Komşu Vilayetim Olmayan Ülkelere Savaş
evet arkadaşlar merak ettiğim konu şu ben komşu vilayetim olmayan yerlere de saldırmak istiyorum lakin nedensiz saldırınca -2 istikrar yiyorum iddaa üretmenin başka yolu yokmudur the cossacks hariç bütün dlcler kurulu şimdiden teşekkürler.
Ara
Ticaret üzerinden savaş sebebi elde edebilirsin.
Afaroz yediyse, sana insult attıysa veya rivalinse de saldırabilirsin ama sınırın yoksa toprak alamazsın zaten. Sadece kıyı topraklarını alabilirsin. Müttefikleri üzerinden saldırmayı dene.
HRE'ye, triballere, hordalara özel cbler de mevcut ama hangileri sınır istiyo hatırlamıyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
(03-05-2017, 19:33)Duman : Ticaret üzerinden savaş sebebi elde edebilirsin.

o nasıl olacak acaba ve ticaret savaşında toprak alabiliyor muyum ?

(03-05-2017, 19:39)altnkurt : Afaroz yediyse, sana insult attıysa veya rivalinse de saldırabilirsin ama sınırın yoksa toprak alamazsın zaten. Sadece kıyı topraklarını alabilirsin. Müttefikleri üzerinden saldırmayı dene.
HRE'ye, triballere, hordalara özel cbler de mevcut ama hangileri sınır istiyo hatırlamıyorum.

aslında isteğim şu hindistanım arap yarım adasından ve aynı zamanda afrika tarafından da büyümek istiyorum yani bir toprak kapıp iddaa üreterek o bölgeler de genişlemek istiyorum ama bir türlü sebep çıkartamadım
Ara
Justify Trade Conflict seçeneğiyle. Zannetmiyorum toprak alınabildiğini maalesef.

Bunun yanı sıra Keşif Çağı'nda Transfer Subject seçeneği, mevcut claimlerine komşu topraklara claim atabilmeni sağlıyor yani böylelikle sana 2 yakın olan topraklara claim atabilirsin.
(03-05-2017, 19:44)Duman : Justify Trade Conflict seçeneğiyle. Zannetmiyorum toprak alınabildiğini maalesef.

Bunun yanı sıra Keşif Çağı'nda Transfer Subject seçeneği, mevcut claimlerine komşu topraklara claim atabilmeni sağlıyor yani böylelikle sana 2 yakın olan topraklara claim atabilirsin.

bir kaç wc videosu izledim adam bir anda dünyanın diğer ucunda toprak sahibi oluyor o nasıl oluyor peki ?
Ara
(03-05-2017, 19:47)DaxiA :
(03-05-2017, 19:44)Duman : Justify Trade Conflict seçeneğiyle. Zannetmiyorum toprak alınabildiğini maalesef.

bir kaç wc videosu izledim adam bir anda dünyanın diğer ucunda toprak sahibi oluyor o nasıl oluyor peki ?

Onların geneli Kolonicilik cb-si, ileri teknoloji de gelen (Adını unuttum) cb veya din cb-si, bunun yanı sıra da deniz kıyısında toprağın varsa onun karşısında ki toprağa (Tam olarak karşısı neresi oluyor bende kestiremiyorum) claim atabiliyorsun
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
İleri teknolojide imperializm cbsi gelir o zaman istediğine saldırabilirsin
Ara
İleri dediğiniz teknoloji 23. Diplomatic Tech seviyesi.Bu seviyeyede yakın bir tarihte çıkılmıyor.
Eğer güçlüysen ve gitmek istediğin topraklar önemliyse -2 stab yemeyi göze alabilirsin.Ben Fransa oynarken İngilizlere dalabilmek için İrlandayı bölgedeki devletlerden birine CB siz saldırarak toplamıştım mesela.Fransaya çokta koymamıştı.İrlanda Avrupaya uzak kaldığı için İngiltere dışında çok AE arttıran ülkede olmadı.Sonra İngiltereye saldırırken daha ingiliz gemileri boğazı kapatmadan orduyu adaya çıkarmıştım.
Ara
Deniz bölgelerinde aynı denizdeki diğer şehirlere claim atabilirsin. Deniz içindeki sınırlar zaten belirgin. Onun dışında (Dip tech 24 olması lazım) emperyalizm ve nationalism cbleri açılıyor. Onları kullanarak savaş açabilirsin. Devrim geçirdiysen emperyalizm kullanamıyorsun sanırım.
Sic Parvis Magna
Ara
Emperyalizm ile ilgili bir modum var modlar bölümünde bulabilirsin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.