Medieval 2 Charge Nedir?
Merhaba Arkadaslar  Bu  Askerlerde  Charge  Özelliği var  Ne ise Yarar
Ör:CHARGE 9
ÖR:CHARGE 3 Hangisi daha iyidir  charge  puanı  fazla olanmı az olanmı
şimdiden tesekkürler
Ara
Charge; hücum bonusudur. Ne kadar fazla ise o kadar iyidir.
Başarılı bir charge (hücum) gerçekleştirdiğinde birimin charge puanı ne kadar fazla ise birimin saldırı gücü kısa süreliğine o kadar artar.
Ara
fazla olan az olandan daha iyidir charge saldırı demek olduğu için ilk saldırdığı zman yani düşman birimine ilk giridği zman o özellik aktif olur iyi geceler
Ara
İlginiz İçin teşekkürler    birde   birsey daha  Silahşörlerde ve  okcularda   erken yükleyip  ateş etme  bütün devletlerin birimlerinde aynımı farklıysa nereden öğrenebilirim.
Ara
Medieval 2 silahlı dönemin başlarına ucundan giriyor sadece. Ateşli silahların hepsi aynı sürede dolduruyordur tahminimce. Zaten birim özelliklerinde doldurma süresi diye bir şey yer almıyor. Ama istersen custom battle açıp deneyebilirsin.
Ara
Anladım Aytaç Bey M2tw KGCM oynuyorum Yeniçeri silahşörü ile musketeersler vs attırıyorum başa baş gidiyorlar, orjinal m2tw 'de bildim kadarıyla en iyisi yeniçeri silahşörü Yardımcı olursanız sevinirim İsabet oranı vb ayarları varmıdır acaba? export_unit dosyasındada baktım yeniçeri 1 hp musketeers 0.8 hp ama savas sahasında farklılar
Ara
İsabet oranı da olduğunu sanmıyorum. Zaten silahlı birimler tercih etmiyorum genelde. Geç dönemde bile crossbowları daha faydalı buluyorum.
Ara
Bilgiler için teşekkürler Aytaç bey Son Olarak Hitpoint 2 yazıyor Hashashim ve Tapınak Şövalyesi vb birimlerimde , benim bildiğim Hitpoint can puanı demek export_ünit dosyamda ise hitpoint 1.2 diye geçiyor yani 120k canı görüküyor ,Bu konu hakkındada aydınlatırsanız cok minnattar olurum
Not: Kingdoms KGCM oynuyorum . Ve İlginizden Dolayı Imperium verdim.
Ara
Hitpoint 2 demek düz mantıkla savunması 2 kat daha güçlü demek. 1.2'nin 120k canı var demek olduğunu sanmıyorum. Oyunun data dosyaları ile alakalı da bir bilgim yok maalesef. Yardımcı olabildiysem sevindim, teşekkürler.
Ara
Aytaç bey çok teşekkürler İlgi ve Alakanızdan dolayı iyi forumlar
[+] 1 üye Osmaniyeli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.