[MOD][WIP] Beylikler Dönemi Mod Projesi
Yeni bir mod üzerinde çalışıyorum. 3.5 kat büyütülmüş Anadolu ve Yunanistan topraklarında geçecek. Kafamdaki plana göre mod 2. Beylikler döneminde beyliklerin kendi arasında mücadelesini, Bizans'ın Aragon ve Naples gibi işgalcilerle mücadelesini, Ermeni ve Pontus krallıkların beyliklerle mücadelesini işleyecek. Kabaca ülkeler şuna benzer olacak. Bunun yanında kişi custom nation ile kendi beyliğini de yaratabilir. Şuan haritanın yükseltilerini ve renklerini ayarladım. Sırada şehirlerin ve küçük nehirlerin eklenmesi var. Mod için yardımlarınızı bekliyorum.

İhtiyacım olan şeyler: 

- Mod için isim önerisi (Duman'ın önerisi "Osman's Dream")
- Oyunun yükleme ekranında gösterilebilecek resimler (Bizans Kostantiniyesi, Türkmenler, Kervansaraylar, Venedik ve Ceneviz gemileri, olabilir mesela)
- İşime yarayabilecek tarihi kaynak haritalar, beyliklerle ilgili kaynaklar, bölgenin nehirlerini çizmemde yardımcı harita.

Mod ilerledikçe tarihi eventler, rastgele yaşanacak olaylar, eklenebilecek dönem müzikleri vb. önerileri isteyeceğim ama şuan onlara gerek yok.

Haritanın son hali:

jXJ2Em.jpg

[+] 14 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çalışmalarının devamını dilerim dostum.Takiptediyim....
Ara
Modun adını Osman's Dream koyarsan temeli Osmanlı olan bir mod olur.Birsürü devlet var.Hepsini kapsayacak birşey bulmak daha iyi olur.
Ara
Başarılar. Aslında sırf bu haritadan bile tonla farklı senaryo yaratılabilir. Genel Seçimler, Kurtuluş Savaşı gibi gibi.
Ara
Ceyiz olarak verilen topraklari event olarak ekleyebilirsin.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
- Ağaçları ekledim. Haritada mevsimsel geçişler olmayacağında sürekli bahar yeşili ağaçlar.
- Çöllerdeki aşırı parlaklığı giderdim.
- Denize derinlik ekledim.
- Nehirleri eklemeye başladım, bu akşama biter diye tahmin ediyorum onu da. Yarın da şehirleri yapmaya başlıyorum.

[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel görünüyor.
kaç province olacak ve bizans aşırı op olmaz mı ?
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Hatırladığım kadarıyla aynı tarihte geçen MEIOU modunda Bizans'ta gücünü önemli ölçüde düşüren modifierler vardı. Yeterince şehir aldıktan sonra bu modifierler yavaşça azalıyordu. Şehirlere belli bir oranda otonomi de verilebilir dönemin Bizans valileri için. Aynı şekilde diğer ülkelere verilebilecek bonuslarla ülkeleri eşitleyebiliriz. Şehir sayısı kesin değil ama çok yapmaya çalışacağım.
Ara
Bizans'a minimum %50 yozlaşma verelim, bir de Make Rome Great Again event zinciri, tamamdır. :p
[+] 7 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Başarılar dilerim sabırsızlıkla bekliyorum.
[+] 1 üye Skayhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlerleme ne durumda?
Dağların yeri biraz kayık, büyük nehirlerin yerine normal geniş nehir koyacağım. Şehirlerin yerleştirilmesi, isimlendirilmesi zaman alacak elimde fazla kaynak da yok. Ocaktan sonra yoğunlaşırım.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Adalara önem ver bence. Her adada bir şehir olsun, Kıbrıs ve Girit'te ikişer tane şehir olsun.
Ara
Girit ve Kıbrıs'ı 2ye bilebilirsin yerleşim yerlerini çoğaltman iyi olur başarılarının devamını dilerim bir de Sırp krallığını ekliyebilirsin
Ara
Eventler olarak oba yerleşimi bir devlet beylik yada obanın başka obayı basabilmesi göçebe turk boyları bunları eklemen lazım.
Ara
Mod Devam Ediyor mu
Ara
Mod devam edecek her şey zamanla. Kendime zor vakit ayırıyorum zaten.
Ara
Başarılarının devamını dilerim helal olsun bir de tüm beylikler mi olucak yoksa sadece bilinenler mi bence sadece bilinenleri yaparsan pek hoş olmaz ama yapabileceğinin en iyisini yapacağına inanıyorum
Ara
Ne durumda acaba bu mod merakla bekliyorum bu modu :)
Sonsuzluk ırmağının peşinden
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.