Kurtadam III: Gecenin Şafağında
(17-05-2016, 22:11)magaminight : İfadelerden birinin 'kesin' doğru olduğunun farkındayım, farkındayız. Diğerlerinin ya hepsi yanlış ya da bir kısmı. Bu yüzden bu ihtimalleri de değerlendirmekteyiz. Herkes farkında sanırım bu durumun.

Arada birkaç tane( ya da bir taneydi, emin değilim ) hepsini doğru kabul edenleri gördüm de uyarıyı o yüzden yaptım.
[+] 1 üye barkardes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk tur

1. Köylüler kasaba merkezinde toplanıp kimi asmaları gerektiği hakkında uzun uzun tartıştılar ancak tüm kasaba sakinleri orada değildi. Merkezde bulunan halk, olmayanların evlerini taşladı, onları iblislikle suçladı ve rastgele evlerden birine atlayıp @Pasha yı çıkarıp köy merkezinde diri diri yaktılar ancak Pasha'nın sıradan bir köylü olduğu anlaşılınca kasaba ahalisi derin bir pişmanlık duydu.

2. @Pasha'nın öümünden sonra köylüler kasaba merkezinde bir oylamaya başladılar. Yoğun tartışmalar sonucunda en çok oyu alan @Ahrep çarmığa gerildi. Bulunduğu pozisyondan kurtulamayan Ahrep en son çare olarak iblise dönüşmüştü ancak köylüler hazırdı. Brk007 gümüş kurşunla Ahrep'in saldırsından son anda kurtulmuş ve Ahrep'in iblis olduğu anlaşılmıştı.

3. Köylüler hava karardıktan sonra evlerine döndü. İblisler ise Ahrep'in ölümünde en büyük payı olan @brk007 ye komplo hazırladılar. @brk007 eve girer girmez karşısındaki iblisler tarafından katledildi. 

Özet

- @Pasha öldü. (Köylü)
- @Ahrep öldü. (İblis)
- @brk007 öldü. (Köy lideri)
[+] 2 üye SHD nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-05-2016, 19:05)Lothebork : 1- Bu ifadeye benim ya kötü karakter ya da muhafız olduğumu söylüyor. Halbuki ben köylüyüm demek ki bu yanlış.
2- Bu ifade @Ahrep'in kötü karakter olduğunu gösteriyor.
3- Bu ifade çok bulanık. Benim tahminime göre biri kahin biri okültist.
4- @brk007 avcı.

2. ifade doğruysa; @Balder ve @Pasha'dan biri yada hiçbiri kahin veya okültist, @brk007 avcı değil.
3. ifade doğruysa; @Ahrep iyi rollü, @brk007 avcı değil.
4. ifade doğruysa  @Ahrepyi rollü, @Balder ve @Pasha'dan bir yada hiçbiri kahin veya okültist değil.

Ahrep'in iyi rollü olma ihtimali yüksek. @brk007 avcı rolünde olmaması da kötü karakter olduğunu göstermez. @Balder ve @Pasha iyi rol + kötü rol olduğu için ikisinden birini linç etmeyi öneririm. Hangisi olduğu onların yapacağı analize göre değişecektir.

Ahrep iblis çıktı bu durumda 2. ifade doğru.  Brk007 avcı değilde köylideri çıktı. Pasha iyi rollü, Ahrep değil. Avcının Brk007'yi koruması gerekirdi...

Ahrep'in ölmesini isteyenler: @magaminight, @brk007, @barkardes @Duman @Kamran
Ahrep'in ölmesini istediği kişi: @Lothebork
Bana linç oyu atan diğer kişi: @Balder

Alıntı:2 tane kurt
1 tane okültist
1 tane avcı
1 tane kahin
1 tane soytarı
5 tane günlük muhafızı ve köylü. 

7 iyi 3 kötü 1 jester kaldı. 

İyi olduklarını düşündüklerim: @magaminight @barkardes @Duman @Lothebork @Kamran ve belki @HulkSpider03Oyuna katılmayanlar: @Justicar@Nyderrath@Coldhands@Xepluper

Bu kişiler neden oynamıyor? Oynamayacaksanız hiç girmeyin lütfen.

Balder ile Ahrep'in beraber kurt olması ihtimali yüksek.
[+] 2 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-05-2016, 21:59)barkardes : Ayrıca birçok kişinin düştüğü bir hatayı buradan düzeltmek istiyorum.

İFADELERDEN SADECE BİRİ DOĞRU. HEPSİ DOĞRU OLMAK ZORUNDA DEĞİL.

Kısmen doğru olanlarda var.

Alıntı:@Pasha öldü. (Köylü)

Kendi ifadem adına konuşmak gerekirse bir Köylünün ölümlerden sonra ormanda gezmesini doğru bir şey olmayacağından ve ben iblis yada ökütlikist olmadığımı bildiğime göre bu ifade yanlış.

Alıntı:@brk007 öldü (Köy Lideri)

Bir bakıma bakarsak avcı yerine köy lideri de halkı birleştirip iblislere karşı galyana getirebilir.Bu ifade kısmen doğru olmalı.

Ara
@Ahrep konusunda baştan beridir haklı olduğum kanaatindeydim, sonuç bunu gösteriyor. Çünkü pek yerinde bir savunma değildi, kendini ifşa etti. Bu arada @barkardes'in mesajı bana olabilir. Ben teker teker doğru olmalarını incelemiştim. Ve kısmen doğru olabilir diye de ek ifade düşünce, eğer bir tanesi doğruysa diğeri de mutlak doğru olmalıdıra getirmiştim. Hepsini doğru kabul etmedim. Mesajımı yeniden okuyunca bana gelmiş olabileceğini düşündüm, açıklama gereği duydum. Ek olarak oynamayan arkadaşlar, neden katılım gösterdiler acaba? Böyle suskun durup, insanların canlarına kıymakla kazanamayacağınız aşikar.
Ara
Bu ilk oyunumdu. Oyun bittiği için soruyorum ben böyle birşey yapmadığımı ve iftira olduğunu söyleyebilir miydim ?
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Tabii. Öyle olmalı zaten.
Ara
Kusura bakmayın, canım hiç analiz yapıp kafa yormak istemedi, zaten bi' ton derse çalışıyorum.
Ara
(18-05-2016, 16:26)Ahrep : Bu ilk oyunumdu. Oyun bittiği için soruyorum ben böyle birşey yapmadığımı ve iftira olduğunu söyleyebilir miydim ?
Yaptığın hata kendini anında savunmaya geçmendi. Birisi sana ifadeler üzerinden giderek kötü olduğunu söylese kendini rahatça ifadelerin sadece birinin doğru olduğunu söyleyerek savunabilirdin.

@magaminight
Bahsettiğim kişi sen değildin ama sanırım mesajım herkese ulaştı, sorun yok.

Analiz geliyor.
Ara
Olan biten ne varsa konunun ilk mesajına, ayrı bir spoiler içine eklenebilirse, ileride takibinin kolay olacağını düşünüyorum. (İfadeler ve sonuçları gibi)
Ara
Bisiklet gezim vardı dün gece geç saatte bitti bakamadım da oyuna o yüzden. Bugün de 2. günü yaptık. Öldüm mü ben şimdi ?
featured-edwinvancleef.jpg
[+] 1 üye Nyderrath nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-05-2016, 18:19)Nyderrath : Bisiklet gezim vardı dün gece geç saatte bitti bakamadım da oyuna o yüzden. Bugün de 2. günü yaptık. Öldüm mü ben şimdi ?

Şöyle bir kural var ama bilemiyorum:

Alıntı:c) Tüm oyuncular oyun başlığında linç oylarını atarlar(Örneğin Linç: xxxx şeklinde). Linç oyu oyun boyunca DEĞİŞTİRİLEMEZ!!!. Eğer linç oylarını atamayan oyuncular olursa oylamada çıkan sonuç ile birlikte oy vermeyenler de öldürülür. (Sessiz kalamama kuralı)
Ara
4 kişi sessiz kalmama kuralı nedeniyle ölecek. Oyunun zevki çok fazla kaçabilir sizin adınıza. Affedilelim bence bu seferlik.
Ara
Sanırsam oy vermeyenlerden sadece 1 kişi öldü.
Ara
Kendisi 1 gün daha uzatmıştı, katılım gösterebilsin diye herkes. Tabii önceden ne olacağını bilemeyiz hayatımıza dair. Her an her şey olabilir. Yöneten ben değilim, ben oyuncu durumundayım şuan. Sadece işler biraz zora kaçıyor böyle, buna yanıyorum. Arkadaşın emeğine vb yazık olmasın diye düşünüyorum. Benim için hava hoş.
Ara
Ölenleri ilk mesaja ekledim.

Oy atmayanlardan rastgele çekiliş olup bir kişi öldürülüyor benim oyunumda.
Ara
(16-05-2016, 18:33)Miltiades :
İfadeler
1. Kasabaya bir şeylerden kaçtığını söyleyen @Lothebork gelmişti. Kasaba lideri ona kalması için bir yer ayarlamıştı, ancak köylüler arasında ölümlerin sorumlusu olarak gösterilmeye çok müsaitti.
2. @Ahrep, köylülere günlüğün tarifini yaptı ayrıca günlüğü gören veya getirene kese dolusu altın vereceğini söylüyordu.
3. @Balder ve @Pasha ormanda bir şeyler ararken birbirlerine rastladılar. Bu olay, ölümler sonrasında köy içinde herkese yayıldı.
4. @brk007, gündüzleri kasabadan ayrılır ve halka ''Bu iblisleri aramaya gidiyorum var mı benle gelecek?'' derdi ancak kimse korkusundan grubuna katılmaz ve de o hava kararmadan eli boş evine dönerdi.

2. İfade doğru. Şimdi diğer ifadelerdeki kötü bulma ihtimallerimizi bulalım.Tahmini kalan roller:
-2 kurtadam
-1 okültist
-8 asılmaması gereken kişi.

Alıntı:1. İfade

İfadeyi yorumlamamda sorun yoksa Lothebork iyi biri.
Alıntı:3. İfade
Önceki ifadede yanlış hesap yapmışım.Hemde gerçekten bayağı sapmışım.Olsun, şimdi bir daha hesaplarım.

Pasha öldü ve rolü belli oldu.

İfade yanlış.Yani bu karakterler avcı,okültist ya da kurt değil.Dolayısıyla asılmaması gereken karakterler arasında.
Alıntı:4. ifade
Sonucu belli zaten.

Alıntı:Herhangi birini asarak elde edeceğimiz:
Yaklaşık %27 ihtimal kötü.

Yani ifadelerden gidemiyoruz. Ama burada analiz etmediğimiz kısımlar var. Oyuncu davranışları.
Alıntı:İlk olarak oylar:
Lothebork(Balder,brk007,lothebork
Ahrep(magamininight, barkardes,Duman,Kamran
Balder(Lothebork)
@Miltiades
(14 kişi içinden sadece 8 oy sayabildim. Ben mi yanlış saydım, yoksa oy atmayan kişi sayısı bu kadar fazla mı?
Ayrıca bir sorum daha var. Tur bugün mü yoksa yarın mı bitiyor?)

Her neyse elimizdekine bakalım.Yeşil garanti iyiler için.Kırmızı garanti kötüler için.Sarı kurt olmadığını düşündüğüm(okültist de olabilir) kişiler için.
Lothebork(Balder,brk007,Ahrep)
Ahrep(magamininight,Kamran,barkardes,Duman)
Balder(Lothebork)
İşin garip yanı bu kişilerden Ahrep'e oy atmayanların iyiliği benim bir hatam yoksa ifadeler tarafından kanıtlanmış durumda.Ahrep'e oy atanlarda ise hep bir eşitlik bozma durumu var.Okültist var mı bilmem ama bu grubun arasında kurt yok. O zaman bu grubun dışına yönelmeliyiz. Oy atmayanlar arasında yoğun bir suçlu oranı var.Aralarından rastgele bir seçim yapmalı ve linç etmeliyiz. Bakalım geçen tur konuşmayanlar linç edilmek üzereyken nasıl davranacak.

Şu anda mesajları ayrı ayrı inceleyecek vaktim yok.Sizin de fikirlerinizi aldıktan sonra linç oyu atacağım.
Ara
Şimdi analizlerden 3 kişi öldü.

"1. Kasabaya bir şeylerden kaçtığını söyleyen @Lothebork gelmişti. Kasaba lideri ona kalması için bir yer ayarlamıştı, ancak köylüler arasında ölümlerin sorumlusu olarak gösterilmeye çok müsaitti.
2. @Ahrep, köylülere günlüğün tarifini yaptı ayrıca günlüğü gören veya getirene kese dolusu altın vereceğini söylüyordu.
3. @Balder ve @Pasha ormanda bir şeyler ararken birbirlerine rastladılar. Bu olay, ölümler sonrasında köy içinde herkese yayıldı.
4. @brk007, gündüzleri kasabadan ayrılır ve halka ''Bu iblisleri aramaya gidiyorum var mı benle gelecek?'' derdi ancak kimse korkusundan grubuna katılmaz ve de o hava kararmadan eli boş evine dönerdi."

Analizlere bakacak olursak,

1. Lothebörkün kötü adam ihtimali var, iyi adam ihtimali de var. Ancak ahrep iblis çıktığı için ve ifadesi de kötü adam ifadesi olduğu için Löthebörkün iyi olma ihtimali daha fazla.
2. Doğru ifade, iblis olduğu söyleniyor ifadede.
3. Net bir ifade olmamasına karşın kahin-okültist olma oranı daha yüksek bi ifade. Ancak Pasha köylü çıktı. Yine de buna dokunmama taraftarıyım, net bir ifade değil çünkü.
4. Avcı olduğu söyleniyor ancak köy lideri çıktı. Yanlış ifade.
-----------------------------------------------------
Şimdi, analizlerden devam etmeme taraftarıyım ben.
Ara
Akşama olmayacağım, o yüzden şimdiden linç oyumu veriyorum.
Linç: Balder
Ara
İfadeler oldukça karışık. Bir açık bulup Ahrep'e yüklenebildim, durum ortada. Şimdi ise elimde avucumda bir şey yok. Kafam da karışık çünkü oy kullanmayanlar var. Oy kullanmayan arkadaşlar bir laf etmeyecek mi acaba? Bu bir lüks değil arkadaşlar. Her neyse. Ben aşırı çekingenim bu durumda. Belki de oy kullanmayanlardan her birini eşit şekilde oylamak gerekiyor. Ya da aralarından birine yüklenmek. Yalnız @Balder ve @HulkSpider03 şüphe uyandırdı bende o kadar. Bir kaç arkadaşın fikrini daha alalım. Verilen süre zarfından önce oyumu kullanacağım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.