[MOD] HOI4 - Türkçe Yama Çalışması V5.8 Yayınlandı!
Hocam % hesabını daha yapmadım ama sadece Yeni DLC ve diğer event dosyalarında eksiklikler var. Tabii gözden kaçan diğer dosyalarda da çevrilmemiş yerler olabilir. Kısacası oyun oynanabilecek düzeyde Türkçe. Tahminim %80 civarı olduğu yönünde.
Ara
(15-10-2020, 20:58)Fatihtr : Hocam yanlış anladınız. Uyumlu yapıp ve hataları giderip hafta sonu yayınlayacağım yamayı. 1 Hafta sonra ise Türkiye ile ilgili her kısmı çevirip yayınlayacağım. Tüm yamayı çevirmem 1 ayımı alacağını belirtmek istedim. Yamaya yardım etmek isteyen olursa özelden ulaşsın gerekli bilgilendirmeyi yapabilirim.

Bir ricam olacaktı Türkçe yamada sorun var Türkiye ile faşist olursak Milliyetçi Türkiye yazıyor İngilizcesi Turkish Empire olması gereken Türkiye İmparatorluğu (veya Türk İmparatorluğu) ayrıca Yunanistan'ında adı değişti Kingdom of Greece oldu ve Türkçesi Yunanistan Krallığı olmalı bunları fixlerseniz çok güzel olur lütfen.
Ara
Yamanın steam atölyesine gelme ihtimali var mı?
Ara
(18-10-2020, 10:13)Fatihtr : Hocam % hesabını daha yapmadım ama sadece Yeni DLC ve diğer event dosyalarında eksiklikler var. Tabii gözden kaçan diğer dosyalarda da çevrilmemiş yerler olabilir. Kısacası oyun oynanabilecek düzeyde Türkçe. Tahminim %80 civarı olduğu yönünde.

Hocam merakla bekliyoruz türkçe kisimlarin çevrilmesini bütün devletleri oynadim tek türkiye kaldi... merakla bekliyoruz...yama ne alemde efendim teşekkürler
Ara
(09-09-2016, 15:16)Fatihtr : V1.0 Çıktı!

Diğer site kapandı galiba buraya gelmişsin... - Ben Tommy orada yorum atan. Bu arada benim soyadım'da AKSU - Tesadüfe bak :D

Türkiye DLC sinde Türkçe olmayan yerler var ne zaman yapılır?
Ara
Hocam şu an çeviriyorum Türkiye kısmını
(22-10-2020, 14:15)Ashnazg :

Diğer site kapandı galiba buraya gelmişsin... - Ben Tommy orada yorum atan. Bu arada benim soyadım'da AKSU - Tesadüfe bak :D

Tesadüf hocam :D

Türkiye kısmını şu an çeviriyorum Ideas ve Decisions kısmını çevirdim. Focus ve event kısmını çeviriyorum şu an Türkiye için. Önümüzdeki haftanın ortalarında tamamen Türkçe bir Türkiye oyunu oynayabileceksiniz.
[+] 2 üye Fatihtr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merakla bekliyoruz hocam.
Ara
(23-10-2020, 09:51)Fatihtr : Hocam şu an çeviriyorum Türkiye kısmını
(22-10-2020, 14:15)Ashnazg :

Tesadüf hocam :D

Türkiye kısmını şu an çeviriyorum Ideas ve Decisions kısmını çevirdim. Focus ve event kısmını çeviriyorum şu an Türkiye için. Önümüzdeki haftanın ortalarında tamamen Türkçe bir Türkiye oyunu oynayabileceksiniz.
Hocam merhabalar 4.6 yamanizi oynamaktayim romanya vs gibi ulkelerle oynuyorum buralarda ingilizce yerler de.war..romanya sadece bir ornek..Bu tarz cumleleride ceviriyormusunuz efendim teskkurler
Ara
Diğer DLC'lerde İngilizce olan yerler var maalesef bu DLC bitince o kısımları da çevireceğim tabii ki.
Ara
(23-10-2020, 20:49)Fatihtr : Diğer DLC'lerde İngilizce olan yerler var maalesef bu DLC bitince o kısımları da çevireceğim tabii ki.
İlgi alakaniz icin cok tesekkurler
Bu hafta sonuna bir guncellme daha cikarmi efendim 
Ki gecen hafta demistiniz onumizdeki hafta.sonu full turkce dlx olucak diye
En azindan cevirdigniz kisimlari warsa.onlarada raziyiz amac.guncel olsun cok teskkurler emekleriniz icin allah razi olsun ..
Ara
Fatih Bey elinize emeğinize sağlık.
Ara
Türkiye kısmında beklediğimden de geniş bir içerik var. Bu yüzden çeviri hafta sonu değil de önümüzdeki haftanın ortalarında gelecek. Parça parça çıkarmak yerine en azından Odak ağacı tam çevrilmiş bir yama çıkarmak daha iyi olacaktır. Şu an odak ağacının yarısını çevirdim. Event dosyasında da Türkiye kısmında 50 satırlık bir çeviri mevcut. Ayrıca Ideas ve Decisions kısımları Türkiye için çevrildi. Yaklaşık şu anda 1000 satır çevirdim. Geriye 650 satır kaldı. Çarşamba gibi Odak ağacı bitmiş, event dosyasında Türkiye kısmını ise yarılamış olurum. O zaman bir sürüm gelecek. Eventlerin tamamı çevrilince bir sürüm daha çıkartırım. Sonrasında Tüm DLC nin çevrilmesi kalıyor zaten.
[+] 1 üye Fatihtr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-10-2020, 10:29)Fatihtr : Türkiye kısmında beklediğimden de geniş bir içerik var. Bu yüzden çeviri hafta sonu değil de önümüzdeki haftanın ortalarında gelecek. Parça parça çıkarmak yerine en azından Odak ağacı tam çevrilmiş bir yama çıkarmak daha iyi olacaktır. Şu an odak ağacının yarısını çevirdim. Event dosyasında da Türkiye kısmında 50 satırlık bir çeviri mevcut. Ayrıca Ideas ve Decisions kısımları Türkiye için çevrildi. Yaklaşık şu anda 1000 satır çevirdim. Geriye 650 satır kaldı. Çarşamba gibi Odak ağacı bitmiş, event dosyasında Türkiye kısmını ise yarılamış olurum. O zaman bir sürüm gelecek. Eventlerin tamamı çevrilince bir sürüm daha çıkartırım. Sonrasında Tüm DLC nin çevrilmesi kalıyor zaten.
Cok tesekkurler hocam merakla bekliyoruz yamayi emekleriniz icin sagolun
Ara
Ekibinize katılmak isterim ingilizcem b2 seviyesinde dil bölümü okuyorum sanırım yeterli bilgim var çeviri metinlerini oyun dosyasından bulmayı gösterirseniz başka birşeye ihtiyacım kalmaz yeterince zamanımda var
[+] 1 üye Kr00s nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-10-2020, 10:29)Fatihtr : Türkiye kısmında beklediğimden de geniş bir içerik var. Bu yüzden çeviri hafta sonu değil de önümüzdeki haftanın ortalarında gelecek. Parça parça çıkarmak yerine en azından Odak ağacı tam çevrilmiş bir yama çıkarmak daha iyi olacaktır. Şu an odak ağacının yarısını çevirdim. Event dosyasında da Türkiye kısmında 50 satırlık bir çeviri mevcut. Ayrıca Ideas ve Decisions kısımları Türkiye için çevrildi. Yaklaşık şu anda 1000 satır çevirdim. Geriye 650 satır kaldı. Çarşamba gibi Odak ağacı bitmiş, event dosyasında Türkiye kısmını ise yarılamış olurum. O zaman bir sürüm gelecek. Eventlerin tamamı çevrilince bir sürüm daha çıkartırım. Sonrasında Tüm DLC nin çevrilmesi kalıyor zaten.
Fatih bey iyi günler hocam
Bugun sanirsam geldi yeni beta sürümü çikiyor steam üzerinden kontrol ettiğimde..oyunda özellikle türkiye üzerinde odak ağaci üzerinde süre kısalmalari veya değişmeler var... daha bir çok değişiklik war bu çikarcağiniz yamayi betadanda kontrol etme şansiniz varmidir yada normal guncelleme gelince onuda ufak bir ek olarak güncellermisiniz teşekkürler 
çarşamba dimi yama çikiş tarihi  :)
Ara
Evet yarın yeni sürüm çıkacak. Yeni bir güncelleme geldiğinde hızlıca kontrol edip 1 gün içerisinde yamayı güncellerim.
Ara
(27-10-2020, 09:59)Fatihtr : Evet yarın yeni sürüm çıkacak. Yeni bir güncelleme geldiğinde hızlıca kontrol edip 1 gün içerisinde yamayı güncellerim.
Cok tesekkurler hocam emekleriniz icin gece 12 de cikarsa cok guzel olur heycanla beklemedeyim..nekadar erken okadar iyi olur
Yarin kac gibi yayinlarsiniz efendim tesekkurler
[+] 1 üye oskis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yarın sabah saatlerinde çıkartacağım.
Ara
(27-10-2020, 14:16)Fatihtr : Yarın sabah saatlerinde çıkartacağım.
Hocam iyi günler elinize ve emeğinize sağlık sizin şanssızlığınız mıdır bilmiyorum ama tam siz bugün yarın sabah saatlerinde yamayı çıkartacağım demişsiniz ve Paradox ise dün beta güncelleme çıkardı yani bir kaç güne güncelleme gelecek son DLC'ye ve yama yine bozulacak muhtemelen ama doğru okuduysam yama içeriğini focuslar vs tıpatıp aynı kalmış ufak değişiklikler ve focusların zamanlarında kısaltma var sanırım sadece. Kolay gelsin tekrar umarım size sorun çıkartmayacak bir güncellemedir gelecek güncelleme.
Ara
@Fatihtr Kardeşim eline emeğine sağlık valla sana ne kadar teşekkür etsem az  bazen pes edip bırakıcağından korkmuyor değilim,son iki DLC yi  %100 çeviri olana kadar almayı düşünmüyorum  benim için senin oyunu çeviri yüzden oyunu almama yön veriyor sabırsızlıkla bekliyorum.  La Résistance ve Battle for the Bosporus öncesi bazı yerlerde türkçe eksikler var tamamlanacağını söylemişsin daha da sevindim başarılarının devamını dilerim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.