[MOD] Third Age Total War
6559a62653894f16493b164de0bb2251.png
İki efsane tek modda birleşiyor...

Medival II Total War efsanesinin en güzel yanlarından birisinin de hiçbir yerde oynama imkanı bulamayacağımız modlar sunması ve bunları büyük bir zevkle oluşturan mod yapımcılarının/oyuncularının olmasıdır. Third Age Total War modu ile TW evreni ile Middle Earth evreni ilk defa bir araya geliyor. MODDB'de TOP 8'de bulunan mod bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi modlardan biri olarak görülüyor. Öyle ki bazılarına göre mod değil TW serisine fazladan bir oyun demek.

THIRD AGE TOTAL WAR TANITIM

- EŞSİZ MIDDLE EARTH HARİTASI -

- Orta Dünya, Tolkien'in kitaplarından doğrudan alınıp birkaç kurgusal mekânla tamamlanan 115 yerleşim yeri dahil olmak üzere, Üçüncü Çağ'da olduğu gibi tarihsel açıdan doğru kapsamlı bir harita üzerinde oynayın.
- Argonath, Kazad-dum veya Durin'in kulesi gibi Orta Dünya'nın harikalarını ziyaret edin ve Orta Dünya'nın Minas Tirith, Kara Kapı veya Isengard gibi benzersiz yerlerini görün. Rohan tepelerinde, Mirkwood'un muazzam ormanlarında veya Mordor'un karanlık küllüğünde savaşın.

4500x35006.jpg

- MIDDLE EARTH'IN KADİM TOPRAKLARI -

- Gondor, Rohan, Elfler, Cüceler, Eriador, Dale, Isengard, Mordor, Rhun, Harad ve Dumanlı Dağların Orkları da dahil olmak üzere Üçüncü Çağ'ın tüm önemli hizipleri. Her hizipin, savaşta ve kampanya haritasında kendi güçlü ve zayıf yanları, yararları ve dezavantajları vardır. Düşmanınızla küçük ama eğitilmiş ve çok zırhlı bir orduyla karşı karşıya kalmayı isteyip istemediğinize karar verin; yoksa düşmanlarınızı aşmak için birliklerin kitlesine mi güveneceksiniz. Birim tasarımı, Orta Dünya'nın hikayesine dayanan, kurgusal birimler ve sanat eserleri ile tamamlanan Yüzüklerin Efendisi serisinin görsel referanslarına dayanıyor.

icons3r.png

- MIDDLE EARTH'TE STRATEJİ -

- Üçüncü Çağ'ın sonu, Orta Dünya'nın hakimiyeti için iyiliğin ve kötülüğün kararlı bir savaşa girdiği bir zamandır. Orta Dünya'nın iyi insanlarını özgürleştirmek ve dünyayı gölgede bırakmak gibi iki yol da oyuncu için kolay bir görev olmayacak. Orta Dünya'nın karanlığı oyuncuyu zorlayacak, kültürel bir seviyeye ve bölgesel bir işe dayalı bir birliktelikte stratejik kararlar almak gücünüzü yaymanızı sağlayacak fakat yanlış planlar genişlemenizi yavaşlatacaktır.

- DİZAYN -

- Orta Dünya'yı olabildiğince iyi yansıtmak için yerleşim yeri, arazi, arayüz, semboller ve resimler ve daha pek çok şey içeren 2D ve 3D tasarım hemen hemen tamamen yeniden yaratılmıştır. Daha da derin bir atmosfer yaratmak için, tüm kültürlerin benzersiz bir müzik seti ve birim sesleri var ve sesler pek çok hizip için tamamen değiştirildi, bu sayede eşsiz bir Yüzüklerin Efendisi atmosferinde kaybolabilirsiniz. Son olarak intro, hizip introları ve oyun içi olaylar gibi çok sayıda yeni video var.

- DOĞRUDAN YÜZÜKLERİN EFENDİSİ DENEYİMİ -

- Moddaki Yüzüklerin Efendisi kampanyası sayesinde filmde ve kitaplarda geçen Frodo'nun Yüzüğü Mordor'a taşıyışını en başından itibaren bizzat siz sağlayın.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Si_heavy_spear.jpg
eliteinf.jpg

zay444.jpg
GPGzz3.jpg

OYNANIŞ VİDEOSU

Alıntı:TATW 3.0 İNDİRME LİNKLERİ

PART 1
PART 2
+
3.2 PATCH

DETAYLI KURULUM

1. İndirdiğiniz PART 1 yükleme exe'sini çalıştırıp yükleme yeri olarak "Programs/SEGA/Medieval II Total War"ı (ya da oyunun ana klasörü neresiyse) seçerek yükleyin.
2. İndirdiğiniz PART 2 yükleme exe'sini çalıştırıp yükleme yeri olarak "Programs/SEGA/Medieval II Total War"ı (ya da oyunun ana klasörü neresiyse) seçerek yükleyin.
3. İndirdiğiniz PATCH exe'sini de aynı şekilde yükleyin.
4. Oyuna masaüstünüzdeki 'Third Age - Total War' kısayolu ile giriş yapın.

Mod çalışmak için Medieval 2 Total War Kingdoms genişleme paketine ihtiyaç duymaktadır, eğer Kingdoms paketiniz yoksa önce onu yükleyin.

STEAM VERSİYONU İÇİN KURULUM

1. İndirdiğiniz PART 1 yükleme exe'sini çalıştırıp yükleme yeri olarak "Programs/SEGA/Medieval II Total War"ı (ya da oyunun ana klasörü neresiyse) seçerek yükleyin.
2. İndirdiğiniz PART 2 yükleme exe'sini çalıştırıp yükleme yeri olarak "Programs/SEGA/Medieval II Total War"ı (ya da oyunun ana klasörü neresiyse) seçerek yükleyin.
3. İndirdiğiniz PATCH exe'sini de aynı şekilde yükleyin.
4. "Steam/Steamapps/Common/Medieval II Total War/mods" klasörüne gidin, burada Kingdoms kampanyalarını ve bir de modun "Third_Age_3" isimli klasörünü göreceksiniz.
5. Kingdoms kampanyalarından en az oynadığınız birinin klasörünün (americas, britannia, crusades, teutonic) ismini herhangi bir şey yapın (mesela 1234).
6. Şimdi "Third_Age_3" klasörünün ismini, ismini değiştirdiğiniz Kingdoms kampanyası yapın (yani americas'ı değiştirdiyseniz şimdi "Third_Age_3" klasörünün ismini americas yapın).
7. Steam menüsünden ismini değiştirdiğiniz Kingdoms kampanyasını seçerek oyuna giriş yapın (americas'ı değiştirdiyseniz americas'ı seçin).

Mod çalışmak için Medieval 2 Total War Kingdoms genişleme paketine ihtiyaç duymaktadır, eğer Kingdoms paketiniz yoksa önce onu yükleyin.

Buradan ve buradan forum içerisinde paylaşılmış TATW hikayelerini de oyunu detaylıca görebilmek açısından inceleyebilirsiniz. TATW eklenti modlarını ise ileri bir zamanda paylaşacağım.
[+] 12 üye brk007 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başa daha çılgın bir mod logosu ekledim. Yarın deneyeceğim modu.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
kisaca asil modun dosyasinin ismini once kaydedin ( kopyala yapistir) ve sonra ismini degistirin (asil dosya orada kalacaktir) boylece oyunu modla oynamaya calistiginizda, ismini degistirdiginiz modun acildiginda fark edeceksiniz ... daha sonra indirdiginiz the third age tw dosyasi mod klasorunda kayitli olacakdir onu kaydettiginiz asil modun ismi ile degistirin . en sonunda normal hangi modu kaydettiyseniz, modu acip oylece oyunu acin.

not : ben direk ingilitere ile alakali modun dosyasini sildim . tabki onceden kayitli dosyanin ismin aldim daha sonra TA dosya ismini ingiltere ala modun ismi yaptim ve sonun oyunu calistirdim .
not : buraya indirdigi simge calismiyor felan ben direk sildim bilmiyorum yanlismi yaptim amaan cukumde degil oyun calisiyorya keyfime bakarim

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
Ara
Konu içeriği yenilendi. Artık detaylı kurulum ve daha iyi bir tanıtım mevcut.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Guzel paylasim.
Ara
En sevdiğim moddur. Cücelerle Moria'ya kadar her yer fethedip Guards of Khazaddum çıkarmıştım. Çok sağlam birim. Bir de Mordor ile oynarken yüzüğü bulup Baraddur a getirmiştim. Sauron gelmişti. Sauron ile sadece kuşatma savaşı oynarsanız oyundan atıyordu. Hey gidi günler be.
Ara
mods klasöründe dosya ismi değiştirirken izniniz yok diyor bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Ara
Senin dedigin sorunu cozmek icin dun saatlerce ugrastim o dosyaya sag tiklayip bir kac islem yapman lazim ve hesabin eger administor değilse de sıkınti yasayabilirsin bunu denetim masasi > kullanıcı hesapları ndan da yapabilirsin ya da şunu dene o dosya/veri sağ click yapıp güvenlik ten tam denetim tikinin acik olmadi gerek ya da o dosyayı masaüstüne tasıyip ismini degistir sonra sonuna nokta ekle gerekli klasöre taşıdiktan sonra noktayı silerek problemi çozebilirsin
Ara
Açık olması derken buna izin verilmesi gerek yaninda izin verme tiki kapali ise onlarida kapatirsan sorunun cozulebilir
Ara
Malesef dosyaları taşıyamıyorum bile , tam yetki izin ver tıklayıp uygula dediğimde ise erişim reddedildi diyor
Ara
(22-02-2017, 14:53)EnginA : Malesef dosyaları taşıyamıyorum bile , tam yetki izin ver tıklayıp uygula dediğimde ise erişim reddedildi diyor

Hata penceresinin bir ekran görüntüsünü atman iyi olabilirdi çünkü "erişim reddedildi" ilk defa duyduğum bir şey. Filmlerde çok gizli bilgisayarlarda "access denied" olur ya öyle bir şey geldi aklıma :smile:

Şimdi TakeOwnerShip bu arşivi indir, içindeki Install olanı çalıştır ve kabul et. Ardından o erişim reddedildi denen klasöre sağ tıklayıp "Take Ownership" ya da türevi yeni çıkan satıra tıkla ve tekrar ismini değiştirmeyi dene.

İşletim sistemin nedir? Windows XP mi?
G0kMNN.png
Ara
İşletim sistemim w10 izin verme işini halletim lakin bu sefer de dosya ismini değiştirirken veya dosyayı taşırken bu hatayı veriyor.

r3Y55M.png
Ara
bilgisayarı yeniden başlatmayı dener misin sonra o klasörü tekrr açmayı dene olmazsa görev yötecisinden bir kaç işlem yapmamız gerekecek
Ara
W10 olunca biraz çözüm ihtimali de azaldı.
G0kMNN.png
Ara
Ben birşey sormak istiyorum. Şimdi modu yüklerken kingdoms gerekir diyor. Lakin ben zamanında cd ile aladığım için (normalde Kingdoms'u yükleyebiliyorsunuz o da var cd'nin içinde-ama cd şimdi elimde yok) ve steamda cd'nin kodu sadece mtw2yi etkinleştirdigi için kingdom yok. Oynayamayacakmıyım şimdi :D ?
Ara
CD elinde yoksa olmuyor :D
CD varken bir çözümü vardı diye biliyorum.
Ara
Angmar yok mu
bide oyun kaçıncı çağda geçiyor?
giphy.gif
Ara
(04-09-2017, 14:12)turkish lokum : Angmar yok mu
bide oyun kaçıncı çağda geçiyor?

Angmar daha önce Arnor'un olduğu dönemde bu 3000'li çağa denk geliyor tam işte Yüzük Kardeşliği Rivendell'den ayrıldığı zamana denk.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Ama ülkelerde arnor var?
giphy.gif
Ara
(04-09-2017, 15:09)turkish lokum : Ama ülkelerde arnor var?

Gerçekten varmış dikkat etmedim ama benim bildiğim Yüzük Kardeşliğinden başlıyor hikaye belki Arnor sonradan kurulabilen bir devlet filandır benimde ilgimi çekti şimdi. :D
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.