Komutan Özellikleri
1)Komutan Özellikleri hangi durumlardan sonra elde edilmektedir?
2)Bunu seçebilme fırsatımız var mıdır?
Ara
Son Dlc değiştiriyormu bilmiyorum ama benim oyunumda savaş yaptığında rastegele gelme ihtimali oluyor. biliyorum.
Ara
tamamen şans :D
Lb1RG0.jpg
Ara
Adam pipten bahsetmiyor. Ya o şanstan ziyade şöyle mesela ben vadide -2 yiyip savaştım zar zor aldık savaşı adam manevrayla alakalı bir özellik kazandı bununla alakalı bir mekanik var muhtemelen. Ya da aynı kumandanla çok fazla kale kuşatırsan kuşatma bonusu alıyor gibi.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Evet zor kazanılan ya da kaybedilen muharebelerden elde edildiğine tanık oldum. Nehirovada muharebe kaybettim ancak kumandan moral yenilenmesi elde etti. Bir ikinci drilling denilen olaydan çözüldüğünü ve bu mekaniğin benimsenebileceğini düşünmekteyim. Fakat, olurda askeri idmana çekersem barım dolması uzum sürüyor. Küçük çaplı (örneğin Lücbeck) gibi savaşa nadir giren ülkeler için faydalı görünüyor. Bol ödevli (hususiyetle Osmanlı'nın Memlük'ü yok etme operasyonu) olan ülkeler için yararsız buluyorum. Sizce bu mesele bu tür ülkeler için gerekli midir? Öyleyse nasıl halledilir?
Ara
Talim yapan kumandan ekstra pip kazanıyor onun dışında özellik kazandığına şahit olmadım. Ancak talim yaptıran kumandan ve ordusu savaşa girerse özellik kazanma ihtimali daha mı yüksektir? bilemiyorum belki de.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-01-2018, 17:56)AzrailMelekoglu : 1)Komutan Özellikleri hangi durumlardan sonra elde edilmektedir?
2)Bunu seçebilme fırsatımız var mıdır?

1) Komutan özellikleri komutanın geçirdiği muharebelere göre kazanılır. @Zebercet in dediği gibi olaylara göre belli oluyor kuşatma yaparsın 'Siege Abilty' kazanırsın. Küçük çapta savaş kaybedersin moral yenilenme hızı alırsın çok kayıplı bir savaş geçirirsin army recovery speed alırsın.
2) Hayır malesef seçebilme yeteneğimiz yok.
[+] 1 üye PasazadeAhmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.