Maginot ve mp sorunsalı
Selamlar maginot hattında takildim hollanda ve belcikayi kapitule ettim. Ancak mp olduğu için geçemedim paraşüt atıyorum ama bir yere kadar dayanabiliyorlar  italya çöktü sayılır sicilya alındı bildigin ikiye bölündü gariban isviçre sınırından girsem uzun sürecek daglik yer olduğu için maginotu aşmam lazım Yoksa yüce kaiserimiz ve ülkemiz dağılacak ve diğer müttefiklerimiz bozguna ugrayacaklar tavsiyelerinizi bekliyorum.
Je Maintiendrai
Ara
Maginot'ta az asker bırakıp kuzeyden saldır, Fransa zaten Paris'i alınca düşecektir. Maginot'tan geçmen imkansız çünkü 10 seviye fort var.
Ara
İşte ingiltere tüm askerlerini kuzeye yığdı fransada öyle ittiremiyorum ve italyada da milan a kadar geldiler
Bizim taraf almanya avusturya macaristan italya
Onlar ingiltere fransa
Tanklarla falan denesem medium ya da heavy tanklarla

İtalya dan mı saldırsam acaba
Je Maintiendrai
Ara
Tavsiyesi olanlar varsa yazabilirler mesela nasil fortları etkisiz hale getirebilirim?
Je Maintiendrai
Ara
Fortları stratejik bombardıman uçaklarıyla yıkabilirsin ama pek etkili olduğu söylenemez.
Savaş planlarını kullanıyor musun? Yüzde 70lere kadar saldırı bonusu veriyor
Ara
Savaş planı derken last stand force attack vb. mi
Je Maintiendrai
Ara
Sınır hattından çektiğimiz saldırı oklarından bahsediyorum. Savaş planı yapıp yeterli süre beklersen yüksek seviyede saldırı bonusu kazanırsın. Cephe sıkıştıysa ve savaş planı bonuslarını kullanmıyorsan, faydası olabilir
Ara
Aslında savaşı ben başlamadım 1937 de ing ve fra bana daldı ama plan yeterince bekledi 1938 sonları
Je Maintiendrai
Ara
Düzgün, kurallı ve tarihi bir oyun oynamamışsınız anlaşılan. Pek bir zevki olmaz öyle oyunların. Geçebilmek istiyorsan eğer sen de İngiltereye çıkartma yap onlar askerlerini kuzey fransaya yığmışsa.
Ara
Sağolun
Je Maintiendrai
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.