Kutsal Roma resmi inanç oluşturma ?
Arkadaşlar ben yeni üyeyim ama burdaki rehberlerin çoğunu okudum hre rehberlerini de okudum hep dini merkezleri yok edin deyip geçmişler iyi güzel de bu dini merkezleri nasıl yok edicez ve prenslerden birine diplomatik yolla din değiştirticem yanında tik var adam kabul edicek ama imparatorluğun resmi inancı yok diyor nasıl resmi inanç oluşturucam lütfen yardımcı olun bi türlü hre kuramadım 1500 lü yıllara gelince bu din yüzünden imp otoritem düşüyor hep sonra eksiye giriyor.onun dışında herşey iyi great powerım boh macar pu.Fazla kısaltma kullanmadan açıkca anlatırsanız cidden çok makbule geçer bıktım bu protestanlardan.Şimdiden teşekkür ederim.
Ara
Öncelikle foruma hoşgeldin.

Resmi inanç dediğin şey din savaşlarının sonunda barış anlaşmasında dini üstünlük seçeneğini düşmanlarına kabul ettirdiğinde olan bir şey. Din savaşlarına kadar imparatorluğun resmi dini olmuyor. Din savaşlarını kazanırsan diplomatik yolla din değiştirme seçeneği aktif olur. Öncesinde din değiştirtmek için saldırıp barış anlaşmasında dini zorla gibi bişey var onu kabul ettirmen gerekiyor. Savaş sebebini de sen bulacaksın.

Reform merkezlerini ilk çıktığında yakalayıp o ülkeye saldırıp o toprağı aldıktan sonra dinini değiştirdiğinde tamamen kaybolur. Reform merkezi olan ülkeye dini zorla dediğinde reform merkezi kayboluyor mu emin değilim.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-08-2019, 00:18)altnkurt : Öncelikle foruma hoşgeldin.

Resmi inanç dediğin şey din savaşlarının sonunda barış anlaşmasında dini üstünlük seçeneğini düşmanlarına kabul ettirdiğinde olan bir şey. Din savaşlarına kadar imparatorluğun resmi dini olmuyor. Din savaşlarını kazanırsan diplomatik yolla din değiştirme seçeneği aktif olur. Öncesinde din değiştirtmek için saldırıp barış anlaşmasında dini zorla gibi bişey var onu kabul ettirmen gerekiyor. Savaş sebebini de sen bulacaksın.

Reform merkezlerini ilk çıktığında yakalayıp o ülkeye saldırıp o toprağı aldıktan sonra dinini değiştirdiğinde tamamen kaybolur. Reform merkezi olan ülkeye dini zorla dediğinde reform merkezi kayboluyor mu emin değilim.
hoşbulduk teşekkür ederim.
cevabın için de ayrıca teşekkür ederim.peki bu din savaşları nasıl başlayacak çünkü daha önceki avusturya oyunumda da 1600 ün sonlarına kadar oynadım ama bu rehberlerde bahsedilen lig savaşları başlamadı bir de protestan olan prensliklerle aramda bir sürü ülke var savaş sebebi oluşturamıyorum.yoksa saldırıp katolik yapıcam ama durduk yere de saldırıncada agresif genisleme yiyorum bi türlü şu çıkmazdan çıkamadım :D
Ara
1550'den sonraki bir tarihte protestan bir elektör varsa din ligleri kurulur. Protestan liginin lideri karşı tarafı yenebileceğini kanaat getirdiğinde din savaşını açar. Karşı tarafı güçlü görüp 30 yıl boyunca savaş açmazsa katoliklik imparatorlukta resmi din haline gelir. Ligler bir türlü kurulmuyorsa 1635'de katoliklik resmi din haline gelecektir. Din savaşı 25 yıldan uzun sürerse veya beyaz barış gibi dini üstünlük dışında bir seçenekle biterse westalya barışı ilan edilir. Resmi din diye birşey asla olmaz.

Bulabildiğin herhangi bir savaş sebebiyle birilerine saldırırken ülkeleri komple fethetmek yerine küçültmeye çalışırsan impatorlukta daha çok prenslik sağ kalacaktır. Barış anlaşmalarında mümkün olduğunca her yerden toprak alıp herkese sınır oluşturmaya çalış. Böylece istediğin zaman istediğin kişiye claim atarak savaş sebebi elde edebilirsin.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Baris antlasmalarinda devleti dinini degistirmeye zorladiginda sadece baskentinin dini degisiyor.  Bu yuzden tek toprakli bir devlette reformasyon merkezi patlamissa dinini donusturerek reformasyon merkezini yok ediyorsun.  Eger cok toprakliysa ve reformasyon merkezi baskent ise muhtemelen yok olacaktir  fakat  baska topraktaysa yok olmaz. Bunlardan reformasyon merkezlerini almak zorundasin yoksa  din degistirtsen bile adam ref. merkezini degistirmeye misyoner gucu yet
miyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.