MMO: Throne and Liberty
TL_Announce_Image_1920x1080_v3.jpg

Throne and Liberty, NCSoft tarafından yakında çıkacak olan çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. Lineage serisinin bir parçası ve ilk Lineage oyununun devamı niteliğinde olması gerekiyordu, oyun ilk olarak Kasım 2011'de Lineage Eternal olarak duyuruldu ve adlandırıldı, ancak beta testinin planlanmasından sonra yayın programında çok sayıda gecikme yaşadı. İlk Güney Kore Kapalı Betası 2016'da başladı ve 30 Kasım'da başlayıp 4 Aralık'ta sona erdi. NCSoft, NCSOFT Director Cut özel etkinliğinde oyunu Project TL olarak yeniden başlattı.

Throne-and-Liberty_02-22-23.jpg
aectfpw7e2p81.jpg?width=2000&format=pjpg...79da7cbf25

Geliştirici: Team TL
(NCsoft Developer Division)
Yayıncı: Amazon Games
Seri: Lineage
Novcrea Universe
Oyun Motoru: Unreal Engine 5
Platform: Microsoft Windows
PlayStation 5
Tür: MMORPG
Ara
Asmon abimin oyun ile ilgili yorumları.

Ara
New Worldçüler burada mı? Daha önce bu şirketin geliştirdiği bir mmorpg oynamıştım ismi blade and souldu combat sistemi çok güzeldi. Bu oyun biraz daha new worlde yakın bir oyuna benziyor. Trailer ile karışık gameplay videosu yayınlamışlar çok fazla sayıda oyuncunun aynı anda combata girebildiği defalarca vurgulanmış videoda bakalım nasıl bir oyun çıkacak bu aralar yeni çıkacak mmorpgleri takip ediyorum muhtemelen bir tanesini oynamaya başlarım.

Ara
Burdayız da o kadar çok fiyasko ve hak etmeyen hype oldu ki artık çıkana kadar heyecanlanmıyorum.
Ara
Daha önce New World, Lost Ark ve Blue Protocol isimli mmo oyunlarının yayın hakkını alan Amazon Games şimdi de bu oyunun yayın haklarını satın aldı. Söz konusu anlaşma Kuzey Amerika, Güney Amerika, Japonya ve Avrupanın tamamını kapsıyor. Oyun PC, PS5 ve XBOX Series X'de cross-platform olarak oynanabilecek. Anlaşma ile birlikte oyunun 2023'ün ikinci çeyreğinde çıkacağı da duyuruldu.

Amazon Games istediğinde bir oyuna milyonlarca oyuncu çekebileceğini kanıtladı. Bir mmo yapımcısı için Amazon Games'den daha iyi bir yayıncı olamaz heralde daha önce Amazon Games'in yayınladığı oyunlarda yaşanan sorunların oyun yapımcılarından kaynaklandığını düşünüyorum umarım aynı sorunlar tekrar etmez.
Ara
Son gelişmelere göre yüz tanımlama sistemi sayesinde kendi yüzümüzü oyuna aktarabiliyormuşuz. Oyunun içinde bazı uzak doğu oyunlarında olduğu gibi dahili bot sistemi olacakmış. Ncpurple uygulaması sayesinde mobil üzerinden oyuna bağlanabilecekmişiz. Hedef seçme olmayacak hedefe kendimiz nişan almamız gerekecek. Oyunda binek hayvan olmayacak ama gerektiğinde bazı hayvanlara dönüşebilecekmişiz hatta kale kuşatmalarında takım arkadaşlarımızı sırtımıza alabileceğimiz devlere dönüşebilecekmişiz. Yetenekler kullanılan silaha göre değişiyor ve silah değiştirerek farklı yeteneklere erişebiliyoruz. Yeteneklerin özellikleri hava durumundan ve çevreden etkilenebiliyor mesela yıldırım büyüsü hava yağışlı olduğunda veya ıslak bir zeminde daha geniş bir alana yayılabiliyor. Oyun henüz tam sürüme ulaşmadı ama minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi olacağı düşünülüyor.

Throne and Liberty – Minimum Requirements

CPU: Intel Core i5-6500.
RAM: 8 GB RAM.
Graphic Card: NVIDIA GeForce GTX 1060.
Disk space: 60 GB.
Ara
Beta testi 24 mayısta yapılacak.

https://throneandliberty.online/throne-a...d-for-may/
Ara
Oyun asyalı kardeşlerimizin testine sunuldu ilk izlenimler combat açısından oyuncuları pek memnun etmedi. Blade and Soulu yapan firmaydı bu yüzden beklenti çok yüksekti. Blue Protocol'de 2024 e ertelendi. Acaba Diablo 4 mü alsam.

Ara
Bu oyun Playstation Showcase'inden bile kötü.

Ara
Oyun yakında çıkıyormuş Totik abim güzel ve açıklayıcı bir video hazırlamış.

Ara
Kore sunucuları açıldı. Beta sürümünde beğenilmeyen durumlar düzeltilmiş mobil desteğini tamamen kaldırmışlar zaten beğenilmemesine sebep olan özellikler tamamen mobilde düzgün çalışabilmesini sağlayan özelliklerdi diye düşünüyorum. Eu sunucusu açıldığında bir şans verebilirim. Ağır derecede P2W değildir umarım.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Combat sistemi yeniden yapılıyor geliştirilmeye devam edecektir şuanki hali de fena durmuyor. Aylık ödeme sistemi bana göre güzel aylık para ödeyenler biraz daha hızlı kasıyor ama oyun parasının gerçek parayla satın alınabiliyor olması biraz korkutuyor tabi. Garanti verilmesi gereken diğer konu immersionu bozan saçma sapan kozmetik itemlar eklenmemesi.

Ara
Yanlış bilmiyorsam bunun zaten yeniden yapılmış hali olması lazım. Oyun Kore'de çıkış yaptı ve popülarite olarak şimdilik kötü bir performans gösteriyor. Kore'de battıktan sonra batıda kayda değer bir kitleye ulaşsa da geliştirilmeye devam eden bir Kore MMO'su hatırlamıyorum.

https://sports.news.naver.com/news.nhn?o...0000177142
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Kapalı beta testleri tüm dünyada 10 nisan ve 17 nisan arasında yapılacak. Aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz.

https://www.playthroneandliberty.com/en-us
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.