[MOD] Shogun 2: Morning Sun (Kore+Genişletilmiş Japonya)
0mB6zY.png

Özellikler
97 yeni Japon şehri + 101 yeni tarihsel Japon klanı + 40 Kore şehri + 1 Kore hanedanı (Joseon) + Custom Battle Ming Hanedanlığı (Çin) birimleri + DarthMod + Alternative Clan Colours Mod + Unit Variety Mod + Vastator Unit Style Mod
(mod bunların hepsini içeriyor ve birbirine entegre edilmiş)

Görsel

Mod, yapımcıları tarafından Kore ve Japonya arasındaki Imjin Savaşları'nı yansıtmak için oluşturulmuş. Mod toplamda 216 şehir ve 163 klan içeriyor
Ayrıca mod 2015'in sonlarına doğru çıkmış, 4-5 ay önce güncellenmiş ve hala da mod yapımcıları tarafından ilgilenilmekte

Ekran Görüntüleri
Kore ve Çin arasında yaptığım Custom Battle'dan görüntüler. Çin ve Kore tamamen kendi birimlerine, birim kartlarına, birim özelliklerine ve campaignde de kendi binalarına sahip

Görsel

Custom Battle menüsünde Joseon ve Ming

Görsel

Campaign haritası

Görsel

Yeni tarihsel Japon klanlarından birkaç örnek

Görsel

Campaign'den bir görüntü

Görsel

Peki Kore ile nasıl oynayacağım?
Aşağıda görüldüğü gibi Chosokabe tutorial'ı başlatıp Kore ile oynayabilirsiniz

Görsel

Kore campaign'inden birkaç görüntü

Görsel

Görsel

Bilinen Buglar
-Sağ yukarıdaki campaign mini-haritası göstermesi gereken yerin hafif sol üstünü gösteriyor (pek sorun değil)
-Yeni eklenen modeller (birim, bina) için ansiklopedi bilgileri yok (hiç sorun değil)
-Okçu birimleri oklarını fırlattığı anda tüfek atışı sesleri çıkıyor (sorun)
-Yeni eklenen 40 tane Çin ve Kore birimlerinden 4-5 tanesinin birim kartları yok (pek sorun değil)
bilinen ve gördüğüm tüm bugları yazdım

Kurulum
Mod yapısı gereği ile biraz büyük ve toplamda 8 part'tan oluşuyor. Yapımcı bunları Steam Workshop'a yüklemiş. SteamWorkshop'tan abone olup 8 part'ı aktif edip oynamaya başlayabilirsiniz.

W1nga2.png
Steam Koleksiyon Linki

Uyumlu ve Uyumsuz Modlar
Mod, '12 Months Per Year' modu ile uyumlu değil
DarthMod'u ve diğer içeriğindeki modları yüklediyseniz aktif etmenize gerek yok
DarthMod'u setup'tan yüklediyseniz DarthMod Launcher ile beraber kullanabilirsiniz, Ashikaga ayarı hariç diğer ayarlar bir sorun çıkarmayacaktır
Diğer birçok mod ile uyumlu. Uyumlu olduğu ve benim de kullandığım modlardan birkaçı: BetterMaps, BloodMod, Japanese Speech Fix, DarthMod Unit Pack (AUM: SHO)

Mod Manager
VvMOoj.jpg

İyi oyunlar :up:
G0kMNN.png
[+] 3 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bayraklar normalmiş. Sırtlarındaki bayraklar klanın savaş bayrağıymış.
G0kMNN.png
Ara
Ming mi, teşekkürler ben almayayım :D
Ara
Youtube da bir videoda Ming'inde haritada olduğu bir versiyonunu görmüştüm.
Bu arada mod kaç gb?
Ara
8x70'den 560MB civarı ediyor herhalde. Ming'in de haritada olduğu versiyon daha çok yeni sayılır ve geliştirme sürecinde. Onu da ileriki dönemlerde paylaşırım (Y)
G0kMNN.png
Ara
Radious Modları ile uyumlu mu?
Ara
(23-02-2018, 04:39)eminnn : Radious Modları ile uyumlu mu?

Çok büyük bir mod olduğu için sıkıntı çıkarabilir diye düşünüyorum ama denemedim.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Uyumlu olması neredeyse imkansız dostum.
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.