MMO: Lost Ark
Oyunda Deathblade olarak 8 saatin sonunda 30. seviyeyi geçtim. Genel olarak eğlenceli bir combatı var, yeteneklerin ve normal vuruşların hepsi alan vurduğu için, en azından oynadığım sınıfta, düz mobları kesmek bayağı zevkli. Çok fazla mobu aynı anda üstünüze çekmiyorsanız, bosslar dışında combatta çok hasar almıyorsunuz. Bilerek yapılmış bir şey mi yoksa benim açımdaki bir sorun muydu bilmiyorum ama bossların bazı saldırılarında vurduğu alan gözükürken, bazılarında gözükmüyordu. Yani saldırılara alışana kadar bir miktar can kaybedebiliyorsunuz. Oyuncuların toplaşıp kestiği World Bosslar var, ben şu ana kadar iki tanesi ile karşılaşıp kestim. Kesinlikle tek başınıza kesilebilecek cinsten değiller, en az 10-15 oyuncu birlikte kesiyorsunuz.

Takı sistemi bir tık dandik gibi geldi, karakteriniz için doğru statları veren takıları bulmak istiyorsunuz fakat asıl sıkıntı takının verdiği stat sizinkinden farklı olduğu anda bunu tak daha iyi şeklinde bildirim gözükmesi. Onun dışında oyunun erken safhasında sürekli yeni eşyalar veriyor ve iyi olanı takıyorsunuz, anladığım kadarıyla eskilerini tutmanın hiçbir anlamı yok, dismantle edip geçmek lazım. Yetenek ağaçları güzel fakat hiç okumaya tenezzül etmedim şahsen. İnternette yaptığım kısa bir arama sonucu çoğu yeteneğin gereksiz olduğunu, kullandığınız yeteneklerin de yine çoğu özelliğinin hiçbir işe yaramadığını öğrendim. İnternette gördüğüm bir PvE buildi yapıyorum, bana sıkıntı çıkarmadı. Dönmeli, hoplamalı yetenekler bayağı zevkli, genel olarak anladığım kadarıyla karakterin olduğu yerde kaldığı, hantal yetenekler tercih edilmiyor.

Akşam tekrar girerim muhtemelen, Zinnervale'da oynuyorum ama sanırım aynı sunucuda olmadan da yapılabilen şeyler var, gelenlerle birlikte oynayabiliriz.
WhaW8Am.gif
Ara
Oyunla alakali genel rehber icin
https://docs.google.com/document/d/1oci4...pslqu7vbhc
Ara
Avrupa sunucularında şu an bakım var. Yarım saat civarı süreceğini söylemişler.
WhaW8Am.gif
Ara
Gece 00:45 itibariyle oyundaki en kalabalık sunucular yeni oyuncu alımına kilitleniyor. Sunucuda zaten bir karakteriniz varsa karakter oluşturmaya devam edebiliyorsunuz. Etkilenen sunucular:

NA West
Mari
Valtan

NA East
Azena
Una
Regulus
Avesta

EU Central
Kadan
Trixion
Thirain
Zinnervale
Asta

Bu kısıtlama bir süre kalacakmış, kaldırıldığında duyurulacakmış. Bu yaşandığı anda EU Central'de Beatrice, NA East'de Elzowin sunucuları açılacakmış. Burada listelenmese de yarın oyunun çıkışıyla birlikte daha da fazla sunucu açılacakmış.
WhaW8Am.gif
Ara
Head start almayanlara gecmis olsun. Serverler kim bilir ne zaman acilir. Obur yandan akillica hamle bugun bile 3 bucuk saat sira bekledim servera girmek icin yarin oyun herkese acildiginda dusunmek bile istemiyorum.
Ara
Para verip bir de üstüne 3 buçuk saat bekliyorsan geçmiş olsun lul
Ara
Ben 3 gundur erken yani aksam 5 gibi girmemden dolayi pek sira beklemedim bugun 20:00 da serverlar herkese acilcak dolayisiyla o saatten once girmeye calisin ama uzun sure afk kalindiginda serverdan atiyormus onu da belirteyim.
Ara
(11-02-2022, 08:19)SoulForged : Ben 3 gundur erken yani aksam 5 gibi girmemden dolayi pek sira beklemedim bugun 20:00 da serverlar herkese acilcak dolayisiyla o saatten once girmeye calisin ama uzun sure afk kalindiginda serverdan atiyormus onu da belirteyim.

Serverlara gore degisiyor, yukarida yeni hesaba kaoanan serverlar surekli siraya sokan dolu olanlar, Avrupada az sayida bulunan az yogunluklu sunucularda oynamak mumkun tabii ki. Kucuk serverlarda oynamanin arkadas grubun ordaysa bir sakincasi olue mu bilemeyecegim.
Ara
Sunucular TSİ 16:00'da bakım için kapandı. Bakım sırasında bazı hatalar düzeltilecekmiş ve yaklaşık 4 saat boyunca bakımda kalması bekleniyormuş. Tabii bu bakımın sürdüğü yaklaşık 4 saatin oyunun çıkışıyla tam denk gelmesi kesinlikle dikkat çekici değil.
WhaW8Am.gif
Ara
(11-02-2022, 18:22)PCOyun : Sunucular TSİ 16:00'da bakım için kapandı. Bakım sırasında bazı hatalar düzeltilecekmiş ve yaklaşık 4 saat boyunca bakımda kalması bekleniyormuş. Tabii bu bakımın sürdüğü yaklaşık 4 saatin oyunun çıkışıyla tam denk gelmesi kesinlikle dikkat çekici değil.

Auto- click gibi seylerde serverda devamli online olan oyunculari bosaltip yeni gelenlere yer acmak icin gibi geldi.
Oyun sadece head-start alanlarla bile 500k oldu, fazla oynayamadim ama ilk izlenimim oyun gercekten zevkli geldi. Bugun sunucular ne kadar kaldiracak mechul.
Ara
Oyunun Batı versiyonunda bazı sınıflar eksik mi? Geçen izlediğim bir videoda daha fazla sınıf (ve alt-sınıf?) vardı sanırım... Oyundaki bazı serverlarda yeni karakter yaratmayı kapatmışlar ayrıca. Bir de ilginç bir şekilde oyun içinde alt+tab yapmak oyunu bozuyor, en azından benim için.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
1 milyon sınırı aşıldı.

unknown.png
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Antares serverinde oynuyoruz. Nickim mabellam
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
TSİ 10:00'da Avrupa sunucuları bakıma giriyormuş. Oyuncu limitleri arttırılacakmış, 3 saat boyunca bakımda kalması bekleniyormuş.
WhaW8Am.gif
Ara
Bakım bitmiş.
WhaW8Am.gif
Ara
Bugün nedereyse iki saattir oyuna giremedim. Eskiden en azından sıra bekleyip girebiliyorduk.

Nick: Rzenm
Ara
10:59'da bakım var, yaklaşık 3 saat sürecekmiş.
WhaW8Am.gif
Ara
Artik yogun trafik var diyip oyundan atiyor siraya bile sokmuyor. Dun aksamustu 18k sira verdi arka plandi acik biraktim 5 saat sonra sira geldi daha ne kadar surcek bu durum bakalım
Ara
Avrupa'nın bakım saatlerini Amerika saatlerine göre yapmasalar daha hoş olabilir.
WhaW8Am.gif
Ara
Bakım bitmiş, ufak bir güncelleme sonrası girebiliyorsunuz.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.