Katilin Sofrası [Forum Oyunu] Royal Guard Öldü
(03-03-2019, 23:56)Royal Guard : Böyle bir kıyımın ardında hiç mi iz kalmamış ?
Mesela bizim görebildiğimiz odalarda çevreye sıçrayan 1 damla bile kan,kemik talaşı falan yok mu ? Dışardan müdahale olmayan bir yerde tek kişi birkaç saatte adam doğrama izlerini tamamen silemez çünkü. İllaki ufak tefek parçalar kalmış olmalı.
Eğer çevrede böyle bir belirti yoksa depoya bakmak iyi fikir sanırım. Katil, adamı depoda doğramış olabilir.

Pashanın bıçağının kutuların içinde çıkması bence hiçbir şeyi değiştirmez. Spesifik olarak şu kişiyi ilgilendiriyor diyemeyiz. Hepimiz o bıçağı alıp sonra kutuya koymuş olabiliriz.

Bu arada benim şüphelendiğim kişiler hala aynı. @TR Ace bu turda da aynı kişilere karşı temkinliyim.

Paketlerin kan içinde olmasını varsayarsan belirli aletler ile kemik rahat kesilebilir aslında . İpucu vermek gibi olabileceği için detaya giremiyorum ama sadece belirli bir yerde özenle yapılırsa ipuçlarını ufağa indirecek kadar saklanabilir. Ufak kısma giren ipuçları için ise şık koydum. Ölüme dair detaylar doğru şıkların üstüne gitmekte aslında
Ara
@TR Ace

O zaman ben koridoru inceleyeceğim.
Bıçakla depo şaşırtmaca. Cevap koridorun altındaki boşlukta.
Ara
Royal Guard koridora baksın ben de B şıkkı "mutfağı inceleyeceğim".

Şüphelendiğim kişiler 25itroy25 ve Onur34.
76561198034761601.png
Ara
C)Depo'ya zorla girmeye çalışacağım. Ve diğer arkadaşlarımı da daha fazla ölüm yaşanmadan troy’u öldürmeye çağırıyorum.
Ara
Onur34'ü öldürelim diyorum ben aynı zamanda.
Ara
Adam bicakla olduruldugune gore ve brnimde silahtan baska aletim olmadigina gore mutfaka giden herkesten supheliyim ve de sik olarak depoyu kirmayi seciyorum
Ara
(04-03-2019, 10:04)Onur34 : C)Depo'ya zorla girmeye çalışacağım. Ve diğer arkadaşlarımı da daha fazla ölüm yaşanmadan troy’u öldürmeye çağırıyorum.

Sebep ?
Ara
Depoya girmemeliyiz diye düşünüyorum. Silah vs. çıkarsa iyice ortalık karışacak. Önceki gibi yine akrabalarımız falan çıkarsa şurada 3 gün fln bi ömrüm kalmış onu da babanne sohbeti dinleyerek geçirmek istemiyorum :/
Ara
@"25itroy25" 'in en son yazısından sonra bıçak alanlara baktım ve ne @"25itroy25" gerçekten mutfağa gitmemiş. İlk başta attığım teoriyi doğru saymaya devam edersem tek suçlu @Royal Guard kalıyor ve cidden bundan önceki turda kendisini savunmak için bir bıçak almış. Ama sivil olduğu için de ilk cinayeti işleyecek bir silahı olmadığı belli oluyor. Bu yüzden silah veya bıçak konusundan katili bulmayacakmışız gibi gözüküyor. Zira katil uyanık olduğu için biz uyurken silahlarımızı "ödünç" alması hiç de zor olmayacaktır. O yüzden her ne kadar gözümde @"25itroy25" ve @Royal Guard gözümde olası katiller gibi gözükse de biraz daha bekleyip ip ucu bulmak daha iyi olacaktır. Elbette eğer ipucu arayanlar suçlanmadan önce ipuçlarını paylaşırsa.
Ara
D şıkkını seçiyorum.
Ara
@Onur34
Bu cinayetin bir önceki tur bıçak alanlarla ne ilgisi var ? Cinayetin ipuçlarını iyi okuyun, orda pashanın kayıp bıçağı kutudan çıktı diyor. Tamamen ilgiyi başka yöne çekme amacı güden bir ipucu bu.
Her iletinde birini öldürmek istiyorsun. Bence katil sensin ve suçsuz insanları bize öldürterek kendine yardım ettirmeye çalışıyorsun.

@TR Ace
Doğru şıkkı seçen kişiler eğer katilin hedefi olursa ne oluyor ? Mesela bu turun kilit şıkkı koridoru incelemek ise ve aynı anda katil beni öldürmek isterse ben ölecek miyim ?
Ara
Eğer katilin ben olduğumu düşünüyorsan zaman geçirmek yerine hiç durma linç etmek için oylamayı başlat. Ama söyleyebilirim ki ben hala katilin @Royal Guard öncelikli olmak üzere @"25itroy25" da olabileceğini düşünüyorum. Umarım katil olmadığım ortaya çıkınca -eğer katil sen değilsen- katili bulmak için yeterince vaktiniz kalmış olur.
Ara
@Royal Guard katil sadece inceleme ve akşam savunma turu bittikten sonra gece öldürebilir.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
C diyorum
Ara
Akşama Doğru Bulunan İpuçları;

Depo Kapısı 4 Kişinin İş Birliği ile Kırıldı. Depo içerisinde son model birkaç silah ve silahlarla beraber pek çok işkence aracı bulundu. Bazıları ise henüz yeni kullanılmışcasına kanlar içerisindeydi.
Cesedi incelemek için kutular insan şeklini oluşturacak şekilde yeniden dizildikten sonra her kutu sırasıyla incelendi. Dikkat edilen ise göğüs kısmının bulunduğu parçada 2 adet mermi izi kalmıştı ancak detaylı incelemesinin yapılması mümkün değildi.
Koridor incelemesinde hafif sürükleme izleri dışında birşey bulunmadı.
Bu bilgiler üzerinden teori yürütebilirsiniz. Teori kurarken önceki ölümlerde geçen bilgileri unutmayın. Her ölüm farklı olsada ipuçları genele yön verecektir.

Herkese Ortak Şık
Savunma Şıklarımız Aynı Aslında Siz İpucu Buldukça İleride Değiştireceğiz.
A)Gece olduğunda kapıdan uzak bir köşede bekleyeceğim.
B) Mutfak'tan gece kendimi savunmak için bıçak alacağım.
C)Kapıyı sürekli kontrol edeceğim.
Sadece Önceden B şıkkını seçenler için D) Yalnız kalmak için kendine bir oda seç (Önceden seçilen bir oda olamaz. )
Ara
A)Gece olduğunda kapıdan uzak bir köşede bekleyeceğim.
Ara
A)Gece olduğunda kapıdan uzak bir köşede bekleyeceğim, şıkkını seçiyorum.
Ara
A) kapıdan uzak bir köşede bekleyeceğim.

Yine silahla bir ölüm var ve silahlarda depoda bulunmuş. Herkesin üstünü arayalım bakalım depo anahtarı hangimizde :P
Ara
C)Kapıyı sürekli kontrol edeceğim.
Ara
C)Kapiyi surekli kontrol edecegim
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.