Manga: Sousou no Frieren (2020)
232121l.png

Konu:4 kişiden oluşan-bir elf büyücü,bir kahraman(insan),bir rahip(insan),bir cüce savaşçı-maceracı partisi sonunda şeytan kralı yenmişlerdir.10 senedir bu amaç doğrultusunda birlikte hareket eden bu muzaffer parti,kendileri için düzenlenen şenlikten sonra birbirlerine veda ederler.Elfler için zaman algısının diğerlerinden farklı olmasından ötürü elf büyücü zaman içerisinde yoldaşlarının yaşlanmasına tanık olur.Neden onlarla daha derin bağlar kurmadığından pişmanlık duymaya başlar.İnsanların dünyasını,onların duygularını anlamaya çalışır.
Yorum:14.Manga Taisho Ödülü'nü aldığını okuyunca bir bakayım dedim.Uzun yaşamın nasıl sonuçlarının olduğunu çok güzel yansıtmış manga.İlk bölümlerde karakterlerle bütünleşmediğim halde duygulandırdı beni.İlk bölümler daha çok slice of life şeklinde gidiyor ve çok da iyi iş becerdiğini söylemek gerek.Daha sonraları konuda ilerlemeler oluyor tabiki.

Şöyle bir videoda bırakayım.Şimdiden anime adaptasyonunu dört gözle bekliyorum.42 chapter var şuanlık.

[+] 1 üye Yohaynes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1 seneden fazla oldu okumayalı,bölümler iyi birikmiş.50 bölüm daha okuyup güncele geldim şuan 92.bölüm var son olarak.Okurken ilk okuduğum zamanlardaki duyguyu tekrar yaşamak güzel hissettirdi.43'ten sonra biraz daha slice of life havasından çıkıp black clover tarzı bir yapıya büründü ama yine slice of life'a geri döndü.Dövüş sahneleri iyi olmamasına karşılık hikaye olarak çok daha iyiye gitmiş seri.Dövüş sahnelerinin böyle olmasındaki sebebin mangakanın ilk mangası olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.Şiddetle tavsiye ediyorum.
Ara
Bende okumayalı bir seneden fazla oluyor yeni bölümlerin birikmiş olduğunu duymak güzel devam ederim. İlk başladığımda direkt ağır duygusal girmişti bayılmıştım seriye. Binlerce yıl yaşan bir Elf'in hayatına bir bakış gibi güzel bir manga.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Animesi başladı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.