Komedyen Osmanlı Şehzadesi
http://forum.strategyturk.com/konu-komed...9#pid27979
[+] 1 üye Jasebon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biz çok şanslıyız ki iç savaş olmadan bir cumhuriyet kurduk ( dış savaşlardan iç savaşa mı vakit kaldı diyebilirsiniz)
Fakat bunun acısını şimdi şimdi seçiyoruz. Banane kardeşim Osmanlı Hanedanlığından hiç umurumda değil ne yaparlarsa yapsınlar. Osmanlı mı kaldı Cumhuriyet bizim şu andaki yönetim şeklimiz sanki zamanında Meşrutiyeti denememiş gibi bir de çıkıp Dünya' nın en güçlü en refahlı ülkeleri meşrutiyet ile yönetiliyor diyorlar. Biz bu topraklarda meşrutiyeti de gördük o da aynı bokun laciverti oldu. Sen önce halkının kültür düzeyini eğitim düzeyini maddi düzeyini o çok gelişmiş Avrupa ülkelerinin düzeyine çıkar bak bakalım sonra ne istiyor halk.
Bilginiz olsun diye söylüyorum Birleşik Krallık' taki ve Norveç' teki monarşi sadece sembolik olarak var hiç Kraliçe Elizabeth' in Başbakan ile çeliştiğini gördünüz mü ? Yok. Elinde bir takım güçler olabilir ama bu güçleri hiç kullandığını gördünüz mü ? Hayır. İşte siz bunu anlamak istemiyorsunuz adamlar kafa olarak bizden çok çok ilerde bizse hala Tarihimize bakıp onu geri getirmeye çalışıyoruz. Yanlış. İleriyi görün azıcık ileriyi. Geriye bakıp ilerisi için ders çıkartın. Geriye bakıp ulan ne güzelmiş 300 yıl diyorsunuz sonraki 300 yıl ı gören yok hiç.
Bu forumda bir daha tarih veyahut ideolojik bir şey konuşmamaya söz vermiştim kendime ama yok tutamadım olmadı.
Feed Your Head !!
[+] 1 üye Oberhauser nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bizim ülkede sembolik olarak falanda olmaz yani sembolik olarak gelip gerçek olarak hak iddia etmeye başlarlar o yüzden devlette hiçbir makam sahibi olamaması kaydıyla demiştim.
bu adamlar tamam ülkeyi iyi yönetemeyen hatta tahtı kaptırmamak için ülkenin işgaline göz yuman kişilerin torunları olabilir ama Türkiyede yaşama hakkından mahrum bırakılması doğru değil.düşünün yani şimdi Elizabeth ingiltereden Türkiyeye sürgün ediliyor ?
Vahdettin tahtı korumak için milli mücadeleyi engellemeye çalıştı onun yaptığı affedilemez sürgünü doğrudur.İlk yıllarda halk cumhuriyet istemediği için diğer varislerin yollanmasıda doğrudur ama bu saatten sonra sıkıntı çıkaramayacakları için bence problem olmaz.
Ara
Ara
Hocam benim yazımdaki temel nokta halkın kültürlü, kendini geliştirmiş aydın kişilerden olması gerektiğiydi. İnanın benim umrumda değil aslında Türkiye' de yaşamışlar Mısır' da yaşamışlar Fransa' da yaşamışlar. Esas nokta şu bu adam bu topraklara geldiğinde kendisi rahat dursa bile bu halkımız nasıl yüceltecek onu tahmin edebiliyorsunuz. Yani bu adamların bu topraklardan gönderilme sebebi halkı kışkırtmasını halkı arkasına almasını istemeyen ülkemizin kurucularıdır (Ki verilecek en mantıklı kararı vermişlerdir.) Şimdi bizim halkımızda bu son 10-15 yıldır patlayan Yeni Osmanlıcılık saçmalığı var. Hayatımda görmediğim şeyleri gördüm Osmanlı Hanedan Sembollü perdeler Tuğralı Saatler, Tabaklar... Binlerce çeşit yeni ürün. Hepsinin ortak noktası son 10-15 yılda türemeleri ve Osmanlı ile ilgili olmalı. Şimdi bu adamlar Türkiye' ye gelse emin ol tüm o cahil halkımız peşinden son sürat koşacaktır. Ben bunu istemiyorum işte.

(05-05-2016, 18:15)Jasebon : İç savaş olmadı ? İstiklal mahkemeleri ?

Edit: Cidden bu konu kapanmalı belkide çok değişik yerlere çekilebilir. Daha ilk başlarda söyledim nedenleride dizdim ama devam etmesinde israrciysanız sonuna kadar devam ederim.

İç savaş ve ayaklanma birbirinden farklı şeyler.
Feed Your Head !!
[+] 1 üye Oberhauser nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
İnsanlara çokta güzel zorla bir şey dayatılır ve şu anda da bir sürü şey zorla dayatılıyor sen merak etme.
İlk seçimlerde değil 2. seçimlerde mevcut parti düşüyor. İlk seçim 1946 da yapılıyor. Ayrıca o Demokrat Parti başa geldikten sonra her şey ne kadar boka sarıyor biliyorsunuz. Zaten ondan sonra gelenler de hep onun nesli neyse tartışma başka yerlere kaydı.
Feed Your Head !!
Ara
Ara
https://tr.wikipedia.org/wiki/XVI._Louis

Medeniyetin (Medeniyet anlayışım Türkiye-Suudi Arabistan-Pakistan-Çin gibi ülkeleri içermediği için üzgünüm) hiç bir yerinde yönetilmeyi bizim halkımız kadar isteyen, seven, yönetenlere tapan, yönetenler gününü gün ederken, sefa sürerken makarna yiyerek yerinde sayan ve padişahım çok yaşa diye biat eden başka bir halk daha yoktur. Osmanoğlu hanedanına bugün bizim hiç bir borcumuz yok, hiç bir zaman olmayacak, biz halkız ve halk olarak her daim Osmanoğlu hanedanının ifade ettiği şeylerden daha üstünüz, Cumhuriyet'in bize verdiği yetkinin, demokrasinin bize verdiği özgürlüğün, hakların bilincinde olmamız gerekir ve bu bizim için her zaman OSMANLI Devletinin bize ifade ettiği şeylerden daha üstündür, tarih, tarihten ibarettir, günün kurtuluşu son kullanma tarihi geçmiş Osmanlı Devleti ya da NAZ OSMANOĞLU değil, halkın gücün kendisinde olduğunu fark etmesiyle olur, bugün hayatımızdaki en sefil yaşam şartlarına dahi ortak bir tepki koyamayıp üstüne birde çok şükür diyorsak ben bunun suçunu tamamiyle yönetime, Osmanlı'ya biat edenlerde, saçma fantastik Yeni Osmanlı idealarıyla ülkenin kaynaklarını boş yere harcayanlarda arıyorum, zira ben sesimi çıkardığımda aynı insanlar bana vatan haini muamelesi yapıp önce düşüncelerimi, düşüncelerimi edemezlerse beni yok etmeye çalışıyorlar. (bkz; Silivri Cezaevi)

Geleceğimden umutsuzum ve gerçekçi düşündüğümde sahip olduğum bu umutsuzluğun sebeplerini açıkça görebiliyorum arkadaşlar, keşke insanlar 5 dakikalığına da olsa dinlerini, ırklarını, tarihlerini bir kenara bırakabilse ve gerçeği görebilse, inandıkları şeylerin gözlerinin önlerine indirdiği perdeyi hissetseler ve ilk defa kendi hayatları daha güzel olsun diye savaşsalar, ama ayrımcılıkla, seksizmle, homofobiyle, terörizmle, ırkçılıkla ve daha bir çok anlamsız çatışmayla o kadar meşgulüz ki sahip olmadığımız şeylerin sebebi hükumete hesap bile soramıyoruz. Hatta oyları artıyor, çünkü 2 yıl öncesine kadar her şeyi verdikleri örgüte bugün savaş açtılar...

Bu konuya dair en açık ve saygılıca düşüncelerimi ifade ettiğim bir mesaj olarak bu post burada bulunmalı, zira yaşadığımız şartlara eleştirel yaklaşan yazılara her yerde ihtiyacımız var.

Strategyturk forumlarında ifade özgürlüğüne her daim önem verilir, bazı kullanıcıların neden bugüne kadar ağır cezalar almadığına dair merakınız varsa buda buna cevap olsun...
[+] 5 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Jasebon toprak milletindir. Osmanoğulları şerefli vazifesini yapıp tarih sahnesinden çekilmiştir.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
[+] 1 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Silivri Cezaevi ? Anlayamadım.
Özgürlüğe önem veriyorsarsanız başkalarının özgürlüğünüde engellemeyin zaten sempozyumda özgürlük hakkındaki düşüncelerimi anlattım yeterince. Kuralların kaldırılmasından bahsettim. Lakin şuanda kurallar olduğuna göre kurallara uyup konuyu kapatmanız gerekmiyormu ? Bu tartışmaya kapalı bir konu olmalıydı herşey ortada ve apaçık
Ara
Tartışmaya kapalı konuları senin dogmalarına göre belirlemiyoruz. Bu mesajdan sonra konuyla alakasız olan mesajları sileceğim.

Soytarı;
http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=c...0.05407482
1. isim Söz ve davranışlarıyla halkı güldürüp eğlendiren kimse, maskara.

Tekrar belirtiyorum KOMEDYEN birisine soytarı denilebilir, bunda bir sakınca yok. Ayrımcılık ve ırkçılıktan adı çıkmış insanların bunlara takılmaması lazım.
Ara
(05-05-2016, 14:31)Kızılderili : Bu tür mesleklerle uğraşan kişileri soytarı diye küçümsemek hoş değil. Zaten Cem Yılmaz gibi örnekler varken dışarda küçümseyenler soytarı olur. :D

Cem yılmaz soytarılık yapmıyor ama zekasıyla göndermeleryle insanları güldürmeye çalışıyor bu adam ise soytarı Türkiyedeki hayrettin gibi ...
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
annesine bakinca sasirmamak lazim he dedelerininda ondan yana kalir yani yoktu (osmanlinin son zamanlardaki halini dusunursek) isin sakasini gecersek demokrasi buna denir dagdaki koylunun ogluda basbakan hatta cumhurbaskani olursa sultanlarin ogluda yetenegi ne ise o olur

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
[+] 1 üye kebab oyuncu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.