[MP] AoE2:DE - Multiplayer: Haziran 2020
Oyunda garip bir şekilde çökme yaşadım onun dışında eğlenceliydi ancak düşmesem daha eğlenceli olabilirdi ayrıca Rehost fikrini niye sert bir biçimde reddettin merak ediyorum @SoulForged 2dakkalık işti save alıp devam edicektik hemen
€20
Ara
@SoulForged, @reddga, @Aiakos ve @Yasin Ahmet ile FFA oynadık. 2 saat boyunca yenişemesek de güzel oyun oldu, tebrikler.

IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-06-2020, 21:25)Aiakos : Oyunda garip bir şekilde çökme yaşadım onun dışında eğlenceliydi ancak düşmesem daha eğlenceli olabilirdi ayrıca Rehost fikrini niye sert bir biçimde reddettin merak ediyorum @SoulForged 2dakkalık işti save alıp devam edicektik hemen

Cok güzel oyundu baya uzun surdu yorucuydu zaten bir de oyundan dusunce save alıp geri acması zor geldi acıkcası sıra tabanlı oyun olsa civilizations gibi loadlardık da RTS oyunlarında save load olayı oyunu boluyor pause bıle yapılmasına karsıyım hatta. 
 Oyunda benım yerim guzeldi sarı da iyimis kosede ama turuncu redga yani baya arada kalmıs mavi de aynı sekilde o yuzden yazık oldu ama ona ragmen redga iyi dondurdun oyunu cıkmasan birinci olabilirdin. Ben puanda ondeydım sonra alttlı ustlu sureklı karsılıklı saldırı yedim yetisemedim bir sure sonra. Bu arada oyunu hic bilmiyorum noobum diyen kisinin yesil oyuncunun kazanması da manidar oldu :) tebrikler ellerinize saglık iyi oyundu.
Ara
Bundan önce Dead by Deadlight etkinliğinde oynadığım ve mevcut oyunun 2 saati geçmesi sebebiyle çıkmam gerekiyordu.

Onun dışında oyunla ilgili diplomasi ayarını açsaydık çok daha farklı bir tablo görebilirdik ama maalesef unuttuk.

tTRiYax.png
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-06-2020, 21:47)SoulForged :
(26-06-2020, 21:25)Aiakos : Oyunda garip bir şekilde çökme yaşadım onun dışında eğlenceliydi ancak düşmesem daha eğlenceli olabilirdi ayrıca Rehost fikrini niye sert bir biçimde reddettin merak ediyorum @SoulForged 2dakkalık işti save alıp devam edicektik hemen

Cok güzel oyundu baya uzun surdu yorucuydu zaten bir de oyundan dusunce save alıp geri acması zor geldi acıkcası sıra tabanlı oyun olsa civilizations gibi loadlardık da RTS oyunlarında save load olayı oyunu boluyor pause bıle yapılmasına karsıyım hatta. 
 Oyunda benım yerim guzeldi sarı da iyimis kosede ama turuncu redga yani baya arada kalmıs mavi de aynı sekilde o yuzden yazık oldu ama ona ragmen redga iyi dondurdun oyunu cıkmasan birinci olabilirdin. Ben puanda ondeydım sonra alttlı ustlu sureklı karsılıklı saldırı yedim yetisemedim bir sure sonra. Bu arada oyunu hic bilmiyorum noobum diyen kisinin yesil oyuncunun kazanması da manidar oldu :) tebrikler ellerinize saglık iyi oyundu.
söylediğine katılıyorum ama tam olarak değil ben o sırada şu açıdan düşündüm hani 2 saat oynadık boşuna oynadım oyunum çöktü save alsaydınız nolur kafasındaydım tam savaşırken çöktü oyun bir de ramden kaynaklı büyük ihtimalle discorda mobilden giricem bundan sonra ama biri düştüğü zaman önemli bi zamanda kabul etsen güzel olabilir
€20
Ara
@SoulForged Aoe3 çok oynadım zamanında ancak aoe2 de iyi değilim. Konumum çok iyi idi çünkü reddga ve attila seni aşşağıdan iteklerken sana yukardan saldırıp köylülerini öldürdükten sonra kolayca reddgaya ordumu çevirebilecek konumdaydım. İkinizi zayıflattım sonunda devam etseydik kazanırdın altınım tükenmeye başlamıştı :s
Ara
Aiakos'un rehost isteğini o anki savaş anı ve heyecan sırasında haklı bulsam da yapmamak en doğrusuydu diye düşünüyorum. Oyuna başlayalı bir buçuk saat olmuştu, mevcut oyunu kapayıp rehost yapmaya harcayacağımız vakte değmezdi. Onun yerine mevcut oyunu bitirip ikinci bir oyun açmak daha uygun olurdu eğer ikinci bir oyun oynasaydık.

Ayrıca az önce baktım biri düştüğünde oyun otomatik olarak save alıyormuş. İleriki oyunlarda aynı durum yaşanırsa düşünülebilir. Ama dediğim gibi her zaman yapılacak bir şey değil diye düşünüyorum.
tTRiYax.png
Ara
Oda kuruluyor oda ismi stratejiturk şifre st
€20
Ara
@Aiakos ile önce 1v1 sonra 3v3 maçlar yaptık. Birinci oyunda Gotlar olarak onun Man-at-Arms'ları üstün geldi ve beni yendi. İkincisindeyse iyi ekonomilerimizle düşmana nefes aldırmadık ve nihayetinde tüm düşman YZ'ler oyunu terk etti. Güzel oyunlar oldu. Kendisini tebrik ederim.

IbnE9P2.gif
Ara
Attila ile 2 oyun oynadık biri 1v1 öbürü ise 2+1(ai) vs 3  güzel oyundu.

€20
Ara
Oda kuruluyor oda ismi stratejiturk şifre st
€20
Ara
@Aiakos ve @Yasin Ahmet ile önce 3v3 YZ'ye karşı sonra FFA oynadık. Birinci maçı zor YZ yenerken ikinci maçı karınca sürüsü misali Kamayuk'larıyla Aiakos aldı. Birinci maçta lagdan ötürü domuz avlarken 2 köylü kaybetmem canımı sıksa da, genel olarak gayet eğlenceli oyunlar oldu. Özellikle de FFA'de Yasin'i bloklamak çok keyifliydi. :smile:

IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@SoulForged @SatanistKesenKedi @reddga @Yasin Ahmet @Attila the Hun oda açılıyor oda ismi stratejitürk şifre st
€20
Ara
Bugün saat 9 gibi müsaitim oynayacak varsa girebiliriz.
tTRiYax.png
Ara
Discorddan duyduğuma göre saat 21:00 a alınmış. Ben o saate gelemeyeceğim üzgünüm.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu.
Adı: Strategyturk Multiplayer Etkinliği
Şifre: st
tTRiYax.png
Ara
Oyunda misiniz
Ara
İkinci oyun için oda kuruldu. Ad ve şifre aynı.
tTRiYax.png
Ara
Bugün 2 oyun oynadık. İlkinde ben ve @SoulForged takımdık karşımızda da @Aiakos ve @Attila the Hun. Arabia oynadığımızdan erken saldırılar oldu ama oyun sonunu Trebler ile getirdik.

İkinci oyuna ilk girişimizde niyeyse benim oyun yüklenmedi. Bana rastgele uygarlıktan Çin gelmişti ve onunla oynamayacağım için sevinmiştim ama sonra tekrardan kurduğumuzda yeniden Çin gelince kaçış olmadığını anladım :d

Son oyunda takımları kardık ben ve Attila takım olduk. Denizi kaybedene kadar eşit gidiyorduk ama sonrasında oyun karşı tarafın lehine döndü. Uzun süre dayandık ama bir yerde direncimiz gitti ve bu oyunu kaybeden olduk.

Güzel bir etkinlik oldu, herkesin eline sağlık.
tTRiYax.png
Ara
Katılan herkese teşekkürler bu ayki etkinlik sona ermiştir.
€20
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.