[MOD] Genişletilmiş kafkasya
Arkadaşlar kendi çapımda Türkiye çevresini yeniden düzenleyen bir mod yaptım mod henüz yapım aşamasında, fikirlerinizi almak için paylaşmak istiyorum.

Öncelikle kafkasyaya odaklandım Abhazya, çerkesya Balkar, osetya gibi yeni ülkeler ekledim.

yeni Nahcivan vilayeti eklendi, ve Azerbaycana core verildi,  Karabağ vilayeti oluşturuldu Hem azerbaycana hem de Ermenistana core verildi.  Güney azerbaycan illerinde hem serbest bırakılabilir bir güney azerbaycan devleti, oluşturuldu hem de Azeraycana core verildi.
Kırımda yeni Kırım deveti oluşturuldu, aslen 1921 yılında kuurulan Kırım cumhuriyetinin başbakanı olan, sovyetlerin kurşuna dizdiği bir Kırım türkünü ülke lideri yaptım.
Moğol Kökenli budist Kalmuk devleti, Rus kazaklarının Komünist rejimi kabul etmemeleri sonucu ilan edilen Kuban kazak cumhuriyeti, ve Dağıstandan bağımsız bir Çeçen devleti oyuna eklendi. bir kaç hata düzeltildi

mod ingilizce ve türkçeye uyumludur.

türkiye çevresinde yeni hatay ve kerkük ve filibe vilayetleri tasarladım üçünde de türkiyenin core'u var.  

ama yapamadığım şeyler de var, advistorlar eklenemedi. 

yeni focus tree oluşturmadım, Azerbaycan Focus Tree tasarlandı. Ayrıca dağıstan ve İran'a bir focus tree eklemek isterim. bu konularda her türlü tavsiye ve yardııma açığım, modun mevcut hali Kafkasyayı Oynanabilir bir hale getiriyor.

indirme linkini bırakıyorum.
YOEb5f.jpg
[+] 6 üye gereksizihtiyac nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
link güncellendi oyun mod dosyası haline getirildi, ülkelerin lider isimleri düzenlendi azerbaycana portreler eklendi.
Ara
Başta böyle başlanıcakmış gibi anladım fakat sonrasında serbest bırakılabilir diyince kafama yattı. İlginç bi mod. Denenebilir. Sovyet dışında bir ülkeyle oynarken Sovyetlerin bu kararı seçmesini nasıl ayarlıyorsun?
Sic Parvis Magna
Ara
Fikir güzel duruyor, belli başlı ülkelere odak ağacı ekleyebilirsen daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.
Ara
Gayet güzel gibi. Özellikle ilgililerine.
Ara
Bu ülkelerin serbest bırakılması için event eklenebilir. belki referandum vb. o bölgedeki iç çatışmaları yansıtan focus treeler de eklersen çok güzel olacağını düşünüyorum. Elbette bunları yapmak zordur umarım hedeflerine ulaşırsın ve emeğinin karşılığını alırsın.
Ara
(18-04-2020, 14:36)altnkurt : Başta böyle başlanıcakmış gibi anladım fakat sonrasında serbest bırakılabilir diyince kafama yattı. İlginç bi mod. Denenebilir. Sovyet dışında bir ülkeyle oynarken Sovyetlerin bu kararı seçmesini nasıl ayarlıyorsun?
sorun burada çıktı oyun ayarlarındaki ülkeleri serbest bırakma kısmında yeeni kurduğum ülkeleri sovyetleri dağıtı seçince dağıtmayı düşünüyordum ama ilgili kısmı bulamadım.
ilgili metin başka bir yere yönlendiriyor ama yönlendirdiği yeri bulamadım.
Ara
odak ağacını tasarladım, ama kodunu girdiğim odak oyunda görünmüyor. https://hoi4modding.com/focus-tree/view/48402 focus ağacının taslağı bu fakat ne yaparsam yapayım,
syTSTU.jpg karşıma çıkan şey bu oluyor, bunu çözebilirsem, azerbaycanı 4 farklı şekilde oynamak mümkün olacak.
bunu tamamladıktan sonra dağıstana odak ağacı yapmayı düşünüyorum. ama henüz ilk engeli aşamadım :D
Ara
Link Güncellendi Artık ülkeler özgür bırakılabilir değil, serbest olarak oyuna başlıyorlar.
öncelik sırasına göre yapılacaklar
1 Azerbaycana Focus Tree eklenecek
2 Troops isimleri ve düzenleri düzenlenecek
3 dengeleme ayarları yapılacak (nüfus ekipman vs)
4 Dağıstan odak ağacı ve oynanış güncellemesi - Batı Trakya cumhuriyetinin ve Çeçenistanın tasarlanması.
5 volga türkleri ile ilgili kurulabilir yeni devletler. (ardından orta asya)
ama ne zaman olur bilmiyorum. kolay gelsin herkese.
Ara
Oyuna yeni bir güncelleme gelmiştir. hatalar düzeltildi 3 yeni devlet eklendi
[+] 1 üye gereksizihtiyac nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.