Konu Dizisi: Fırça ve Tuval Üslubu #5: Claude Vignon - "Süleyman ve Sheba Kraliçesi"
#1
15901314331002082566856.png
Süleyman ve Sheba Kraliçesi 
Claude Vignon; Fransız ressam, matbaacı ve çizer eserlerini pek çok farklı türlerde verdi. İtalya'daki eğitim döneminde, özellikle Caravaggio ve onun takipçileri Guercino, Guido Reni ve Annibale Caracci'nin çalışmaları ile birçok yeni sanatsal akımdan etkilendi. Üretken bir sanatçıydı ve eserlerini basitçe anlatmak zordu. Tamamladığı eserleri canlı renklere sahip, görkemli bir şekilde aydınlatılmış ve genellikle son derece etkileyicidir. Eserlerinde tekstil, altın ve değerli taşları çok iyi  işlerdi. 

Vignon portreler, günlük sahneleri ve dini eserleri çizdi. Claude Vignon,  Venedik maniyerizminden, Hollanda ve Alman sanatına kadar çeşitli tarzları özümseyen çok yönlü bir sanatçıydı. Tarzını Leonaert Bramer'ın eksantrik tarzına borçludur, ancak Vignon, Bramer resimlerinde tipik olarak bulunandan çok daha geniş bir ölçekte çalışmıştır. Bu kadar çok etkileşimde olması çalışmasını tek bir terim veya tarzda indirgenmesini zorlaştırmıştır. Bazı sanat tarihçileri onu Rembrandt'ın varisi olarak görürler. Sanata Maniyerist bir tarzda başlamasına rağmen Roma'da kaldığı sırada Carravaggism'den etkilendi. Roma'da erkek azizlerin okumalarını ve yazmalarını tasvir eden bir takım tek figür resimleri yaptığı bilinmektedir. Paris'te çalıştığı 1630-1640 döneminde paleti daha zenginleşti. Kompozisyonlarında yumuşak gri arka plan üzerine; pembe, mavi, altın ve kırmızı renk patlamaları gibi zengin tonaliteler kullandı.
[+] 1 üye SchrödingersCat nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.