Kulüp: Strategyturk Masa Oyunları Kulübü
Tabletop dlcler olmadan 6 gb.
tTRiYax.png
Ara
Bende aldım ama oyunların çoğunu açamadım galiba vpn şart
Ara
@SatanistKesenKedi
@Duman
@unonimus
@altnkurt
@Aeschyli
@Belgium
@Onur34
@ZenderX
@Aytaç
@Ayro
@reddga
@Kiliseninimami
@25itroy25
@Sxario
@turkish lokum
@Belendithas
@Merco

Bugün Tabletop Simulator üzerinden oynayabileceğimiz oyunları seçtim, etkinlik saati olan 21.00'da gelenler ile birlikte bu oyunların arasından bir tanesini seçip oynarız. Ama büyük ihtimalle 7 Wonders oyununu oynayacağız çünkü 3-8 oyuncuya izin veriyor, oynamaya başlamadan önce kuralların üzerinden detaylı şekilde geçerim. Daha az katılım olursa farklı oyunlara yönelebiliriz.

Gelecek haftalarda oyun seçme işini daha kolaylaştırmak için her Pazartesi yarınki etkinliğe katılıyor musunuz diye soran bir anket koyabilirim çünkü hem az hem çok sayıda oyuncuyla oynanabilen güzel oyunlar bulmak pek de kolay değil. Bu anketi cevaplamayanlar katılamaz, cevaplayanlar illa katılmak zorunda diye bir şey de yok amaç sadece şu an bulunan tahmini 3-8 oyuncu aralığını daha da düşürebilmek. Bu aralık düşünce oyunlar daha çabuk bulunur, modu indirmek için ve istiyorsanız kuralları önceden öğrenmek için daha fazla zamanınız olur.

Modların kurulumuna gelelim. Ana yoruma da daha sonra düzenleyerek eklerim.

Tabletop Simulator atölyesindeki oyunları indirmek için VPN şart çünkü her mod resimleri ve gerekli dosyaları imgur ve pastebin'den indiriyor, bu sitelere de Türkiye'den erişim kapalı. Bu yüzden kulüp için Google Drive klasörü oluşturdum, oynayacağımız modu buradan indirebilirsiniz: https://drive.google.com/drive/folders/1...QJ0s_j_2b3

Dosyaların sonu .ttsmod diye bitiyor ama normal rar dosyası olarak çalışıyor yani 7zip ve Winrar ile sağ tıklayıp çıkart demeniz yeterli, daha sonra bunları doğrudan 7z olarak yüklerim. İndirdiğiniz dosyayı çıkarttığınızda Mods klasörüyle karşılaşacaksınız, bunu Belgelerim>Oyunlarım (veya My Games)>Tabletop Simulator klasörüne atın, bu kadar. Ayrıca Steam atölyesinden abone olmanıza gerek var mı emin değilim, büyük ihtimalle yok.
[+] 2 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kulübümüz forumdaki en aktif kulüp şuan birlikte güzel zaman geçirmenin ve iyi arkadaşlıklar kurmanın en güzel yolu oyun oynamak bence her kez katılmalı bence bu etkinlikleri her kezi bekliyoruz.
Ara
Oyunu satin almak zorundamiyiz
Ara
bugünkü etkinlik için evet ama sadece tabletop üzerinden etkinlik düzenmiyecek talebe göre perşembe günüde internet üzerinden oynanan masa oyunlarını oynaya biliriz
Ara
Oda kuruldu.

Oda adı: Strategyturk
Şifre: stst
Ara
Screenshot_1.jpg

Bugünlük bu kadar. Gelecek hafta internetten Codenames oynarız.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu tarz aktif oyunlara pek katılamayacağım. Forum üzerinden oynarken zaman kısıtlamasının olmaması çok işime geliyordu.
Sic Parvis Magna
Ara
Katılmak istiyorum.
Ara
(28-07-2018, 11:27)PhasisMjora :
(28-07-2018, 08:52)SatanistKesenKedi : @phasismjora Geçen hafta arkadaşlarla Pathfinder denedik ama sonu kötü bitti. Partideki bir arkadaşın kellesini aldım.

Ya coop dışı birşey denediniz ya da o arkadaşla bir daha oynamazsınız heralde :D

Yakın arkadaşımız olduğundan şimdilik sadece tatlı dil kullandık diyeyim.
Ara
Bence basit bir şey istiyorsanız Dominion adlı Krallık kurma temalı kart oyununu oynayabiliriz. Settlers of Catan da olur ama sıkıntı şu oyunun kurallarını pek bilmiyorum. En azından oyunun önemli bir kısmı otomatik çalışıyor.
Ara
Forumda masa oyunları için bir bölüm olsa güzel olurdu aslında hem oynamak istediğimiz oyunların kurallarını ve oynanışını paylaşırdık hemde oyunların içeriklerini .
Ara
Bugün etkinlik olmayacak.
Ara
etkinlik?
Ara
@SatanistKesenKedi
@Duman
@unonimus
@altnkurt
@Aeschyli
@Belgium
@Onur34
@ZenderX
@Aytaç
@Ayro
@reddga
@Kiliseninimami
@25itroy25
@Sxario
@turkish lokum
@Belendithas
@Merco

Bir iki haftadır ilgilenemiyorum kusura bakmayın. Daha önce her pazartesi günü yarın nasıl bir etkinlik yapalım diye anket göndereceğimden söz etmiştim. Buradan doldurabilirsiniz anketi: https://www.strawpoll.me/16391099

Yarın saat 21.00'da gelenlerle oynarız. Anketteki sayılara göre de önceden oyunu belirlerim.
Ara
Oyun tam belli değil, birkaç seçenek var. Discord'da toplanıp oradan hallederiz, tarayıcı üzerinden oynayacağımız için bir sorun olmaz.
Ara
Katılmak istiyorum.
Ara
Herkesin ayağına sağlık. Bugün Spyfall ve Codenames oynadık, ilerde de tekrar Codenames oynarız gayet eğlenceliydi. Gelecek hafta etkinliği sadece Tabletop oyunu üzerinden yapmayı düşünüyorum ama gelen pek kişi olmazsa internete yönelebiliriz.
[+] 4 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Codenames cidden çok zevkli bir oyundu. En son oyunda halen daha tahta 3 demediğim için üzülüyorum, o zaman köprüyü de bilerek oyun kesin bizde olurdu. Köprünün tahtadan olabileceğini o anda düşünemedim ama olsun sonuç olarak çok eğlenceliydi.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.