[MP] AoE2 - Multiplayer: Eylül 2018
Öyle yaparız öyleyse.
Ara
Saat 23:30'dan sonra müsaitim sabaha kadar bile oynayabilirim ben.
[+] 1 üye Robb Stark nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu, Adı: Strategyturk AoE2 Etkinliği
Şifre: st

@SatanistKesenKedi
@Merco
@Probang
@yafeshan
@Robb Stark
tTRiYax.png
Ara
Güzeldi oyunlar,daha oynayacak mıyız?
Ara
1. Maç resimleri 

2. Maç resimleri

Oyundan birkaç güzel kare yakaladığımı düşünüyorum. Şurada güzel bir işçi savaşı gerçekleşti.

20180909011043_1.jpg

Sonrasında monkların da devreye girmesiyle savaş bayağı karıştı ve reddga kaleyi dikti.

20180909011117_1.jpg

Şu da mahallenin bıçkın delikanlıları. Hani ipsiz sapsız olur, iş bulamaz, işe girse 1 hafta sonra çıkar, sokakta top oynayan çocukların topuna "gaçılın lan bi de ben vurayım" falan der işte onlar. Gördüğünüz gibi mahalleden geçen Ayşegül'e de yan bakmıyorlar ama. O kadar da değiller yani.

20180909010445_1.jpg
[+] 3 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel oyunlardı, eğer yapabilirsem iki maçın da videosunu atmaya çalışacağım. İlk oyunda kurulduğum yer aşırı dar ve altına uzak olduğu için kontrolü elde tutamadım ve bir yerden sonra asker sayısında zayıf düştüm.

İkinci oyunda Azteclerin güçlü yanı monklar sayesinde atlı yaklaştırmadım. Herkesin eline sağlık zevkli oyunlardı.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk oyunda @reddga o kadar küçük bir alana kurulmuştu ki bir yerden sonra ekonomik açıdan da genişleyemedi ki oyunda ekonomi her şey.Sol yanında ben,sağ yanında @SatanistKesenKedi olduğu için başka yerlere de kurulamadı,Nomad haritasının cilvesi işte kimin nereye kurulduğu belli olmadığı için böyle garip oyunlar dönebiliyor.
Oyunlar eğlenceliydi,devamı gelirse sevinirim her gün @SatanistKesenKedi ile yabancılara karşı oynuyoruz ve tanıdık kişilerle oynamak en azından bana daha çok zevk veriyor.Videoları bekliyoruz bir de rakibin gözünden kendimize bakalım.
Ara
Güzel oyunlardı. 1. oyun baya hızlı bitti, biraz spawnlar da şansızdı denebilir. @Robb Stark ile mapin neredeyse her tarafına yayılmıştık zaten.

2. oyunda evet monklar yüzünden giremedim hem @Robb Stark'a sataşmak istiyordum karşımdaki oyuncu olunca. Monklara özel ordu da kurmak da istemedim açıkçası. Rakibi de boş bırakmamak gerek.
Ara
(09-09-2018, 01:39)SatanistKesenKedi : Güzel oyunlardı. 1. oyun baya hızlı bitti, biraz spawnlar da şansızdı denebilir. @Robb Stark ile mapin neredeyse her tarafına yayılmıştık zaten.

2. oyunda evet monklar yüzünden giremedim hem @Robb Stark'a sataşmak istiyordum karşımdaki oyuncu olunca. Monklara özel ordu da kurmak da istemedim açıkçası. Rakibi de boş bırakmamak gerek.

Daha erken imperial geçme avantajımı kullanamadım ben ya,sen hala castle'da iken elimde 3 tane trebuchet vardı kaynağım olsaydı hızla ilerleyip içeri doğru girecektim ama taş ve odun bittiği ve onlarca işçi idle kaldığı için onlarla uğraştım bir süre,bu sürede sen imperial geçince de daha fazla ilerleyemedim,senden onager beklerdim açıkçası elimde sadece piyade ve okçu vardı ama hiç onager gelmedin,ben de deve basmam gereken yerde deve basmadım. :frown: :frown: :frown:
Ara
Bende tech yüzünden en fazla mangonel çıkıyor ama o duruma rağmen 3 tane bastım. Alan dardı ve sürekli trash basmıştın lakin kullanmayı unuttum.
Ara
Dün oynadığımız oyunların videoları. Bazı yerlerde mouse sürekli takılıp durdu sebebini bilmiyorum.

tTRiYax.png
[+] 3 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu akşam @SatanistKesenKedi ile beraber oynayacağız, katılacak mısınız?
Ara
Hearthstone turnuvasından sonraki durumuma göre gelmeye çalışacağım.
tTRiYax.png
Ara
Hearthstone turnuvasından sonra katılırım bende. En erken 11 diyelim.
Ara
Tamamdır.
Ara
30 dakikaya başlıyoruz.
Ara
hmmmm
Ara
Kuruldu. Şifre: st
Ara
Güzel oyunlar oldu. Katılan herkese teşekkürler.

Replay linki: https://www.dropbox.com/home/aoe%20replays

2 oyun atıldı. İlkinde Kore'ydim Koreli olarak tower rushta güçlü olduğum için tower rush gittim. Yavaş yavaş rakibimi ittirdikten sonra, castle'a geçer geçmez knight ile destek verdim. Yavaş yavşa sonuç aldım.
İkinci oyunda Pilgrim diye Nomad'ın denizli versiyonu olan bir map oynadık. Biz rakibe göre daha çok denize odaklandığımızdan denizler bizim oldu. Ardından Reddga'nın Merco'ya Tower Rush'ı istediği gitmedi. Ben Castle'a hızlıca geçtiğim için hızlıca knight basıp, düşman dibine castle kurarak bir nevi Reddga'yı eledim. Zaten ondan sonra oyun çok uzun sürmedi. Lakin Robb Stark bir süre direndi.
Ara
İyi başlayıp sonunu getiremediğim ilk oyunumuz. 

20180916000531_1.jpg

20180909011302_1.jpg

Pilgrim denen bir haritada oynadık. Reddga haritayı seçip oynamakta ısrar etti. Ama muhtemelen yaptığı birkaç hatadan dolayı bize göre yavaş kaldı. 

20180916010128_1.jpg

Şu organ gunlarımızı da pek kullanamadık ama olsun yine de güzellerdi. Balista ile combo yapmak da ayrı bir zevkli. 

20180916010056_1.jpg
[+] 3 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.