Kore Savaşı 1950-1953 Roleplay
Kurallar basit:
BM Genel Kurulu'dan gelen herkese 4 şıktan birini seçmeniz gerekmektedir.
Küfür yasaktır ayrıca 4 şıkın dışına çıkamazsınız şıklar özenle yazılacaktır.
Oyuncular:
Güney Kore Piyade Tümeni------ 14.500 Piyade------ Europa Turk
Güney Kore Tank Alayı------------ 567 Tank----------- İlKeR
Türkiye Piyade Alayı--------------- 5.000 Piyade------- Ahrep
A.B.D. Piyade Alayı---------------- 35.600 Piyade------ Feldmarschal
A.B.D. Tank Tümeni--------------  900 Tank------------ Denys
VS
Kuzey Kore Piyade Alayı----------- 30.000 Piyade----- HulkSpider03
Kuzey Kore Topçu Tümeni--------- 100 Top-------- PashaZade
Kuzey Kore Tank Tümeni---------- 876 Tank------- turkish lokum
Rus Piyade Alayı-------------------- 55.000 Piyade------ chatlaks14
Çin Savaş Filosu------------------- 70 Denizaltı------ onaz
Bu oyuncular dolmadan başlamayacaktır. Asker eğitme seçeneği gelmediği sürece asker eğitemezsiniz.
Ara
Ben ABD tarafına gelmek istiyorum.
Ya istiklâl, ya ölüm !

-Mustafa Kemal Atatürk
Ara
Katılıyorum.Ordu dağıtımını biz mi seçiyoruz yoksa sen mi dağıtacaksın? Biz seçiyorsak Rus piyade alayını almak istiyorum.Amerikanlara derslerini verelim
Ara
Güncel.
Ara
A.B.D. Piyade Alayı alayım
Ara
Güncellendi ama birazda diğer tarafa geçin haksızlık olur
Ara
Herkes mi kapitalist arkadaş :)
Ara
Diğer tarafa geçeyim
Ara
Ordular Birliği konusu gibi herkese farklı 4 şık sunulacaktır.

HulkSpider03 ordu adı verirmisiniz.

Ordu adı vermeniz gerekmekte.
Ara
K.K. piyade alayı
Ara
Güncel.
Bu arada oyun başladıktan sonra günde 1 saniye bile olsa mesaj yazmanız gerekmekte 3 gün mesaj yazmayanlar inaktif sayılıp diskalifiye edilir.
Ara
(15-04-2017, 22:51)Europa Turk : Güncel.
Bu arada oyun başladıktan sonra günde 1 saniye bile olsa mesaj yazmanız gerekmekte 3 gün mesaj yazmayanlar inaktif sayılıp diskalifiye edilir.

Nasıl yani şık seçince konuya gelip şunu şunu seçtim mi yazıcaz ?
Ya istiklâl, ya ölüm !

-Mustafa Kemal Atatürk
Ara
(15-04-2017, 22:54)Denys :
(15-04-2017, 22:51)Europa Turk : Güncel.

Nasıl yani şık seçince konuya gelip şunu şunu seçtim mi yazıcaz ?

Kişiye özel 4 şık gelecek.Bizde a,b,c veya d olarak seçeceğiz.Ordular birliği veya şuan oynanan bir oyun var görmüşsündür.Onlara bakarak fikir sahibi olabilirsin bence.
Ara
Evet şık suncaz
A).............
B)............
C)...........
D)..........
Konular karışık olunca (çok nadiren)
E) eklenebiliyor.
Ara
Böyle gelebilecek arkadaşlarınız varsa çağırmanızı diliyorum ki daha çabuk başlasın.
Ara
Türk piyade alayini alayim
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Ahrep eklendi Güncel.
Ara
K.K. Tank tümenini alayım
giphy.gif
Ara
''Türkiye Piyade Alayı--------------- 5.000 Piyade'' 5 bin kişi ile alay olmaz , Tugay olur. 

''A.B.D. Piyade Alayı---------------- 35.600 Piyade'' 35 bin kişi ile alay olmaz , Kolordu olur.

''Kuzey Kore Piyade Alayı----------- 30.000 Piyade'' 30 bin kişi ile alay olmaz , Kolordu olur.

''Rus Piyade Alayı-------------------- 55.000 Piyade'' 55 bin kişi ile alay olmaz , ülkenin askeri yapılanmasına göre Kolordu veya Ordu denebilir. (Rusya'da Kolordudur.)
[+] 3 üye Kirpi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Acelem vardı ondan çabuk yazdım bu da sorun olcağını sanmam sen katılacağın orduyu söylermisin?
(16-04-2017, 10:25)Kirpi : ''Türkiye Piyade Alayı--------------- 5.000 Piyade'' 5 bin kişi ile alay olmaz , Tugay olur. 

''A.B.D. Piyade Alayı---------------- 35.600 Piyade'' 35 bin kişi ile alay olmaz , Kolordu olur.

''Kuzey Kore Piyade Alayı----------- 30.000 Piyade'' 30 bin kişi ile alay olmaz , Kolordu olur.

''Rus Piyade Alayı-------------------- 55.000 Piyade'' 55 bin kişi ile alay olmaz , ülkenin askeri yapılanmasına göre Kolordu veya Ordu denebilir. (Rusya'da Kolordudur.)

Önemli: ben iki tarafa da şık veremem ben güney kore tarafına şık verecem doğru düzgün yazım hatasız ve mantıklı şeyler yazacak kuzey kore tarafından biri hem oynayabilir hem şık yazabilir 2. şık yazıcı belirlenmeden başlamayacaktır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.