[MOD] Medieval Kingdoms Total War 1220

Medieval Kingdoms Total War 1220
Bu mod  Medieval Kingdoms Total War 1212 modunun birim paketini kullanarak büyük kampanyada 28 oynanabilir ülke ile oynamanızı sağlar. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için oyun dilini ingilizce olarak ayarlamanızı tavsiye ederim.

Modun İçerisinde Bulunan Ülkeler
Moğol İmparatorluğu
Sırbistan Krallığı
Gürcistan Krallığı
Latin İmparatorluğu
İkinci Bulgar Çarlığı
Aragon Hükümdarlığı
Kastilya Hükümdarlığı
Sicilya Krallığı
Venedik Cumhuriyeti
Fransa Krallığı
İskoçya Krallığı 
İngiltere Krallığı 
Kutsal Roma İmparatorluğu
Litvanya Düklüğü
Bohemya Krallığı
Macaristan Krallığı
Polonya Krallığı
Kudüs Krallığı
Töton Tarikatı
Danimarka Krallığı
Eyyubi Sultanlığı
Muvahhidler Halifeliği
Harzemşahlar
Abbasi Halifeliği
Anadolu Selçukları
Kiev Düklüğü
Novgorod Cumhuriyeti
Galiçya

Dlc Gerekiyor mu
Dlc sahibi olmadan da modu indirip kurabiliyorsunuz fakat ana kampanyaya ülke ekleyen dlclerdeki ülkelerin üzerine bazı ülkeleri modladıkları için yukarıdaki ülkelerin bazılarıyla oynayamayabilirsiniz.

Modu Kurmak İçin Gerekenler :
Yukarıdaki modlara steamden abone olmalsınız.
Ek olarak yukarıdaki dosyayı indirip Total War Attila pack dosyasına zip dosyasını açabilirsiniz.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 5 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
reis türkçe için çalışmanız varmı
Ara
(31-01-2019, 05:46)murko02 : reis türkçe için çalışmanız varmı

Şuan öyle bir çalışma yok mod bize ait değil zaten tanıtmak için açılmış bir konu.
Ara
Şu modların hepsine üye olmaya üşendiğim için denemeye o kadar istekli olmama rağmen ne zamandır yükleyemedim modu.
Daha kısa yolu yok mu böyle tek tuşla halledilecek şeyler, diğer modlar gibi? @Gurt
Ara
Steam atölyeye girdiğin zaman yukarıdaki menüde öğeler yazıyor yanındaki oka tıklayıp koleksiyonları seçebilirsin. En popüler ve tüm zamanlar seçeneğini seçtikten sonra modun ismini yazarsan bu tarz büyük modlar için indirmen gerekenleri liste yaptıklarını görebilirsin. Bu mod için oluşturulan koleksiyon linki;
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1336658626
Ara
Medieval Kingdoms 1212 AD ile 1220 modu farklı modlar. 1212 ekibi modu ücretsiz sunmak isterlerken ekipten ayrılan Artstudio 1220 modunu ücretli olarak sunmaya çalışıyor diyebiliriz.
Ara
1212 AD mi bu modmu daha iyi tavsiyelerinizi bekliyorum
Ara
1212 AD ile kampanya oynayamıyorsun fakat şuan bu mod ile oynyabiliyorsun.
Ara
Medieval Kingdoms Total War PG 1220 modu V 1.5 son güncellemesi ile şimdilik sadece Kudüs Krallığı ile campaign olarak oynanabilir hale geldi. Yapımcının notuna göre her ay iki yeni ulus oynanabilir olarak campaign e eklenecekmiş. Modun duyurusu, basit kurulumu ve kısa bir campaign genel bakışını içeren video;

[+] 2 üye SadeceStrateji nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PG 1220 V. 1.5.1 çıktı. Toplam oynanabilir ulus sayısı 4 oldu. Her ay iki değil dört ulus eklenecekmiş. Yalnız gerekli DLC sayısı arttı.

For PG 1220 v. 1.5.1 DLC
1- Total War: ATTILA - Empires of Sand Culture Pack
2- Total War: ATTILA - Celts Culture Pack
3- Total War: ATTILA - Slavic Nations Culture Pack

Kingdom Of Jerusalem
The Kingdom Of England
Teutonic Order
The Principality Of Kiev
Ara
Şuan 9 pack gözüküyor data 1 ve 2 yi indirip doğru yere çıkarttım ve hepsine abone oldum fakat birim görüntüleri bozuk ?
Ara
"Temporarily available to one faction of the Kiev Principality"

Vallahi tepem atıyor artık :)
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
(11-07-2019, 17:30)Gurt : Şuan 9 pack gözüküyor data 1 ve 2 yi indirip doğru yere çıkarttım ve hepsine abone oldum fakat birim görüntüleri bozuk ?

12 + dil paketi toplam 13 pakete steamden abone olup data1 ve data2 klasörlerini açıp Attilanın data klasörüne atmak lazım. 9 paket eksik. Ayrıca 3 adet Attila dlc si gerekiyor.
Ara
(13-07-2019, 00:13)Kurt Knispel : "Temporarily available to one faction of the Kiev Principality"

Vallahi tepem atıyor artık :)

Hocam sorun nedir?
Ara
Geçici olarak sadece Kiev Prensliği oynanabilir.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
(13-07-2019, 00:45)SadeceStrateji :
(11-07-2019, 17:30)Gurt : Şuan 9 pack gözüküyor data 1 ve 2 yi indirip doğru yere çıkarttım ve hepsine abone oldum fakat birim görüntüleri bozuk ?

12 + dil paketi toplam 13 pakete steamden abone olup data1 ve data2 klasörlerini açıp Attilanın data klasörüne atmak lazım. 9 paket eksik. Ayrıca 3 adet Attila dlc si gerekiyor.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1744532045

Atölyesinde şu an 1 ana paket, 1 İngilizce dil paketi ve sıra sayılı 9 paket olmak üzere toplam 11 paket gözüküyor (Rusça dil paketi hariç).
Belki bazı paketleri birleştirmiş ya da güncelleme yapmak için geçici olarak yayınlamıyor olabilir.

Bu arada data 1 ve 2'yi indirip klasöre çıkarttım ve ilgili dizine kopyalarken üzerine yazma sorusu geldi.
Kopyalanacak olan mod dosyalarından movies.pack ~700 MB iken orijinal oyunun dosyası ise ~1.2 GB.
Aynı şekilde modla gelen models2.pack dosyası ~3 MB iken orijinal oyununki ise ~1,6 GB.
Üzerine yazmak mantıksız geldiği için bunun yerine n'olur n'olmaz diyerek kopyalama sırasında "iki dosyayı da tut" seçeneğini seçtim.

Bu arada evet, şu an için sadece Kiev Prensliği seçilebiliyor.

2qlwg8k.jpg

Bir bina açıklamasının etkileri bu kadar uzun olmamalı. Binanın adı bile gözükmez olmuş, yükselerek arşa değiyor başı. :P
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
[+] 2 üye uçan erişte nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Biri (1212ad) hazır iken campaign açılmaz diğeri (pg1220) erken doğum yapar nedir bu Medieval kingdoms modundan çektiğimiz anlamadım ki?
Ara
PG 1220 V. 1.5.2 çıktı.

Toplam oynanabilir ulus sayısı 14 oldu.

Kingdom of Castile
Kingdom of Aragon
Kingdom Of England
Kingdom Of France
Kingdom Of Poland
Kingdom Of Hungary
Kingdom Of Jerusalem
Holy Roman Empire
Teutonic Order
Principality Of Kiev
Galicia-Volyn Principality
Novgorod Republic
Grand Duchy of Lithuania
The Ayyubid Sultanate
Abbasid Сaliphate

Gerekli ek paketler DLC;

Total War: ATTILA - Slavic Nations Culture Pack
Total War: ATTILA - Longbeards Culture Pack
Total War: ATTILA - Celts Culture Pack
Total War: ATTILA - Empires of Sand Culture Pack
Ara
Oynanabilir ülke sayısı artmış ama ne kadar "oynanabilir" tartışılır.

Karşınızda Anadolu Selçuklu Devleti:

yGqYX7.jpg

Önceki sürümlerinde böyle bir hata yoku aslında. Muhtemelen mod yapımcısı, güncelleme sırasında bir şeyleri es geçti.
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
1212ad modunda geliştiriciler, gelişim/güncelleme ve güncelleme ile birlikte ortaya çıkan hatalarla bir ekip olarak çalıştıkları halde modu henüz tamamlayamamışken pg1220 tek kişinin çabasıyla yayımlanmış ve geliştirilmeye çalışılmaktadır. Haliyle bu tür hataların olmasını doğal karşılıyorum ve bu nedenle de kurup oynamaya açıkcası çekiniyorum. Ama yine de campaign açık olan tek medieval kingdoms modu olduğu için 1212ad ile oynayamayanların yine de mutlaka hatalarıyla beraber deneyimlenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.