League of Legends - Shen
#1
Shen_0.jpg

6y3D3W.png

HİKAYESİ
Gizemli savaşçılardan oluşan gizli bir klanın önderi olan Shen, dünyaya dengeyi getirmekle yükümlü Alacakaranlığın Gözü unvanıyla hizmet eder. Duyguların, önyargıların veya kibrin yarattığı karmaşadan ırak kalma emeliyle yanıp tutuşan Shen, elindeki ruhani kılıçla birlikte tarafsız yargının görünmez yolunu arşınlamak için mücadele eder.
Hem ruhların puslu âleminde hem de insanoğlunun fani diyarlarında bir bilinmez olarak anılan Shen, bu dünyaların ikisine de ait değildir. İçinde, insan ruhuyla büyü gücünün tekinsiz bileşimi saklıdır. İki taraf da ona korkulacak biri gözüyle bakar, ondan sakınır. Shen sarsılmaz. Shen değişmez. Davasından başka hiçbir şeye hesap vermez.
Ionia’nın en saygın klanlarından birinin bünyesinde gözlerini açtığı an, hizmet etmek alınyazısı olmuştu zaten; ancak Shen gizemli kardeşliğin lideri seçilmesini sadece çelik gibi iradesine borçluydu. Shen, vazifesinin ve ruhlar âlemiyle bağlantısının simgesi olan ruhani kılıcıyla iki dünyayı birden arşınlıyor ve nerede taraflardan biri diğerine baskın çıkacak olsa, Shen soluğu orada alıyor.
Shen’in dünyalar arasındaki kahramanlıkları sayısız efsaneye konu olmuştur. Ionia’nın maddesel ve ruhani boyutlarında Yedi İblis Klanı’na karşı verdiği mücadeleden tutun da Freljord’un Kara Tundra’sından çıkagelen menfur deri yiyicilerin kökünü kazımasına kadar nice hikâyesi dilden dile yayılır; ancak ardından anlatılan bunca hikâyenin arasında gerçeğin yitip gitmesi kaçınılmazdır.
Ionia’lıların en şaşalı hikâyelerden biri de Shen’in Noxus meclisinin orta yerinde beliriverdiği günü anlatır. Rivayete göre, düşman kalesinin tam göbeğinde kimselerin göremediği bir tehditle savaşmasına tanık olanlar, korkulardan korku beğenmişti. Sanki Shen bir an görünüp bir an kayboluyor, vücudunda görünmez kılıçların açtığı yaralar beliriyordu. Noxus’luların haberi bile olmamıştı ama o gün Shen bir başına koca imparatorluğu ruhlar âleminin istilasından kurtarmıştı.
Bu âlem ve ötesinde arşınladığı yol bir yalnızlık yolu olsa da, Shen her zaman tek başına ilerlemiyor. Gizli tarikatının diğer üyeleri de (gölge savaşçısı Akali ve şimşek kadar hızlı yordle Kennen)her an yardımına koşmaya hazır bekliyor.
Müttefikleri olabilir; ancak babasının kılıcı ve kılıcın getirdiği sorumluluk sadece Shen’e emanet. Kararlarına gölge düşmemesi için Alacakaranlığın Gözü’ne her tür tutku yasak. Vazifesini tereddütsüz yerine getiriyor getirmesine ama Shen, babasını katleden ve bir zamanlar “kardeşim” dediği Zed’e duyduğu öfkeyi bastırmakta zorlanıyor.
Omuzlarında hem insan dünyasının hem de ruhlar âleminin kaderini taşıyan Shen, insani duygularıyla ruhani kararlılığı arasındaki dengeyi korumakta güçlük çekiyor. İnsan iki dünyanın bıçak sırtında dengede kalmasını ne kadar sağlayabilir ki?

YETENEKLERİ


Ki Kalkanı

Shen_Passive.png

Shen büyü kullandıktan sonra bir kalkan kazanır. Diğer şampiyonları etkilemek, bu kalkanın bekleme süresini azaltır.Alacakaranlık Saldırısı

ShenQ.png

Bedel: 140/130/120/110/100 Enerji
Menzil: 400
Shen ruhani kılıcını saldırılarında kullanmak için geri çağırır ve hedefinin azami can miktarına bağlı olarak hasar verir. Kılıç bir şampiyona çarparsa saldırılar büyük oranda güçlenir ve kılıcın çarptığı bütün şampiyonlar, Shen'den uzaklaşırken yavaşlar.
Shen ruhani kılıcını geri çağırıp çeker. Kılıcın çarptığı rakipler, sonraki 2 saniye boyunca Shen'den uzaklaşırken %35 yavaşlar.Shen'in sonraki 3 saldırısı, 0 artı hedefin azami canının %2/2.5/3/3.5/4 (+{{ charabilitypower*.01 }}) kadarını ilave büyü hasarı olarak verir. Ruhani kılıcın çarptığı birim rakip şampiyonlardan biriyse, söz konusu saldırılar 0 artı %4/4.5/5/5.5/6 (+{{ charabilitypower2*.01 }}) hasar verir ve +%50 Saldırı Hızı kazanır. Her saldırı canavarlara fazladan %100 hasar verir (en fazla 75/100/125/150/175).


Ruh Sığınağı

ShenW.png

Bedel: 40 Enerji
Menzil: 400
Shen veya ruhani kılıcının çevresindeki takım arkadaşlarına yönelik saldırılar önlenir.
Shen'in ruhani kılıcı 1.75 saniyeliğine koruyucu bir alan meydana getirir. Bu alandayken Shen veya takım arkadaşı olan şampiyonu hedef alan saldırılar önlenir.Oluştuğu sırada alanın içinde koruyacak hiçbir şampiyon yoksa, biri alana girene veya 2 saniye geçene kadar ruhani kılıç etkin hale gelmez.


Gölge Fırlayışı

ShenE.png

Bedel: 150 Enerji
Menzil: 600
Shen belli bir yöne atılarak yoluna çıkan rakipleri kışkırtır.
Pasif: Gölge Fırlayışı veya Alacakaranlık Saldırısı ile hasar vermek 0 Enerji yeniler.
Aktif: Shen belli bir yöne atılarak yoluna çıkan şampiyon ve tarafsız canavarlara 50/75/100/125/150 [+0] hasar verir ve onları 1.5 saniyeliğine kışkırtır.


Birlikten Kuvvet Doğar

ShenR.png

Bedel: Bedelsiz
Menzil: 35000
Shen seçilen takım arkadaşını gelen hasarlara karşı korur ve kısa süre sonra da hedef şampiyonun yanına ışınlanır.
Shen hedef takım arkadaşına, eksik can miktarına bağlı olarak en fazla 175/350/525 (+135% Yetenek Gücü) ila 280/560/840 (+0) hasar soğuran bir kalkan sağlar. Bu kalkan 5 saniye kalır. 0 saniye yoğunlaştıktan sonra Shen ve ruhani kılıcı hedef takım arkadaşının yanına ışınlanır.


TARTIŞMA

Karakterin artıları ve eksileri nelerdir ?
Hangi şampiyonlara karşı zayıf hangilerine karşı güçlü ? 

Hangi itemler tercih edilmeli ?
Sihirdar Büyüsü seçimi ve yetenek geliştirme sırası nasıl  olmalı ?

Rün ve Kabiliyet seçiminiz nelerdir ?
Bildiğiniz komboları nelerdir ?

Early Game nasıl oynanmalı ?
Teamfight sırasında nasıl bir görev üstlenilmeli ?

Karakter hakkında genel düşünceleriniz nelerdir ?
         Sizce karakter gereğinden güçlü mü yoksa dengeli mi ?
top__id1521133989_343178.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Support Shen çok güzel oluyor Aftershock ile. Eskisi gibi niche bir seçim de değil. Çoğu Supporttan daha çok hasarı var,kalkanı zaten OP. Kışkırtmaya değinmiyorum bile.
[+] 1 üye Belendithas nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Eski Shen'e göre çok daha fazla hasarı var.
Bence hasar itemi çıkılmamalı. Tank itemleri çıkılmalı. Gün ateşi agresif bir başlangıç için uygun olabilir.
Teleport (TP) alınmalı. Sürekli diğer koridorlar gözlenmeli gerektiğinde ulti ile yardıma gidilmeli Tp ile ise kendi koridorunun düşmesi engellenmeli.
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.