[MOD] Massive Overhaul Submod (Third Age TW Sub-modu)
attachment.php?attachmentid=322944&d=1426609783
Orta Dünya'yı yaşayın...

Bu başlıkta ana mod Third Age Total War'dan bahsetmiştik. Geçen ay ise yeni versiyonu çıkan Divide and Conquer sub-modu'ndan bahsetmiştik. Bu ay ise Massive Overhaul Submod'undan bahsedeceğiz. Eğer TATW'daki Frodo'nun yüzüğü taşıyış hikayesini oynadıysanız ya da direkt ana campaign oynamak istiyorsanız Third Age Total War'ı kesinlikle MoS ya da DaC gibi bir tane sub-mod yükleyerek oynamanızı öneririm. Bu başlıkta da TATW'ın en iyi 3 sub-modundan biri olan Massive Overhaul Submod'undan karşılaştırmalı olarak bahsedeceğiz.

MASSIVE OVERHAUL SUBMOD TANITIM

- GERÇEKÇİ VE DAHA BÜYÜK BİR MIDDLE EARTH -

- Bu sub-mod DaC kadar olmasa da TATW'a yeni ülkeler ekliyor. Daha iyi anlaşılabilir olması açısından DaC ile karşılaştırarak yapacağım tanıtımı, çünkü DaC ile ortak noktaları, artıları, eksileri var. MoS modu tamamen Orta Dünya gerçekçiliğini yansıtmak için yaratılmış bir mod. TATW'daki Lothlorien ve Mirkwood'un birleşmişliği gibi ya da Dunland ve Isengard'ın birleşmişligi gibi olmaması gereken olayları düzeltiyor. Fakat DaC'taki gibi Haradrim'i 3'e bölme gibi olayları içermiyor. Yani Orta Dünya'yı resmetmek için TATW ve DaC'ın arasında en ideal olanı yapıyor. Mesela Lothlorien ve Mirkwood güzel bir şekilde iki ülke olarak sunulmuş ve siz bunlardan birini oynayarak ileride tüm Elfleri tek çatı altında toplayabiliyorsunuz. Yazının devamında yüzlerce çılgın scriptlerin bazılarından bahsedeceğim.
- TATW'daki bölge eksikliği ve harita küçüklüğü sorunları giderilmiş. Çok büyük ve çok yüksek kalitede bir Middle Earth haritası dizayn edilmiş. DaC'taki kadar bölge eklenmemiş ama oynanış için ideal olanı yapılmış.

Faction_map_MOS_1.7_turn_2.jpg

- OYUNUNUZLA DOĞRUDAN İLİŞKİLİ BİNLERCE EVENT VE SCRIPT -

- Modun en büyük olayı da burada. Aklınızın alamayacağı kadar event, script ve oyun içi movie barındırıyor. Oyundaki her hareketinizle ilişkili olarak sizi karşılayan binlerce script ve event bulunuyor. Ayrıca Middle Earth tarihinde gerçekleşen savaşları da Custom Battle ile yapmanız mümkün. Event ve scriptlere örnek olarak; Tek Yüzük'ün ve Gollum'un fark edilmesi, Sauron'un çağrılar yapması, tüm Orta Dünya'dan factionların ordularını birleştirip büyük savaşlar yapması, Aragorn'un tahta geçişi, Arnor'un yeniden kuruluşu, Elfler ve Cüceler arasındaki anlaşmazlıklar, Nazgullerin ölümsüzlüğü, Aragorn tahta geçtikten sonra Gondor'un da 'Invasion' çağrısı yapabilmesi, Elflerin tek çatı altında birleşebilmesi, çok daha zeki AI verilebilir.

UTC07.jpg

- GELİŞMİŞ DİZAYN -

- MoS sub-modu TATW'ı baştan sona ele geçirdiğinden en ufak bir kısım bile görmezden gelinmemiş. Sizi Middle Earth atmosferine sokacak yeni görseller ve müzikler eklenmiş, arayüz %100 değiştirilmiş, daha kaliteli hizip-ülke sembolleri ve bayrakları eklenmiş.
- MoS modu Orta Dünya'nın "lore" yani "hikaye-bilgi-gerçekçilik" kısımlarına odaklandığı için birkaç görsellik kısmı DaC'ın birazcık gerisinde kalmış diyebiliriz, bu görsellikler ise menüdeki birkaç desenden başka bir şey değil.

Models_zps9a8fe355.jpg

- 200'DEN FAZLA YENİ BİRİM -

- Yeni hizipler ile beraber Orta Dünya gerçekçiliğini yansıtan 200'den fazla yeni birim geliyor ve mevcut bulunan birimlerde geliştirmelerde bulunuluyor. Thorin'in Cücelerinden, Thranduil'in Elflerine, Theoden'in savaşçılarına kadar her şey birebir yansıtılmış.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

1024x576.resizedimage
1024x576.resizedimage

Erebor_inside_scene.jpg
Carn_Dum_overview.jpg

OYNANIŞ VİDEOSU

Alıntı:MoS 1.7 İNDİRME LİNKLERİ

PART 1
PART 2
+
PATCH

DETAYLI KURULUM

- Buraya tıklayarak bu konudan Third Age Total War'ın temiz kurulumunu yapın. -

1. Tüm 2 partı ve patchi indirin.

STEAMSİZ M2TW:K İÇİN

2a. Part 1'i ve Part 2'yi "***\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3" klasörüne çıkartın.
3a. 'Dosyaların üzerine yazılsın mı' diye sorduğunda 'hepsine evet'e tıklayın.
4a. Patchi yükleyin.

STEAMLİ M2TW:K İÇİN

2b. Part 1'i ve Part 2'yi "***\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3" klasörüne çıkartın.
3b. 'Dosyaların üzerine yazılsın mı' diye sorduğunda 'hepsine evet'e tıklayın.
4b. Patchi yükleyin.

Ayrıca bu sub-modun da bir sub-modu var :) fakat sadece 64bit Windows yüklü güçlü bilgisayarlar çalıştırabildiği için istek gelmedikçe paylaşımını yapmayı düşünmüyorum. Fakat elbette MoS'un moddb'deki sayfasından bulabilirsiniz, ismi Alternative Enhanced Submod Overhaul.

Buradan ve buradan forum içerisinde paylaşılmış TATW-MOS hikayelerini de oyunu detaylıca görebilmek açısından inceleyebilirsiniz.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu submod Fellowship Campaign'e sıkıntı yaratır mı?

Düzeltme: Hmm yeni factionlar eklediğine göre bir uyumsuzluk yaratacaktır muhtemelen.
Ara
Submod olmadan fellowship campaign i oynayamazsin
giphy.gif
Ara
Gerçekten mi? Ben sadece Third Age ile oynanıyor sanıyorum.
Ara
Submod olmadan oynanabiliyor. Ben daha önce bitirmiştim.
Ara
(09-04-2018, 14:09)Merco : Submod olmadan oynanabiliyor. Ben daha önce bitirmiştim.

Nasıl ya ben denedim olmuyor ilk turda yıkıldınız diyor oynayamıyorum.

@Revolver ilerleyen zamanlarda TATW ve onun submodları ile ilgili geniş rehberler hazırlayacağım.
giphy.gif
[+] 2 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-04-2018, 14:31)turkish lokum : Nasıl ya ben denedim olmuyor ilk turda yıkıldınız diyor oynayamıyorum.

O durum campaign zorluğunu Very Hard seçmediğin zaman oluyor diye hatırlıyorum.
Ara
MaS mi yoksa DaC modu mu daha iyi TATW için
Ara
@Feldmarschal onları deneyeceğim sonra rehberlerimde görürsün.
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Submodlar Fellowship Campagn'ini iptal ediyor. MoS ya da DaC kişisel tercih meselesi, forumda iki modun konusunda da karşılaştırması ve bilgileri var.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
MOS'u indirdim denedim güzel bir mod ama nedense turlar çok yavaş dönüyor bunun dışında güç dengeleri'de pek yerinde değil gibi açıkçası ben TATW modu dahil Orta Dünyayı iyi yansıtmadığını düşünüyorum nedenlerini uzun uzun yazardım ama üşeniyorum şuan neyse son olarak oynanılabilir zevk için çok kötü değil ama çok da iyi değil yani ortada.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Ya ztn mtw orta dünya evrenine çok uydurulamaz.

@GaulTurk fellowship i nasıl oynayacağız peki bende noral 3.2 var ve açınca direk kaybettiniz diyor?
giphy.gif
Ara
Fellowship Campaign'i için sadece temiz bir TATW kurulumu gerekiyor, herhangi bir submod eklediysen artık çalışmaz. Campaign'e girmek için özel bir şey yapmaya gerek yoktu hatırladığım kadarıyla @turkish lokum
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.