Kastilya Yardım
Merhabalar, oyuna yeni başladım. Oyundaki temel bilgileri biliyorum diyebilirim. Bir kaç kez Osmanlı ve Töton Şövalyeleri ile oynamayı denedim. En sonunda Kastilya'da karar kıldım.  Oyun bilgim olsa da deneyimim çok az o yüzden biraz yardım gerekiyor. Şu anda durumum:
http://i.hizliresim.com/Ly8A80.png
Aragon'dan biraz toprak aldım. Fransa, Granada ve Morocco ile ally oldum. Navarra vasalım. Genel olarak durum böyle. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ara
Durumun kötü değil ama Granada'yı almalısın çok önemli ve insan gücünü artırmalısın
Ya istiklâl, ya ölüm !

-Mustafa Kemal Atatürk
Ara
Selam, Aragon'u fethederek ele geçirmek yerine evlilik eventini bekleyip PU haline getirebilirdin Napoli ile birlikte.

Oyun içerisindeki hedeflerine göre öneriler verebiliriz. Avrupa'da baskın bir güç mü olmak amacın yoksa Kolonicilikte ön planda olmak mı ona göre farklı hamleler farklı idealar doğru olur.
(16-04-2017, 16:02)Duman : Selam, Aragon'u fethederek ele geçirmek yerine evlilik eventini bekleyip PU haline getirebilirdin Napoli ile birlikte.

Oyun içerisindeki hedeflerine göre öneriler verebiliriz. Avrupa'da baskın bir güç mü olmak amacın yoksa Kolonicilikte ön planda olmak mı ona göre farklı hamleler farklı idealar doğru olur.

Aslında Afrika ile dost olmaya çalışıyorum. Diğer türlü Aragon beni oyun başında rival bellemişti. Aynı şekilde Aragon Macaristan ile ally. Hedefim Aragon'u bitirip sonrasında Portekiz'e saldırmak. Şu anda Navarra'yı annexledim ve ekonomi "-" lere düştü. Aragon ile savaşa girmeyi düşünüyorum. Onun arkasında Macaristan ve Tunus var. Benim arkamda da Morocco. Belki fazla agresif oynuyor olabilirim. Rivallerim İngiltere, Aragon ve Burgundy. Tabii bende yeni başladığım için PU nasıl yapılıyor bilmiyordum ve daldım Aragon'a. Buradan sonra dönüş var mıdır?
Ara
Belli bir seneye kadar Kastilya ve Aragon hükümdarlarının farklı cinsiyetlerde olması durumunda İberya evliliği eventi geliyor, bu olduğunda Aragon ve Napoli (eğer Napoli hala Aragon'un PU'su ise) Kastilya'nın PU'su haline geliyor. Aragon'u zayıflattığın için Napoli'nin özgür olma olasılığı oldukça yüksek.
(16-04-2017, 16:12)Duman : Belli bir seneye kadar Kastilya ve Aragon hükümdarlarının farklı cinsiyetlerde olması durumunda İberya evliliği eventi geliyor, bu olduğunda Aragon ve Napoli (eğer Napoli hala Aragon'un PU'su ise) Kastilya'nın PU'su haline geliyor. Aragon'u zayıflattığın için Napoli'nin özgür olma olasılığı oldukça yüksek.

Hmmm. Teşekkür ederim. Ona göre bir şeyler yapmaya çalışırım. Muhtemelen Kastilya ile ilk oyunum olduğu için büyük ihtimalle bir süre sonra batırırım fakat benim için de deneyim olur. Yeni bir oyun açarsam Aragon'u PU yapmaya çalışırım.
Ara
Aragon'u PU yaptıktan sonra da manuel olarak entegre etmene gerek yok, İspanya formlama decisionu sayesinde otomatik olarak birleşiyor ve İspanya kuruluyor.
(16-04-2017, 16:18)Duman : Aragon'u PU yaptıktan sonra da manuel olarak entegre etmene gerek yok, İspanya formlama decisionu sayesinde otomatik olarak birleşiyor ve İspanya kuruluyor.

Teşekkür ederim. Son olarak da ben oyunu DLC collection ile aldım Steam'den bunun bir etkisi var mıdır?
Ara
Son indirimde collection güncellendi o esnada aldıysan sorun yok ancak öncesinde aldıysan bayağı dlc eksikti.
Rights of Man'e kadar barındırıyor olması lazım collection'un.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.