Mihver Devletler İkinci Dünya Savaşını Kazansaydı ?
Z7L3Oa.jpg

Evet dostlar sorumuz basit. Bu konu altından görüşlerimizi paylaşalım. Bence Amerika resimdeki gibi ikiye bölünürdü ve Japon İmparatorluğu ile Nazi Almanyası arasında savaş çıkardı. Bu fırsattan yararlanan direnşçiler iki imparatorluğunda yıkımına sebep olur ve dünya haritası yeniden şekillenirdi.
76561198032000419.png
[+] 1 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Muhtemelen donemin cumhurbaşkanı katılsaydı kazanacaktıda eski topraklarımıza kavusabilirdik
Ara
High men in the Castle izlemeni tavsiye ederim yada Alternatif History Hub diye kanal var oradan baka bilirsin.
Buda video : https://m.youtube.com/watch?v=bSCuE7jmFa...ogle&hl=en
Ara
Büyük ihtimal Almanya bir süreliğine dünyada hakim olurdu.Japonlar ve İtalyanlar'la yavaş yavaş araları bozulurdu sonunda ise dağılırdı.
Ara
Dünyanın her yerinde isyan hareketleri oluşurdu.
[+] 1 üye Kuzyaka nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Almanlar yine şu anki sınırlarından biraz daha büyük bir haliyle kalırdı.
3 tane devletin koca bir dünyayı tamamen işgal etmesi imkansız.Asayişi her yerde sağlayamazlar.
Ama daha çok kan dökülürdü,belki ilerde Türkiye'de işgal altında kalırdı,şu anda abd ve rusya nın süpergüçlüğü kalmaz almanya süpergüç olurdu vs. uzayıp gider.
Ara
Savaşı kazansa bile türkiyeye öyle kolay kolay giremezdi. Zaten bunu bir kitaptada dile getirmişlerdi. Türkiyeye girmesi için belli bir süre yeniden toparlanması gerekirdi. Hitler Türklerin özgürlüklerini nasıl kazandıklarını biliyordu.
[+] 1 üye Kuzyaka nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tüm dünyayı elinde tutma gibi ''ilginç'' düşüncelerde olan arkadaşları görünce yorum atmak istedim. Bunu düşünmenizi ilginç buldum. 1. Dünya Savaşını İtilaf devletleri kazanınca tüm dünyayı ele mi geçirdiler? Bana sorarsanız diğer devletlerin gelişmelerine darbe vurdular ve yavaşlattılar.
Dünya'nın haritası, tüm insanlar yerleşik hayata geçtiğinden beri yeniden çizilme hızını kaybetti.
[+] 1 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Parametrik olaylar üzerine yorum yapılamaz. Belki iyi olurdu belki de kötü. Bilemeyiz.
Ara
Konuya [Tartışma] tagı eklenmiştir.
Ara
En fazla 150 sene ayakta durabilir , daha sonra yıkılırdı Almanya.Dünya'nın bir çok yerinde hakimiyet kurardı.

Ayrıca ,

İnterneti kesin yasaklardı Naziler.Yani bu başlığı açamazdın.
[+] 1 üye Leon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-12-2015, 18:20)Emirhan : Tüm dünyayı elinde tutma gibi ''ilginç'' düşüncelerde olan arkadaşları görünce yorum atmak istedim. Bunu düşünmenizi ilginç buldum. 1. Dünya Savaşını İtilaf devletleri kazanınca tüm dünyayı ele mi geçirdiler? Bana sorarsanız diğer devletlerin gelişmelerine darbe vurdular ve yavaşlattılar.
Dünya'nın haritası, tüm insanlar yerleşik hayata geçtiğinden beri yeniden çizilme hızını kaybetti.

Avrupa, afrika ve rusya zaten düşerdi. Amerikadan da toprak alabilir di. Yayılma politikasını izleyenler sömürgecilik de geri kalmış almanlardı. Savaşı kazansalar zaten birçok müttefik elde edeceği ortadaydı. Yani dünyanın çoğunu mihver devletleri kontrol ediyor olabilir di.
Ara
(03-11-2015, 00:02)Duman : 12194749_1033394683357553_1797616857021218204_o.jpg

Görsele göre Almanların Sovyetleri parçalaması esnasında Orta Asyada büyük bir Türkistan devleti kurulması planlanıyormuş.
G0kMNN.png
[+] 7 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-12-2015, 18:20)Emirhan : Tüm dünyayı elinde tutma gibi ''ilginç'' düşüncelerde olan arkadaşları görünce yorum atmak istedim. Bunu düşünmenizi ilginç buldum. 1. Dünya Savaşını İtilaf devletleri kazanınca tüm dünyayı ele mi geçirdiler? Bana sorarsanız diğer devletlerin gelişmelerine darbe vurdular ve yavaşlattılar.

İtilaf devletleri elinden gelse tüm dünyayı işgal ederdi.Sadece büyük bir savaşı kazandılar diye tüm dünyayı işgal edemezler.Güçleri de buna yetmezdi yetmedide zaten (bkz. Kurtuluş Savaşı).
Ara

Yanlışın var.İttifak devletleri yayılmacı politika izlemiştir ve az ülkeden oluşuyor.İtilaf ise sömürgeci bir politika izlemiştir ve birsürü devlet vardır.Öyle olunca İttifak devletleri kazansaydı epey toprak ele geçirirlerdi.
Ara
Toprak ele gecirme olayi EU'da gordugunuz gibi bir sey de degil onu soyleyeyim de :D
[+] 1 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-01-2016, 12:03)ferevon : Toprak ele gecirme  olayi EU'da gordugunuz gibi bir sey de degil onu soyleyeyim de :D

ben extended timeline modunda 1939 yılında Almanya ile başlayıp 1942 yılına kadar moskovaya ulaşamadım mesela :/
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
maxresdefault.jpg
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-12-2015, 20:30)GaulTurk :
(03-11-2015, 00:02)Duman : 12194749_1033394683357553_1797616857021218204_o.jpg

Görsele göre Almanların Sovyetleri parçalaması esnasında Orta Asyada büyük bir Türkistan devleti kurulması planlanıyormuş.

O degilde o haritada yeni dikkatimi cekti.Türkiyenin sınırları mezopotamyaya dogru genişlerdi.Belki alman kuklasi büyük bir türkiye olurduk
Ara
Soru: Mihver Devletler II. Dünya Savaşı'nı kazansaydı ne olurdu?
Cevap: "The Man in the High Castle" olurdu.
L31q2j.pngX4LzB7.png
[+] 1 üye CradonWar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.