu tersine çevirecek umudum da kalmadı. "Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi(NASA) dünya dışı bir yaşama dair somut verilerin 20 yıl içinde çok daha net bir şekilde belirlenebileceğini açıkladı." Dünya'yı işgal etme filmlerinin tersine dünyayı acaba onlar mı kurtacak? Ne olacağını bilemem ama dünyanın ömrünün çok fazla kalmadığı ortada.

NTV :1970'li yıllarda aralık ayında gerçekleşen "Dünya Limit Aşım Günü", ilk kez bu kadar erkene çekildi.

Dünya 1 yılda ürettiği gıda kaynaklarını tüketti. Açıklama 'Küresel Ayakizi Ağı' isimli sivil toplum örgütü tarafından yapıldı.

Yapılan açıklamada, insanların bir yılda üretilen doğal kaynakları 2 Ağustos tarihi itibarıyla tükettiği belirtildi.
"Dünya Limit Aşım Günü" olarak adlandırılan bu gün geçtiğimiz yıl 8 Ağustos'a denk gelmişti.
Bu yılki tarihin şimdiye kadar görülen en erken tarih olduğu belirtilen açıklamada, limit aşımının 1970'li yıllarda aralık ayında gerçekleştiği ifade edildi.
Sivil toplum örgütü, aşırı tüketime devam edilmesi halinde 2050 yılında yaşam kaynakları için ikinci bir dünyaya ihtiyaç duyulacağını da vurguladı.

dGd0An.jpg

1gWrA5.jpg

Ddb9jZ.jpg
Blizzard : estriel#1265
[+] 6 üye rocker_tr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zaten eninde sonunda bu raddeye geleceğimiz çok belliydi. Ama ben büyük bir felaket ya da yaşanılmaz dünyaya inanmıyorum bence bu olaylar hiç beklemediğimiz bir şekilde sonlanacak.
Ara
Dünya bizden çok daha zor koşullar altında hayatta kaldı. Dünyanın sonu değil, senin sonun gelir.
Ara
Ya yalan dolan bunlar, küresel ısınma falan. Her sene bi öncekinden daha soğuk oluyo. Kaç yıl sonra İzmir'e bile kar yağdı siz hala küresel ısınma.
Sic Parvis Magna
Ara
önümüzdeki 20 yılda yaşanabilir bir gzegen bulsalar dahi buna ulaşmanın imkansızlığı karşısında insanoğlunun yapması gereken belki de içinde bulunduğu dünyaya en asgari zararı vermek olabilir mi?
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yıllardır kıyamet senaryoları konuşuyoruz. Yok yapayzeka, küresel ısınma, 2012 miti, 3. Dünya Davaşı falan. Ya bir gönül rahatlığı ile yaşayalım. Ölmeye bu kadar meraklı olmayalım. Tamam ortada bir zarar var da, 50 seneye İstanbul Boğazı kuruyacak gibi paniğe kapılmayalım. İnsanoğlu şu an hiç olmadığı kadar refah içinde.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.